Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 50

Tema: risanica

  1. #21

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    če se ti gre za natančnost, pol resno razmisli o tikki, kjer je natančnost sigurno boljša od kranjskega karabina.
    Tukej si pa mim vsekal
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    cenarja sem izbil iz tarče, ne pa mim vsekal

  3. #23

    Privzeto

    Prov.......
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  4. #24
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tržič
    Prispevki
    288

    Privzeto

    Zakaj se mora v vsaki temi, ko nekdo vpraša za mnenje o doleni zadevi, začet debata kaj bolš in kaj slabš????
    Pa naj gre za daljnoglede, kalibre, puške, ...

    A se ne da samo lepo odgovorit!

    Hvala za razumevanje!

    LZ
    Grega

  5. #25

    Privzeto

    Žal bi se tudi jaz odločil ta Tikko.
    Drugače pa hvala bogu za različne okuse in mnenja.
    Ne vem pa zakaj nekdo sprašuje za javno mnenje, če je že odločen in ve kaj je najbolje.

  6. #26
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Tukej si pa mim vsekal
    misnem da je sedaj ves orozje vredu

  7. #27

    Privzeto

    Ja,res je,vse skupej je stvar okusa! Moje mnenje je nekako takole (od izgleda) : Kranjski karabin : kopito,ki ti paše in še zgleda dokaj dobro,cevi so po večini boroveljske,izdelava pa tudi v redu (tako,da ti kaj ne refeta),zaklep ni glasen in lepo teče. Točnost zadetkov v večini primerov odlična.
    Tikka: klasično tovarniško kopito,cevi ? ,zaklep bolj glasen kot pri kr. puški, ostala izdelava dokaj dobra,edino nabojniki so problematični (ampak to je problem uvoznikov in ne samega orožja). Točnost ni vprašljiva (vsaj v večini primerov ne.
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  8. #28
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tržič
    Prispevki
    288

    Privzeto

    No takele post-e se pa da brat, ne pa kreganje v stilu: moje je boljše, ne moje je ...

    In na to sem tudi hotel opozoriti v prejšnjem postu!

    LZ
    Grega

  9. #29
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Kranjski karabin sem imel v uporabi 2leti, vsaj ta je bil podn od podna. Zaklep je imel ogromno "zračnost", prav tako ni izmetaval tulcev tako kot bi jih moral, naboj se mi je večkrat postavil počez. Puške so kupili leta 1995 oče in še 2 njegova kolega. Samo ena od teh 3 pušk ima še originalno cev, ostali 2 sta že bili menjani. Vsaj za takrat lahko rečem, da je Crvena Zastava delala dosti bolj kvalitetno orožje kot v Kranju.
    Tikka ima isto cev kot Sako(75model imam sam, 85 pa oče, z obema puškama naredim grupo 3 strelov pod 1.5cm, kar mislim da je sposobna redko katera kranjska puška).
    To da je zaklep glasen, mene osebno ne moti, bolj mi je važno, da lavfa kot namazan.
    Zanimivo je tudi to, da večrat klasično tovarniško kopito bolj paše v ramo kot kopito "narejeno po naročilu":icon_smile:

  10. #30

    Privzeto

    Dolgin, kakšne probleme naj bi imela Tikka z nabojniki? LP
    V kraljestvu Zlatoroga

Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Etikete te teme

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •