Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 49

Tema: Članstvo v LZS brez LD

  1. #1

    Privzeto Članstvo v LZS brez LD

    Ne vem, če je že kje objavljena tema pa bom vprašal tukaj.

    Zanima me kake dokumente, vloge ali karkoli moraš poslati kam (verjetno na LZS), da si lahko lovec brez lovske družine kar omogoča nova zakonodaja? Ljudje so me to že večkrat vprašali pa nisem vedel odgovora. Oseba že ima opravljeni lovski izpit. Vem, da potem dobiš lovsko izkaznico kjer pač ne piše ime lovišča za katerega je izdana, ampak samo številka 999, če se ne motim.

    Hvala za odgovore.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #2
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Aha, to bo spet en "športni lovec", kot so naumotvorili ta novi izraz v komisiji, ki bi ti morala biti sposobna dati natančen odgovor na vprašanje. In ker se smatra to za eno najbolj uspešnih komisij, ti bodo nedvomno hitro podali odgovor.
    Torej povprašaj komisijo za pravno statutarne zadeve in dobil boš odgovor, če prej ne pa v kakšnih petih letih.
    A za "lov" v oborah za rejo tudi rabiš to izkaznico?

  3. #3

    Privzeto

    Ufff tega pa ne bi vedel. Po moje pa za lov v takih obora sploh ne potrebuješ izkaznice, le orožje ti mora nekdo posoditi. To izkaznico potrebuješ, da lahko v miru doma hraniš orožje in se udeležuješ lovov pač na lasten strošek ali pa na povabilo kakega lovskega prijatelje in to je vse kar ti ta izkaznica omogoča. No tudi revijo Lovec verjetno prejemaš... Sem prepričan, da marsikdo pozna postopke kako se zadeva uredi. Mene pravzaprav niti ne zanima, le pomagam rad, če kdo rabi pomoč

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  4. #4
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    ...Mene pravzaprav niti ne zanima, le pomagam rad, če kdo rabi pomoč

    lp
    Glede na to, da je za izkaznice zadolžena LZS in da se ta problem ne tiče nobene LD, bo pravi naslov kar direkt LZS. Gospa Karmen v tajništvu bo vedela če ne razložiti, pa usmeriti.

    A ne morem mimo tega da ne izrazim odpora do takih lovcev, kot tudi do organizacije in države, ki to omogoča.
    Kajti lov je omogočen vsem državljanom v spremstvu lovca, posest orožja pa pod določenimi pogoji tudi. Torej varianta za povabilo prijatelja in doživeti lep lovski trenutek obstaja.

    To o čemer se pogovarjamo in kar so v pravno statutarni komisiji kar prav poimenovali, pa je "športni lovec". A če je zgolj krvavi odstrel, brez vseh ostalih dejavnosti, ki označujejo lov, športen, potem sem jaz Gowron iz Klingona.

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    [QUOTE=ZR7;50297]d:
    A za "lov" v oborah za rejo tudi rabiš to izkaznico?[/QUOTE]


    Ne rabiš, "lov" pa je v ZZZiv opredeljen kot:" streljanje gojene divjadi v oborah, kadar živali ni mogoče fiksirati z namenom zakola oziroma bi to dejanje ogrožalo varstvo in zaščito ljudi oziroma živali."

  6. #6
    ZR7 Guest

    Privzeto

    No, še dobro, da si dal ta "lov" v narekovaje.
    Me zanima, kako bi ta "lov" tekel, če bi bilo za to divjad določeno enako evidentiranje kot je za govedo? Ali mogoče je? Znamke v ušesu, sledljivost ipd?

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    No, še dobro, da si dal ta "lov" v narekovaje.
    Me zanima, kako bi ta "lov" tekel, če bi bilo za to divjad določeno enako evidentiranje kot je za govedo? Ali mogoče je? Znamke v ušesu, sledljivost ipd?

    Skopiral sem od tebe, ni sledljivosti.

  8. #8

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave

    A ne morem mimo tega da ne izrazim odpora do takih lovcev, kot tudi do organizacije in države, ki to omogoča.
    Kajti lov je omogočen vsem državljanom v spremstvu lovca, posest orožja pa pod določenimi pogoji tudi. Torej varianta za povabilo prijatelja in doživeti lep lovski trenutek obstaja.

    To o čemer se pogovarjamo in kar so v pravno statutarni komisiji kar prav poimenovali, pa je "športni lovec". A če je zgolj krvavi odstrel, brez vseh ostalih dejavnosti, ki označujejo lov, športen, potem sem jaz Gowron iz Klingona.
    __________

    Če je mogoče klanje v oborah kakor koli označiti za nekakšen lov, potem tudi mesarji v klavnicah lahko mirno rečejo, da so lovci. Pač na druge vrste živali.Mesarji sicer ne bi mogli reči, da so "športni lovci", temveč bi lahko mirno trdili, da so profesionalni lovci. To pa že več ni kar tako.

  9. #9
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Pri vsej tej zadevi mi je zelo zanimiv odpor, ki ga je večina slovenskih lovcev imela in ima še danes do lovcev z lokom in sokolarjev. Moti jih, da bi se z lokom na lovsko pravičen način uplenilo divjad. Moti jih, da bi se po nekaj sto letni tradiciji s sokolom uplenilo lovne ptice.
    Ne moti pa skoro nikogar, da se spušča fazane izpod gajbic pred puško in da so izgnali lovce, pripravljene loviti lovsko pravično v obore.
    In seveda jih ne moti oglaševanje odstrela jelena v obori in od LZS požegnani "športni" lovci, katerim je cilj samo odstrel, če se le da seveda največje trofeje v najkrajšem času za denar, saj za normalno naravovarstveno udejstvovanje v Slovenskem lovstvu nimajo časa. Zato pa potrebujejo take izkaznice.

    Sveta preproščina...

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Če si član LZS, me zanima ali imaš pravico do glasovanja na delnem občnem zboru ali kar na "tapravem".

    Čas za proteste proti takšni rešitvi je bil ko se je sprejemal zakon. Smetka Marjetka je dejala, ne joči za politim mlekom.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •