Stran 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 72

Tema: Divjad v oborah za rejo

  1. #11
    Član od
    Sep 2009
    Lokacija
    gornji grad
    Prispevki
    145

    Privzeto

    ZR7 odkod pa misliš da izhaja večina naših populacij jelenjadi in divjih prašičev drugje kot iz obor!?

  2. #12
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    V lanskem letu sem si ogledal eno zasebno lovsko zbirko trofej,še bolj pa je bila zanimiva obora Jelenov.Nekateri samci so bili lepi za pogledati verujamem da za nekoga,ki v lovišču nima jelenjadi zanimiva tudi za upleniti.Sam proti lovu v obori nimam nič,prav tako jim ne nasprotujem,ob koncu klepeta pa me je lastnik s vojo izjavo malce šokiral.Povedal je,da vzreja jelene z močnim rogovjem in da so pred tremi leti imeli trofejno lepega jelena katerega so prodali v L.... in da se to večkrat dogaja kadar si gost zaželi boljšega jelena.Izpuščena divjad iz obore in kasneje uplenjena v naravi se mi zdi bedarija da večje ni,še večja bedarija je pa to da takim trofeja podeljevati točke in medalje.Točke in medalje naj se podeljuje divjadi v naravnem prostoru!

    Ob vsaki boljši trofeji se mi poraja vprašanje ali je iz naravnega prostora?In zanimivo bi bilo vprašati uplenitelja kako je vesel trofeje ko bi izvedel iz kot izvira.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  3. #13

    Privzeto

    "avtohtoni" divji prašiči izhajajo iz obore ruperškega graščaka ki se je nahajala na obronkih gorjancev iz katere je ušlo nekaj prašičev,iz tega pa so se namnožili in razširili po dolenjskem in na kočevskem.Pravi divji prašiči pa so bili iztrebljeni po dekretu cesarice Marije Terezije.
    Sedanja velika populacija divjih prašičev na primorskem pa naj bi bil vzrok pobeg prašičev iz obore blizu Trsta,ta informacija izvira od primorskih kolegov lovcev.
    No,da se razumemo nobenega nočem učiti zgodovine,ampak vseeno
    Prispevek mogoče ne spada v to temo,jo naj pa moderator premakne med divje prašiče.

    lp

  4. #14
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Da ne bo kakšnih napačnih razumevanj. V naslovu teme sem jasno napisal da gre za obore za rejo! To so tiste male obore, ki kot je napisal Ganges obstajajo po kmetijskih predpisih in lahko merijo celo samo pol hektara.
    In nimajo prav nobene zveze z lovom, temveč le s pridobivanjem mesa in črede za nadaljno rejo. Tudi nimajo nobene zveze s spuščanjem v naravo in ne vidim možnosti, da bi to kdo legalno lahko storil. Seveda se pustim podučiti s kakšnim citatom zakona.

    Torej obore v LPN, ki so regulirane s "obore s posebnim namenom, s površino manjšo od 30 ha, ki so namenjene preučevanju, karanteni in vzreji divjadi za izpuščanje v prosto naravo in podobno" so nekaj drugega in o tem tu ni debate ali kritike.
    Last edited by ZR7; 13. February 2010 at 20:48.

  5. #15

    Privzeto

    In nimajo prav nobene zveze z lovom, temveč le s pridobivanjem mesa in črede za nadaljno rejo.
    To pa ti misliš!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #16
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    To pa ti misliš!
    No Dolgin, saj prav na to cikam. Kaj več informacij?

    Menim, da je to ena od pomembnih reči, ki jih moramo razčistiti, če se hočemo javnosti predstavljati kot lovci naravovarstveniki in ne le streljači.

  7. #17

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Ne Ganges, nič nisem piknil mimo. Še vedno sem istega prepričanja in moje "obtožbe" so enake,
    Edino kar je, je to da se lahko zahvalim za dopolnilo citiranega zakona.
    Priznam da tega nisem sledil in me je sram, da sem v sredinii lovcev, ki poleg mene niso o tem nič rekli, ko smo spremljali spremembe zakona.
    Še vedno trdim, da je reja divje živali na tako malem prostoru gnusna in odstrel ter hvala s takim rogovjem, ponavljam, IMPOTENTNO dejanje.
    S tem, da si mimo piknil sem mislil na obtožbe zaradi oglasa in ne zaradi drugih pisanj.

    Tudi meni ne pomeni trofeja iz obore popolnoma nič in ne bi nikoli želel take trofeje. Ne moti pa me, če komu drugemu to kaj pomeni, mene pa ne bo noben prepričal, da bi šel v oboro po trofejo. Če bi že streljal v obori, bi kak mulasti kos zaradi mesa, pa še to je vprašaj.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  8. #18

    Privzeto

    Tudi kozorogi so iz obore (mislim, da italijanske).
    Kdor pa lovi v oborah in se kiti z trofejami iz obor pa je ......

    Tudi jaz sem sodeloval pri odstrelu ( telet ) damjakov v obori. Vendarje to bolj delo za mesarje

  9. #19
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tudi kozorogi so iz obore (mislim, da italijanske).
    Kdor pa lovi v oborah in se kiti z trofejami iz obor pa je ......

    Tudi jaz sem sodeloval pri odstrelu ( telet ) damjakov v obori. Vendarje to bolj delo za mesarje
    Namenoma sem ločil teme na obore za rejo in obore za vzrejo in izpuščanje v naravo. Tako kot jih ločuje zakonodaja.
    Tako da prosim, ne mešat. Kozorogi so bili vzrejani za vrnitev zdesetkane populacije v divjino, česar ne moremo primerjati z rejo avtohtone divjadi v minimalnih oborah, ki se na koncu prodajo za meso in impotentnim lovčkom za hvalisanje s trofejo.

    In še to. Prosim naj mi kdo razloži kako je z usmrtitvijo te "divjadi" iz obor za rejo po črki zakona. Da je to delo za mesarje se popolnoma strinjam.

  10. #20
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Kar se tiče obor vlada pri nas en velik nered. Vsak nekaj po svoje čara. Zakonodaja je pomanjkljiva ali je ni (zakol, prevoz, pregled, skladiščenje, prodaja, končni potrošnik.......).

Stran 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •