Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 49

Tema: Članstvo v LZS brez LD

  1. #21

    Privzeto

    "Iz LD je bil izključen na podlagi sklepa disciplinske komisije (in sicer komisije na zvezvi ravni, ne v družini) zaradi kršenja etičnega kodeksa slovenskih lovcev v več točkah. Sedaj ni član nobene LD, kako pa plačuje prispevek pa ga tudi nisem vprašal, ko sem ga srečal na zadnjem skupnem lovu."
    _________

    Če je bil tako izključen kot si tukaj zapisal, je bil izključen nezakonito. Zanima me zakaj ni vložil zahteve na pristojnem sodišču, da bi sklep organa, ki ga je izključil, kot nezakonit razveljavili. Na "zveznem" nivoju ne more biti nihče izključen ali dobiti kakšne druge disciplinske kazni. Tudi disciplinski postopki, ki jih v nekih okoljih kot prvostopenjski disciplinski organ ali kot drugostopenjski organ izvaja neka disciplinska komisija pri ZLD-jih so nezakoniti ter kot takšni nični.

  2. #22
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat JANEZ L je objavil: Pokaži objave
    V Ld so razmere nevzdržne, prošnjo dam v drugo ld, iz matične izstopim in čakam na ugodno rešitev prošnje. Ta čas sem Lovec tipa 4... Šefe sem zato jaz kaj manj Lovca kot ti??? Ne posplošujmo in ne kritizirajmo, če nam nekaj ni všečno.
    ...
    Ja Janez, v tem primeru si manj Slovenskega lovca kot tisti, ki smo člani LD.
    Si enostavno nekdo, ki se je odločil, da ne bo več sodeloval v Slovenski lovski organizaciji in pač imaš lovski izpit. Kot tak se ne udejstvuješ vseh ostalih dejavnosti, ki poleg samega odstrela označujejo Slovenskega lovca. Vključno s svojim prispevkom v urejanje društvenih zadev. Skratka, si nekdo, ki je vrgel puško v koruzo, pa bi si še vedno rad omrsil brke ob plenu.
    Pa s tem ne mislim, da nisi sposoben etično pravilno in pošteno pleniti divjad. A to je ob vodstvu odgovornega lovca sposoben vsak državljan, vključno z mojo priletno taščo ali mladoletnim sinom. A to je le en segment lovstva, ki brez ostalih postane bolj moteč kot ne.

    In da ponovim, ni mi všeč, da Slovenska zakonodaja omogoča tak status, kot mi tudi ni všeč, da je izpod peresa pravno statutarne komisije prišel v javnost izraz "športni" lovec, kajti s tem so se potrdile moje domneve, da nekateri v Slovenski lovski organizaciji žele speljati lovstvo predvsem v komercialne vode. In da jih, kot vidimo po delovanju tistih, ki so bili najbolj poklicani v organizaciji za skrb nad divjadjo, za to prav eno figo briga!

    Zato Janez, kritiziram in še zdaleč ne posplošujem.

    Pa en LP!

  3. #23
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Talking Tip 4...

    Lp!

    Povezava 6382Povezava 6382Povezava 6382

    Bravo, bravo, bravo...

    Mali lovček, ki pa ni tipa 4 in upam, da nikoli ne bom, se poslavlja. Vidim, da je samo še tema odstrel, streljati, kdor pleni, kdor ubija, pa občutek imam, da to eni in isti poudarjate ta odstre, po drugi strani pa ga zavijate v celofan. Ne vem, kaj vam je... sami napadi, same obtožbe, pa kar ni tako kot vi mislite je itak bogokletno, isto kot v vsej lovski organizaciji. Vlada elitizma, sam sem tako v naši ld že enkrat rušil in zrušil, no ne sam, s somišljeniki in smo bili tudi toliko "desci", da sami nismo postali elita in smo se po mandatu umaknili in dali možnost drugim...

    Prekletstvo so obore, prekletstvo so lovci tipa 4, prekletstvo so trofeje, prekletstvo je lovni turizem... Lovci sami smo prekleti, ker tudi dva ne razmišljata enako in vsak sebi stojimo po bregovih rek in si brez upa zmage, prek brzic kričimo: "Jaz imam prav!"


    Zadnji sem, ki bi lov skomercializiral, prvi, ki bi ukinil privat lastništvo, prvi, ki bi nazaj nacionaliziral gozdove, prvi ki si to upa tudi povedati...vem, kaj je ozadje te gonje proti vasemu Šefe, predobro vem, a bom tiho, ker se v interese ne mislim mešati ali po domače: "Ne mislim mešati "dreka", ker samo bl smrdi!" Zato se vam raje umikam, da si boste dali duška in demantirali vse in vsakogar. Jaz se bom posvetil raje lovu kot celoti, rezbarstvu, sinu, deklici, pa kdaj bom še v Jelendol skočil malo Lojza pobarat, pa malo "po jagat", dokler bom še smel in ne bo to vse v rokah ELITE!!!

    Pa nisem nič užaljen, kot boš sedaj takoj repliciral moj zadnji post, pa tudi zamere ne kuham, samo vidim, da sem v resnici prevelik entuziast in mi interesi po moči, vplivu, prav nič ne pomenijo. Od malih nog sem Lovec in to tudi ostajam. Vi pa se dalje prekljajte in uveljavljajte svoj prav, ki ga pa ima vsak, le zase...Povezava 6383

    Lovski zbogom!
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  4. #24

    Privzeto

    Citat JANEZ L je objavil: Pokaži objave
    Lp!

    Ne vem, kaj vam je... sami napadi, same obtožbe, pa kar ni tako kot vi mislite je itak bogokletno, isto kot v vsej lovski organizaciji.

    Lovski zbogom!
    Janez L
    Janez a se na to še nisi navadil? Potem je res bolje ne brati vsaj polovice foruma.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  5. #25
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Saj sploh nimam kaj replicirati Janez, ker od vsega tega pisanja je težko kak stavek razumeti. Edino kar je moč izluščiti, je to, da ti ni všeč če drugi povemo svoje mnenje. S kakšnim pridanim smeškom, medtem, ko se človek tvojih mahajočih šap kar ustraši.

    Mogoče pa bosta z Gangesom počasi dojela, da oglašanje proti nečemu, kar se nekomu zdi da ni prav, ni gonja, temveč normalna pravica glasu. Taka kot jo izrabljata tudi sama, ko protestirata proti temu. Le malo več argumentiranja ali vsaj poskusov argumentiranja bi si želel.
    Tisto namigovanje da nam dišijo interesi po moči in vplivu, JanezL si pa čisto falil. In to me pa res žali, saj se osebno poznava in bi me lahko malo bolj pošteno ocenil. Če bi imel te interese, me tu ne bi bral, to lahko verjameš. Ker bi se na vse vas požvižgal in bi mi bilo vseeno kaj se tu piše. Tako kot je sedaj vseeno marsikomu, ki mu je pasivnost in slepa poslušnost lovcev nadvse v prid.

    Pa srečno pri deklici in ostalem za kar si se odločil!

  6. #26
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Opravičilo...

    Lp!

    Če sem te užalil z besedo "osebni interesi" se ti ISKRENO OPROŠČAM, mogoče sem res vse skupaj narobe ocenil, a iz govorov, pa ne bova o tem tu, sem sklepal drugače. Dejansko me moti kritika tistega, za kar naj bi se potihem prizadevali...mogoče imam res vse pomešano, zatorej je resnično bolje, da se umaknem...

    Brez krilečih rok in brez slovesa...

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  7. #27

    Privzeto

    Citat JANEZ L je objavil: Pokaži objave
    Lp!

    Tako je, če nisi po "jusu" si avtomatsko "baraba".

    V Ld so razmere nevzdržne, prošnjo dam v drugo ld, iz matične izstopim in čakam na ugodno rešitev prošnje. Ta čas sem Lovec tipa 4... Šefe sem zato jaz kaj manj Lovca kot ti??? Ne posplošujmo in ne kritizirajmo, če nam nekaj ni všečno.

    Lovski zdravo
    Janez L
    Če so razmere v LD nevzdržne, so takšne zaradi njenih članov in le ti jih lahko napravijo ponovno vdržne. Ali ni bolje sesti se za mizo in se odkrito pogovoriti o vzrokih, ki povzročajo takšne razmere, kot pa oditi v drugo LD. Tudi v tej lahko postanejo takšne razmere kot so bile v prejšnji. So pa tudi možne zlorabe izkaznice tipa 4. Član ki je DP in mu grozi najstrožji ukprep izključitev iz LD, poda pred koncem DP izjavo, da ne želi več biti član LD, nato pa LZS zaprosi za izdajo izkaznice tipa 4 ali pa se včlani v drugo LD.

  8. #28

    Privzeto

    JanezL ne lomi ga in ne odhajaj. Po vsakem, ki ni popolnoma kompatibilen kdaj pade. Tudi sam jih občasno dobim po betici, pa ne razmišljam po odhodu. Bodi borec za svoj prav. Za vse je dovolj prostora pod tem slovenskim lovskim soncem. Dokler bodo nekateri lahko člani dveh ali celo treh LD, tako dolgo so moji lovski kolegi lahko tudi tisti, ki niso člani nobene LD.
    Pa lep pozdrav!

  9. #29

    Privzeto Podaljševanje lovskih izkaznic

    Po ZDlov je za podaljšanje lovske izkaznice pristojna LD kot upravljavka lovišča. V praksi je tako, da LZS izda nalepko za podaljšanje izkaznice. Na njej je kratica SLD in leto za katero je izdana. Kratica ne izraža ne imena LZS niti imena LD, ki je pristojna za podaljšanje lovske izkaznice. Ali bi po črki zakona moralo na nalepki biti zapisano ime LD, ki je izkaznico podalšala. Se motim?

  10. #30
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    MilanK, verjetno da se motiš, lahko je zapisano ali pa tudi ne. Imaš pa prav če misliš, da lahko LD sama izda svojo nalepko (na kateri ni potrebno da piše ime te LD kot že rečeno) saj je le LD pristojna za podaljševanje izkaznic. V tem primeru gre za člansko izkaznico in lovno dovolilnico. LZS je pristojna le za izdajanje izkaznic. Osebe, ki niso člani nobene LD ali LPN in zahtevajo izkaznico samo kot lovno dovolilnico bi morale vsako leto dobiti na LZS novo izkaznico ker LZS ne more podaljševati lovske izkaznice.


    Bi pa rad posegel v debato med ZR7 in JanezomL.

    Mislim, da sta bila oba nekoliko nestrpna. Osebno se pridružujem stališču JanezaL in to iz preprostega razloga, pojasnjenega v nadaljevanju. Eden od uglednih lovcev, ki ga vsi poznamo, je izstopil iz LD in s tem iz LZS zaradi tega, ker mu je bila storjena velika krivica s strani "prijagteljev" na LZS. Veliko je dal naši organizaciji in jaz osebno bi mu podelil najvišje priznanje LZS. No, ne nazadnje so mu prizanje podelili pred kratkim v Mariboru, ampak mislim, da je to priznanje dobil bolj ko ne po ključu. To menim zato, ker so enako priznanje dobili vsi, tudi tisti, ki si ga še niso zaslužili in so aktualni funkcionarji. O kateri osebi teče beseda je lahko sklepati.

    Ta oseba je pošten lovec, veliko je naredila za slovensko lovstvo in ni vrgla puško v koruzo ampak še vedno ustvarja na področju lovske kulture v obliki leposlovja in slikarstva. Individualno. Lovski izpit ima, izkaznico , torej lovno dovolilnico, si lahko kupi na LZS, če to želi. Da ga lahko jaz ali ZR7 ali kdo drug povabimo na lov. Prepričan sem, da bi oba z ZR7 to storila z veseljem. Ali je zato kaj slabši lovec kot smo mi, člani? Ne, in tu ima JanezL prav. Prav je, da takšna kategorija lovcev obstaja. Marsikdo je odšel iz LD zaradi nemogočih odnosov in izživljanja posameznih vodstev LD, nekateri ker zaradi službenih obveznosti niso zmogli vseh delovnih obveznosti v LD (v nekaterih LD so pretirano strogi glede tega), eni iz zdravstvenih razlogov in tako dalje. Niso bili vsi izključeni in daleč od tega, da bi bili vsi barabe. Zato je prav, da jih obravnavamo le v obsegu njihove pravice do lova v komercialnem smislu. Da pa lova v komercialnem smislu naj nebi bilo pa je po mojem le malo prehuda. Zakaj pa nebi delili svoje izkušnje še z drugimi? Kaj je slabega, če pride lovec iz Avstrije ali Slovaške k nam na lov in doživi izkušnjo, ki jo v svojem lovišču ne more. In obratno, saj tudi mihodimo na lov v tujino, k kolegom na Hrvaško, v Srbijo, pa Madžarska je popularna, da o čezmorskih destinacijah ne govorim, ker so drage in bolj za izbrane. Ne nazadnje LPN živijo od komercialnega turizma. pa tudi moja LD dobi na ta račun nekaj evrčkov, ki še kako prav pridejo v lovišču.
    Sicer pa je to samo moje mnenje, ostali imate lahko svojega, to nič ne boli. Če bi imeli vsi enako mnenje bi bilo prav dolgčas in nebi se imeli o čem pogovarjati.

    PS: Po Evropskih kriterijih je lov športna dejavnost, enako kot športni ribolov.
    Tudi ZR7 ima pravico do drugačnega mnenja in tokrat bolj pada po njem, kot pa po JanezuL. Pa saj smo demokratičen in odprt forum tudi za drugačna mnenja, a ne? Pa ne bit tako hitro užaljeni.
    Last edited by rock&roll; 25. February 2010 at 01:08.

Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •