Stran 5 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 54

Tema: Nov Merkel RX-HELIX

  1. #41
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Lastnikom Crvene Zastave in podobnih pušk se zdi znanstvena fantastika, da bi puška dve različni municiji nesla enako?
    Eni pa imate očitno puške zato da se lahko bahate z njimi. Meni ne pride na misel da bi zaničeval ostalo orožje pa imam dva Blaserja pa tudi Zastavo in Zolli in Čeha in ne boš verjel tudi zastava mi nese v 15mm in to z najcenejšo vojaško municijo, tako da ji nimam prav nič za očitat.
    Ti pa tukaj ni nobeden očital tvojo R8 ampak tvoje pretiravanje o 1cm, če bi po pravici napisal o kašnih 3x3 ali 4x4cm(kot je verjetno tudi resnica) ti nebi nobeden oporekal.
    Glede na to, da ima krogla .30 premer 7,82mm bi se ti morali vsi streli ne glede na municijo v najslabšem primeru skoraj dotikat, to pa je ZNANSTVENA FANTASTIKA.
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  2. #42

    Privzeto

    Ali menite da ima kaliber tudi kakšno vezo z lego zadetkov? Moja želja je (ko bom zrastel) RX Helix.
    Do sedaj posedujem samo neke low budget puške, ali Zastave, Merkle ali izdelane po naročilu. Od nekdaj imam zeljo da bi z eno puško lahko streljal različne patrone luknjo v luknjo. To je super. Da bi končno lahko postrelil tiste patrone ki so še od pra deda.
    Madona ste kunštn....
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  3. #43

    Privzeto

    Jaz tukaj še nikoli nisem nikogar zaničeval. Še manj katerokoli puško. Vedno sem poizkušal biti objektiven in konstruktiven, še celo do pripravnikov in popolnih laikov, kar za večino drugih težko rečemo. Verjetno sem v vseh letih sodelovanja tukaj, kdaj tudi sam ustrelil mimo - kot vsak drug. In bi v tem primeru tudi sprejel konstruktivno kritiko. Ampak po takšnih komentarjih, kot si jih tukaj nekateri privoščite, pač ni več možna konstruktivna debata. Ali pa so takšni komentarji kot je spodnji, za vas konstruktivni? Dvomim, pač pa je očitno nekaterim tak način komunikacije zabaven - in glede na to koliko vas je zdaj že tule na kupu, bi rekel da vas je takih kar precej. Vmes pa forum cele tedne sameva - kje ste tedaj, ko je treba kaj dejansko uporabnega napisati? Takrat je pa tišina. In potem se še čudite zakaj ni objav? Zato ker večina raje niti ne črhne, kot da bi se vpletali v pričakovane neumne debate brez pametnih odgovorov, kot je tale in brezveze tratili svoj čas. Ta forum je pač določen odraz stanja v našem lovstvu. Blaser je le še en tak primer večne lovske "konstruktivne" debate. Vedno ko ga kdo omeni, se namesto konstruktivne debate takoj najdejo komentarji, ki spominjajo na basen o lisici in grozdju. Argumenti tukaj večine niti ne zanimajo - vse je že v štartu brez pojasnila označeno za nakladanje. Če kdo misli, da so moje trditve nakladanje, si poiščite slike tarč, ki sem jih lepil na forum. Že samo zadnji dve tarči, ki sem ju nalepil sta lep primer kako krogli FOX 150 gr in LOS 155 gr celo v različni polnitvi neseta v skoraj enako mesto na tarči, le kak cm narazen. Pa sem takih primerov prilepil še precej. Če pa se vam ne da iskat za nazaj, pa vsaj dvakrat preberite, kaj sem sploh napisal - boste ugotovili, da o velikosti grup nisem pisal za različno strelivo pač pa za enako. Jasno je kot beli dan, da puška ne zmore različno strelivo metati v 1,4 mm. Tega tudi nisem trdil. Vendar, enakega pa pač lahko, pod pogojem, da je dovolj kvalitetna, kar sem ponovno tudi dokazal s sliko tarče. Pa tudi strelivo drugega proizvajalca v podobni teži v primeru kvalitetne cevi ne bo daleč stran od nastreljenega streliva, pa če je to 1 cm ali 2 cm, ali je to zdaj sploh pomembno ali pa samo iščemo dlako v jajcu, ker je nekoga zmotila besedica Blaser? Za lovsko uporabo je še vedno odlično tudi če je kak cm ali dva vstran. Seveda pa glede na to, da se vam še tega ne da napisati, kaj vas je v mojem postu sploh zmotilo, dvomim, da si bo kdo vzel čas za kakšno analiziranje prejšnjih postov ali celo za iskanje za nazaj. Je enostavneje samo napisati, da nakladam. Ker vas argumenti tako ali tako niti ne zanimajo. Tudi prav, bom pa sedaj tudi jaz te čedalje bolj občasne debate gledal le od strani - pa naj Alojz debatira sam s sabo, Pikolis pa še naprej spodaj lepi svoje smeškote. Meni ne boste več tratili mojega časa.

    Citat FRANCI je objavil: Pokaži objave
    Daj prosim ne nakladaj in ne imej nas za norce.
    Last edited by Deerhunter; 4. December 2015 at 21:37.

  4. #44

    Privzeto

    Tale Forum gre res v maloro.
    Deerhunter je veliko pisal. In večina je bilo zelo pametnih prispevkov. Sedaj pa tale užaljenost.
    Če bi enega ki nasprotuje njegovim trditvam povabil na jago in na tarčo ustrelil po njegovem najslabšo grupo (2,5 cm) z dvema ali tremi različnimi naboji bi vsi ploskali.
    Jaz sem parkrat povabil takšne na srečanje kjer bom pokazal kar trdim. Pa nobenega ni bilo. So pa napisali, da se z mano ne bodo bodli in so zapustili Forum. Ga pa spremljajo in občasno spustijo kakšno neprimerno.
    Ugotavljam, da lovci ne prenesemo drugih mnenj. Najbolje, da vsem pritrjujemo. Debate torej ni. Argumenti in drugačne izkušnje so nezaželjene. Žaljivi komentarji pa so stalnica.
    Jaz sem soglašal z Francem in Pikolisom, da je takšne grupe z različnim strelivom nemogoče ustreliti (ne glede na puško). Ne strinjam se pa z žaljivim tonom z katerim sta to izrazila.

  5. #45

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Moja R8 nese enako vso municijo iste teže, ki sem jo do zdaj preizkusil (največje odstopanje, ki sem ga do zdaj zaznal je bilo cca 1 cm med različno municijo iste teže). Nekatere pa nese celo povsem enako.
    Tale post je bistveno drugačen kot tvoj drugi. Vedeti moramo, da imajo nekateri lovci že sedaj v žepu pet različnih nabojev. In tole branje jih navaja na to, da so vsi točni. To pa ni dobro.

  6. #46
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Pri testiranju mojih puškovnih polnitev, večinoma 30-06 (Ruger American) in 300 win mag (ČZ VZ24), sem nekajkrat opazil, da imajo včasih na 100m razdalje težje krogle 180gr ali 200gr/220gr enako ali celo malo višje mesto zadetka kot lažje hitrejše krogle 155gr in 165gr.
    Zelo verjetno gre za položaj ustja cevi ob izstopu krogle. V amplitudi nihaja je očitno bilo ustje pri določeni kombinacije polnitve in teže/dolžine krogle ob izstopu v nekoliko višjem položaju kot pri lažjih/hitrejših.
    Ker gre tu za tanke lovske cevi in ne debelejše tekmovalne/varmint, je amplituda nihanja večja oz. vplivnejša. Dopuščam možnost, da so projektanti pri Blaser R8 ta pojav upoštevali in skonstruirali tako cev, ki lažje/hitrejše in težje/počasnejše krogle čimbolj približa na 100 metrih razdalje - ampak le pri precej močnih lovskih polnitvah, kjer je nekoliko pomembnejša končna balistika kot doseganje "luknje v luknji" na 100m.
    Ta pojav je bil ponovljiv, ker vse polnitve tehtam ročno, tulce merim s šublerjem... oz. pri polnjenju puškovnega streliva precej "kompliciram", kot se je izrazil nekdo, ki je že gledal, kako to delam. Pa sem še daleč od tega, da bi lahko polnil za na long range tekme

  7. #47

    Privzeto

    Tole z krivuljo leta je zelo enostavno. Vnesi podatke v Strelok. Ta ti izračuna za vsako razdaljo koliko cm više ali niže bo zadetek. Ne bo treba ugotavljat ampak boš kar prebral. In najvišja točka krivulje težke krogle je bliže kot lahke. Seveda predpostavljam, da je lažja lahko hitrejša. Ni pa nujno.
    Če imajo krogli enako hitrost na ustju pa težja ohrani več energije. Takrat je pa krivulja drugačna.
    Sicer pa na 100m tudi meni nosi 6g kroglo enako kot 10g. Ker tako polnim. Težave se začnejo od tam naprej.
    Pred kratkim sem nekomu svetoval polnitev za 7x57R. Me je takoj nekdo popravil, da je premalo. Ampak na 100m pa daljnogleda pri tej polnitvi ni potrebno prestavljati in lahko strelja tudi tiste z svincem.
    In čim manj kompliciranja pri polnjenju. Kalkulator v roke pa na 300m tarčo. Samo v vetru ne streljaj.

  8. #48

    Privzeto

    Danes mi je kalkulator pri 4 stopinjah in 340m naračunal 21 klikov.
    Streljano iz nahrbtnika z malo vetra. Krogla Amax 168 grain, N140 45 grain. In Tika 308 seveda.
    Kvadratek je 2"
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice 20151207_125623.jpg‎  

  9. #49

    Privzeto

    Bravo Alojz! Za takle strel mora biti veliko prakse in pa seveda tudi sreče.

  10. #50

    Privzeto

    Ja praksa pomaga. Sreča potem ni tako pomembna. Lahko je pa nesreča. Zato pa vedno pišem, da je treba probat. Ne pa že vnaprej ugotavljat, da to ni možno. Problem delajo le tisti, ki prvič streljajo na tako razdaljo divjad. Za tarčo je pa patronov škoda.
    Spomnim se lovca, ki je imel težave z preizkusom. Ko je pa gamsa na 300m videl je pa užgal. Tudi pogledat ni šel. Pa sneg je bil. Gams je pa obležal.
    Last edited by alojz1; 8. December 2015 at 10:40.

Stran 5 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •