Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 63

Tema: Volitve

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Privzeto Volitve

    Pri nas imamo letos volitve za novo vodstvo LD.
    Imamo dva kandidata, ki si imata pravico sestaviti UO(zaprta lista). Zmaga kandidat, ki dobi več glasov na OZ.
    Problem se je pojavil, ker dva člana kandidirata na listah obeh kandidatov za starešino.
    Ali je to možno?

    LP

  2. #2

    Privzeto

    Zakaj pa ne? Če imate mandatarni sistem izvolite starešino, ki si pač izbere svoj upravni odbor. In ne vem zakaj bi bilo karkoli narobe, če imata oba kandidata popolnoma enak upravni odbor v izboru.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  3. #3
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Tudi jaz mislim kot ganges. Razen če nimate kako drugače zapisano v vaših pravilih. Ta so merodajna.

  4. #4

    Privzeto

    Pravila so "zakon". Če z njimni niste zadovaljni jih spremenite tako, da kandidiranje na dveh kandidatnih listah ne bo mogoče. Če to v njih ni izrecno prepovedano, pa je vse dovoljeno. Tudi kandidiranje na dveh ali več kandidatnih listah

  5. #5

    Privzeto

    Če nimate v pravilih napisano drugače je ta opcija možna. V skrajnem primeru imata lahko oba kandidata za starešino iste člane upravnega odbora.

  6. #6

    Privzeto

    Hvala za odgovore.

    Lep pozdrav

  7. #7

    Privzeto

    Prosim za odgovor še na eno vprašanje.
    27. člen naših Pravil pravi: Če je vložena zaprta lista, se voli lista. Lista je izvoljena, če prejme najmanj polovico opredeljenih glasov.
    Možno bi bilo, da dobi vsaka lista 25 glasov. Kaj potem?

    LP

  8. #8
    Član od
    Mar 2010
    Lokacija
    Semič
    Prispevki
    27

    Question volitve

    Spoštovana druščina

    Mi postrežete z informacijo?
    Zanima me kaj se zgodi, če kandidat ne dobi dovolj glasov.
    Kdo vodi do izvolitve družino?

    Se zahvaaljujem

  9. #9

    Privzeto

    Citat jpasic je objavil: Pokaži objave
    Spoštovana druščina

    Mi postrežete z informacijo?
    Zanima me kaj se zgodi, če kandidat ne dobi dovolj glasov.
    Kdo vodi do izvolitve družino?

    Se zahvaaljujem
    Če kandidat ne dobi dovolj glasov, ki se po aktu (pravilih) LD zahtevajo za njegovo izvolitev, potem pač ni izvoljen. Če ni izvoljen do izteka mandata, potem po poteku mandata LD ostane brez zastopnika. Enako velja za organe LD. Do izvolitve novega zastopnika lahko OZ imenuje začasnega zastopnika oz. v.d. zastopnika LD, ki tekoče posle opravlja do izvolitve predsednika. Je pa tudi to spremembo potrebno prijaviti UE v registracijo.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  10. #10
    Član od
    Mar 2010
    Lokacija
    Semič
    Prispevki
    27

    Privzeto

    Citat MilanK je objavil: Pokaži objave
    Če kandidat ne dobi dovolj glasov, ki se po aktu (pravilih) LD zahtevajo za njegovo izvolitev, potem pač ni izvoljen. Če ni izvoljen do izteka mandata, potem po poteku mandata LD ostane brez zastopnika. Enako velja za organe LD. Do izvolitve novega zastopnika lahko OZ imenuje začasnega zastopnika oz. v.d. zastopnika LD, ki tekoče posle opravlja do izvolitve predsednika. Je pa tudi to spremembo potrebno prijaviti UE v registracijo.
    Se zahvaljujem g. Milan. Iščem informacije povsod, saj je jaga postala ena politika. Red je danes tako kompliciran, da se ga mnogi izogibajo, raje ga zaobidejo.
    Apetiti so pa tako strastni, da se enim že meša od pohlepa po tujih in skupnih stvareh. Če je povsod tako potem se ne smemo čuditi bednemu javnemu mnenju.

    lp lovcem po srcu

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •