Stran 1 od 8 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 72

Tema: Divjad v oborah za rejo

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Divjad v oborah za rejo

    Najprej zakon:
    50. člen

    (divjad v oborah)


    (1) Glede na velikost in namen se obore za divjad delijo na:
    – obore za rejo divjadi, ki merijo najmanj 0,5 ha in največ 30 ha;
    – obore s posebnim namenom, s površino manjšo od 30 ha, ki so namenjene preučevanju, karanteni in vzreji divjadi za izpuščanje v prosto naravo in podobno;
    – lovne obore, ki so razglašene za gozd s posebnim namenom in pri katerih je poudarjena lovna funkcija, ter merijo najmanj 200 ha.

    Črtano: (2) Za postavitev vseh obor iz prvega odstavka tega člena je potrebno pridobiti dovoljenje, ki ga izda minister v soglasju z ministrom, pristojnim za varstvo narave. Predpis o pogojih za postavitev obore izda minister, pristojen za varstvo narave, v soglasju z ministrom.

    »(2) Za postavitev vseh obor iz prejšnjega odstavka je treba pridobiti dovoljenje v skladu s predpisi o varstvu okolja in urejanju prostora.«.

    »(3) Reja divjadi v oborah se izvaja v skladu s predpisi o živinoreji in veterini.«.


    (4) Obore za rejo divjadi in obore s posebnim namenom so izločene iz lovne površine ter zanje ne veljajo določbe tega zakona glede načrtovanja in upravljanja z divjadjo. Lovne obore so posebna enota v lovišču s posebnim namenom ter se upravljanje z divjadjo v njih načrtuje ločeno.

    (5) V oborah ni dovoljeno zadrževati tistih tujerodnih vrst divjadi, ki bi lahko v primeru pobega iz obore spremenile genski sklad populacij domorodnih vrst divjadi.

    Črta se: V oborah za rejo divjadi ni dovoljeno zadrževati domorodnih vrst divjadi.


    Z rdečo so vnešeni popravki, kot jih je prispeval Ganges.

    Last edited by ZR7; 13. February 2010 at 20:42.

  2. #2
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Zgornjemu citatu sem pripel tudi sliko iz enega od oglasov na straneh.
    In kot vemo, to ni osamljen primer, saj so že naši forumaši lepili fotografije jelenov vzrejenih za mrežo.

    Je to Slovensko lovstvo? Vzreja osebka, ki ga zadržujemo v ujetništvu in hranimo, da naredi čimboljše naglavno okrasje, ki ga potem prodamo za krvavi denar pohlepnežem nesposobnim pravega lova?
    Da se potem repenčijo okoli in važijo, rejec pa posluša šelestenje bankovcev?
    Je to lov?
    Zame je to izraz LOVSKE IMPOTENCE!


    Oglas bom pustil še nekaj dni, da ga vidite v živo, nakar leti dol!

  3. #3
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Očitn sem spet piknil v eno TABU temo.

  4. #4

    Privzeto

    Ce se ne motim se je lani spremenil zakon mislim, da marca tako da je lahko tudi domorodna divjad v odorah
    Kaj pa lastnik pocne z divjadjo je pa cisto njegova stvar eni redijo govedo drugi pa jelenjad zame je to isto tako ,da naj te nic ne briga, ce kdo steje denarcke sej jih ni ukradu kaj pa dela strelec z trofejo je pa spet njegova stvar saj jo je placal .

  5. #5

    Privzeto

    Ma, naj jih imajo. Nič nimam proti. Zr7, ko se bova neko nedeljo srečala pri 10-ti maši, bova pa kakšen evrčk vrgla za bogime, da mu uidejo, da bomo potem imeli še mi kaj od tega..Ma tiste rogove si lahko utakne za ušesa, ampak salame so pa dobre. Sicer kaj pa jambramo, saj smo se točke in ocenjevanje trofej zmislili MI lovci. Sedaj pa nesmemo biti nič fouš, kar smo hoteli, to imamo.

  6. #6

    Privzeto

    O zadevah se je pred hudimi obtožbami potrebno prepričati!

    Drugi odstavek 50. člena se spremeni tako, da se glasi:

    »(2) Za postavitev vseh obor iz prejšnjega odstavka je treba pridobiti dovoljenje v skladu s predpisi o varstvu okolja in urejanju prostora.«.

    Doda se nov tretji odstavek, ki se glasi:

    »(3) Reja divjadi v oborah se izvaja v skladu s predpisi o živinoreji in veterini.«.

    Dosedanji tretji odstavek postane četrti odstavek.

    V četrtem odstavku, ki postane peti odstavek, se črta drugi stavek.

    Dosedanji peti, šesti in sedmi odstavek postanejo šesti, sedmi in osmi odstavek.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  7. #7

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Očitn sem spet piknil v eno TABU temo.
    Ja, mimo...
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  8. #8

    Privzeto

    Poimenovanje lovske impotence bi po tem takem lahko bilo tudi odstrel "tapiciranega"z rogovjem še v mahu jelena?

  9. #9

    Privzeto

    Jelenu je čisto vseeno s kakšnim rogovjem je uplenjen. A ne?

  10. #10
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Ne Ganges, nič nisem piknil mimo. Še vedno sem istega prepričanja in moje "obtožbe" so enake,
    Edino kar je, je to da se lahko zahvalim za dopolnilo citiranega zakona.
    Priznam da tega nisem sledil in me je sram, da sem v sredinii lovcev, ki poleg mene niso o tem nič rekli, ko smo spremljali spremembe zakona.
    Še vedno trdim, da je reja divje živali na tako malem prostoru gnusna in odstrel ter hvala s takim rogovjem, ponavljam, IMPOTENTNO dejanje.

    Deger, pravilen odstrel prostoživečega jelena po vseh smernicah je lovsko pravično dejanje, pa si ti misli kar češ.

    Največji hec je pa v tem, da bo rejo jelena v "kmetijski" obori in njegov odstrel, hmmm, no ja, likvidacijo, zagovarjal marsikateri, ki bo sveto zatrjeval, da je lovsko nepravično upleniti zajca na ložu, raco na vodi, srnjad na ležišču ipd.
    Da seveda ne govorim še o izpuščanju fazanov pred puško.

    Oglas sedaj po tej informaciji seveda ostane.

Stran 1 od 8 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •