Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 34

Tema: fotoaparat za fotolov

  1. #21

    Privzeto

    Zdravo

    Tudi jaz sem ravnokar v procesu izbire novega fotoaparata.
    Do sedaj sem uporabljal Olympus C730UZ z 320mm goriščnice (10Xzoom). Kot je nekdo že na začetku napisal, sem takrat (2002) kupil najboljše kar je na tržišču bilo in še danes deluje odlično. Solidne slike, soliden zoom sploh z uporabo telekonverterja 1,7. Kljub temu da ima "celih" 3,2 MP, sem ves čas slikal le na pribl. 2MP kar je povsem zadosti za kakšno sliko v album, ostalo pa tako ali tako na računalniku ali DVD pogledamo.

    Seveda pa gre tehnologija naprej in Olympus je naredil SP 800 UZ, ki ima 30x optični zoom 26-780 mm, kar je že res veliko. Žal fotoaparat ne snema polnega HD formata, pač pa le 720dp. Naslednja pomanjkljivost je, da nima elektronskega iskala za oko, pač pa moraš motiv iskati skozi LCD zaslon, kar je malce neresno za takšen fotoaparat, pa še dosti hitreje streseš sliko.

    Naslednji z 30x zoomom je FUJI HS 10, ki snema poln format HDja ima elektronsko iskalo, je pa v ZDA za 150$ dražji (499$).

    Izmed tvojega izbora pa je zagotovo najboljši P100,, sploh če upoštevaš, izboljšano fotografiranje ponoči oz v slabi svetlobi, kar se ti bo na fotolovu zagotovo pogosto dogajalo.

    Pa dober nakup in ne se jezit, ko bo kakšen od proizvajalcev kakšen mesec po tvojem nakupu, dal na tržišče še boljši fotoaparat za podobno ceno.

    LP

    Matej

  2. #22

    Privzeto

    Že pred nekaj objavami je bilo govora o času osvetlitve, pa tega ne razumem najbolj, kaj naprimer pomeni :
    Čas: 0.0063 s (1/160)

    in še kaj pravzaprav pomeni to:
    goriščna razdalja 4,6–120 mm

    in kaj to:
    ekvivalent 35mm 26–678 mm

    hvala za informacije, upam da nisem prezahteven

  3. #23
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Tudi v tej temi se bo potrebno držati pravil oglaševanja.

    LP
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  4. #24
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Citat Mikuž je objavil: Pokaži objave
    Že pred nekaj objavami je bilo govora o času osvetlitve, pa tega ne razumem najbolj, kaj naprimer pomeni :
    Čas: 0.0063 s (1/160)

    in še kaj pravzaprav pomeni to:
    goriščna razdalja 4,6–120 mm

    in kaj to:
    ekvivalent 35mm 26–678 mm

    hvala za informacije, upam da nisem prezahteven
    http://www.forum-lov.org/index.php?o...=556&Itemid=70

  5. #25

    Privzeto

    Dokončno sem se odločil in naslednji petek grem po Nikon Coolpix P100, nato pa v nedeljo v skalovje med gamse (če bodo le prišli) po kakšno amatersko fotografijo. Če bo primerna jo objavim.

  6. #26

    Privzeto

    Kolikšna je cena?

    LP

  7. #27

    Privzeto

    cena je 370€

  8. #28

    Privzeto

    prva fotografija divjadi z novim fotoaparatom. slikano je na okoli 80 metrov.

  9. #29

    Privzeto

    Lepa slika Mikuž. Še posebej na tej razdalji.

    Prosil bi te, če lahko malo napišeš kako si zadovoljen s fotoaparatom.
    Predvsem me zanima, kakšne slike naredi v mraku oziroma ob slabi svetlobi? Koliko časa dejansko poteče od vklopa do pripravljenosti za posnetek?
    Ali lahko med snemanjem videa uporabljaš optični zoom in ali se potem to med predvajanjem videa sliši kot brnenje motorčka? Koliko posnetkov približno vzdrži baterija? Si morda opazil kakšne pomanjkljivosti zaradi katerih bi odsvetoval nakup?

    Aja pa še to!
    Moj opis kamer, ki bi bile primerne za nakup ni imel nikakršnega namena reklamirati, kot je očital Hunter. Samo napisal sem tisto, kar sem do sedaj sam ugotovil. Če sem pa kršil pravila se pa opravičujem. Bom naslednjič bolj previden.

    Lovski zdravo.

    Matej

  10. #30

    Privzeto

    Ja s fotoaparatom sem zadovoljen. Slike v mraku so dobre, ugotovil sem da so slike lepše, če izbereš funkcijo oblačno kot pa nočni način - lepši kontrasti. Od vklopa do pripravljenosti poteče malo časa nekaj manj kot 2 sekund. Med snemanjem videa lahko uporabljaš optičmi zoom ampak ima to manjšo pomanjklivost: malo se sliši motorček in pa slika se malo strese ko zoomiraš, zato je boljše, če najprej približaš in nato začneš snemati, drugače pa so posnetki kvalitetni. Baterija je kar vzdržljiva, zdržala naj bi 250 posnetkov, sam pa nisem šel tega testirat - zame zdrži dovolj.
    Ena malenkost, ampak res malenkost, ki me malo moti je ta , da so slike na avtomatskem načinu malo preveč svetle, oz. bele, ampak to lahko popraviš in izbereš svoje nastavitve.

    Sam sem izredno zadovoljen s fotoaparatom zaradi močnega zoom, ki stvar res približa in stabilizacije, ki olajša fotografiranje (sliko srne sem posnel iz roke z največjim optičnim zoomom).
    Je pa res, da se še malo učim in morda ne izberem prave nastavitve za lepše slike. A vaja dela mojstra.
    Vsekakor bi priporočal nakup.

Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •