Stran 3 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 54

Tema: Nov Merkel RX-HELIX

  1. #21

    Privzeto

    Pozdravljeni

    Ali ima kdo v lasti to puško in napiše izkušnje?

    Hvala in lp

  2. #22
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    66

    Privzeto

    Robl pozdravlen,

    Helix Explorer standardna cev 56 cm, fi 17 mm v kal. 308 win. imam že eno leto in sem zelo zadovoljen, je super za pogone in solo jago. Puška je lahka in prožilo je natančno kar meni osebno zelo odgovarja. Imam pa edino pripombo in to je, da imajo cevi korak ovoja 1/12 cole in ne 1/10 cole. Grupe zadetkov na 100 m dobiš s standardnimi naboji tam okoli 3 cm kar je za jago več kot odlično. Sam sem pa bolj zadovoljen z manjšo grupo in sem se igral z doma napolnjenimi naboji in prišel na grupo 1,5 cm na 100 m. Boljši rezultati pridejo z kratkimi kroglami tam do 29 mm in težo do 10,9 g. Imaš pa možnost vzeti Helixa z cevjo Semiweight ki je fi 19 mm in so baje grupacije boljše, je pa res puška potem malo težja in dražja . Sam sem pred nakupom okleval med Blaser R8 in Helixom ampak mi je po testiranjih in ogledih bolj zrastel k srcu Helix.

    LP

  3. #23

    Unhappy

    Citat barnes308 je objavil: Pokaži objave
    Robl pozdravlen,

    Helix Explorer standardna cev 56 cm, fi 17 mm v kal. 308 win. imam že eno leto in sem zelo zadovoljen, je super za pogone in solo jago. Puška je lahka in prožilo je natančno kar meni osebno zelo odgovarja. Imam pa edino pripombo in to je, da imajo cevi korak ovoja 1/12 cole in ne 1/10 cole. Grupe zadetkov na 100 m dobiš s standardnimi naboji tam okoli 3 cm kar je za jago več kot odlično. Sam sem pa bolj zadovoljen z manjšo grupo in sem se igral z doma napolnjenimi naboji in prišel na grupo 1,5 cm na 100 m. Boljši rezultati pridejo z kratkimi kroglami tam do 29 mm in težo do 10,9 g. Imaš pa možnost vzeti Helixa z cevjo Semiweight ki je fi 19 mm in so baje grupacije boljše, je pa res puška potem malo težja in dražja . Sam sem pred nakupom okleval med Blaser R8 in Helixom ampak mi je po testiranjih in ogledih bolj zrastel k srcu Helix.

    LP
    Pozdravljen barnes 308

    Tudi jaz trenutno kolebam med točno tema dvema puškama in tem kalibrom (308win) (helix explorer-Blaser R8) in ne vem kaj bi bilo "boljše" za nabavit. Obe puški sta mi "luštni" predvsem Merkel in njihov zaklep...
    Tako da sem v resnih dvomih kaj nabavit..
    Zanima me če imate veliko pujsov, saj tam pride do izraza njihov zaklep (Merkel)http://www.forum-lov.org/forum/image...con7.png...pri nas jih namreč ni veliko http://www.forum-lov.org/forum/images/icons/icon9.png
    Prav tako me zanima kaj večinoma lovite v lovišču, saj se mi zdi kaliber 308win mogoče malo "švoh"...tko sem zasledil na forumu...ali pač ne.
    Me pa zanima tvoje mnenje...
    Hvala za odgovor in izkušnje

    LP

  4. #24
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    66

    Privzeto

    Robl pozdravljen,
    ja res je, da v našem lovišču jagamo pretežno prašiče ampak mi ni bil to pogoj za nabavo take puške z premočrtnim zakepom. Enostavno sem hotel imet eno puško za vse se pravi solo jaga in pogoni. Kaliber 308 win. je po mojih izkušnjah zadosti močan naboj za vso divjad v SLO, saj ima v povprečju 3500 J energije pri ustju cevi. V primeru, da ti je to premalo pa vzameš 30-06 in imaš zadevo rešeno. Moje osebno mnenje pri razlikah med Blaser in Helixom je da si pri Blaser-ju odvisen od njihovih montaž, ki pa so kar drage, standardni prožilec je trd, lahko dokupiš športnega ampak je cena , napenjalo je glasno, zaklep je pri odpiranju in zapiranju trd in robusten, pri odpiranju gre zaklep zmeraj proti glavi, cena same osnovne puške kar visoka za to kar ponujajo. Prednost pri Blaserju mi je bil lep dizajn in cev z ovojem 1/10 (če se ne motim ima Blaser celo 1/9) katere so točne kot pes. Pri Helixu me je motila edino cev z ovojem 1/12 drugega nič. Prednosti so fiksna picatiny letev za montažo, prožilec mehek in enakomeren, napenjalo tiho, pri odpiranju zaklep ostane v ohišju, cena zmerna za kar ti ponujajo.
    Če bi ponovno izbiral bi vzel Helixa z Semiweight cevjo in to je to.
    LP

  5. #25
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Dej če že med tema 2 puškama izbiraš, poglej si še Sauer 202, toplo priporočam.

  6. #26
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat barnes308 je objavil: Pokaži objave
    Prednost pri Blaserju mi je bil lep dizajn in cev z ovojem 1/10 (če se ne motim ima Blaser celo 1/9) katere so točne kot pes. Pri Helixu me je motila edino cev z ovojem 1/12 drugega nič.
    Ko boš naštudiral te reči, boš ugotovil da si v zmoti

  7. #27

    Privzeto

    Se nisem hotel vtikati, ampak ko že primerjate Blaser in Merkel - glede sprožilca ne drži, da je Blaserjev sprožilec trd. Vsaj pri novem R8 ne (za stare R93 ne vem). Sprožilec pri R8 je odličen, kratek in mehek.
    O Helixu ne morem iz prve roke, ker ga nimam, vidim pa na hitro pri primerjavi med tema dvema puškama nekaj prednosti, ki jih ima Blaser - prva je krajša celotna dolžina Blaserja, druga je Blaserjev odprt sistem - ko puško razstaviš imaš vse kot na dlani, kar omogoča lažje čiščenje in vzdrževanje. Tretja pa da ni težav s preciznostjo. Vse strelivo, ki sem ga preizkusil nese zelo točno. Ter eno prednost, ki jo ima Helix in sicer nižja teža, Blaser je težek nekje 3,3 kg, Helix pa slabe 3 kg. Se pozna... Precejšnja teža R8 je do zdaj tudi moja edina zamera do te puške. Lahko bi bila nekoliko lažja.


    Citat barnes308 je objavil: Pokaži objave
    Robl pozdravljen,
    ja res je, da v našem lovišču jagamo pretežno prašiče ampak mi ni bil to pogoj za nabavo take puške z premočrtnim zakepom. Enostavno sem hotel imet eno puško za vse se pravi solo jaga in pogoni. Kaliber 308 win. je po mojih izkušnjah zadosti močan naboj za vso divjad v SLO, saj ima v povprečju 3500 J energije pri ustju cevi. V primeru, da ti je to premalo pa vzameš 30-06 in imaš zadevo rešeno. Moje osebno mnenje pri razlikah med Blaser in Helixom je da si pri Blaser-ju odvisen od njihovih montaž, ki pa so kar drage, standardni prožilec je trd, lahko dokupiš športnega ampak je cena , napenjalo je glasno, zaklep je pri odpiranju in zapiranju trd in robusten, pri odpiranju gre zaklep zmeraj proti glavi, cena same osnovne puške kar visoka za to kar ponujajo. Prednost pri Blaserju mi je bil lep dizajn in cev z ovojem 1/10 (če se ne motim ima Blaser celo 1/9) katere so točne kot pes. Pri Helixu me je motila edino cev z ovojem 1/12 drugega nič. Prednosti so fiksna picatiny letev za montažo, prožilec mehek in enakomeren, napenjalo tiho, pri odpiranju zaklep ostane v ohišju, cena zmerna za kar ti ponujajo.
    Če bi ponovno izbiral bi vzel Helixa z Semiweight cevjo in to je to.
    LP

  8. #28
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    66

    Privzeto

    Fantje, da ne bo pomote Blaser je dobra puška. Vse kar sem napisal je bilo moje osebno mnenje in videnje pri testiranju.
    RWS
    Ko boš naštudiral te reči, boš ugotovil da si v zmoti

    Tega pa res nisem zakapiral kaj misliš, prosim za razlago. Lahko tudi na sporočilo.

    LP

  9. #29

    Privzeto

    Vse naštete puške so dobre (Blaser, Merkel, Sauer). Po vsej verjetnosti gre za najboljše serijsko izdelane lovske puške na svetu. So dodelane v nulo, kar garantira, da po nakupu ne bo večjih razočaranj. So pa med njimi določene razlike v dolžini, teži, sistemu, nenazadnje izgledu... Torej si je treba izbrati na podlagi subjektivne ocene tisto, ki nam je najbolj všeč. Ni pa nobena od teh boljša od druge, ker so vse dobre.

  10. #30

    Privzeto

    Pozdravljeni,imam RX HELIX 17mm debelo in 56cm dolgo cev v kalibru 270 win z optiko LEICA MAGNUS 2,4-16X56 z BDC kupolo z montažnimi sanmi in montažo INNOmount. Z njim se uplenil cca 50 kosov različne divjadi. Uporabljam dve različni krogli in sicer:

    SAKO POWERHEAD (TSX) 8,4 gr
    SAKO HAMMERHEAD 10,1 gr ( pogoni)

    Lahko rečem, da je puška v vseh pogledih zelo kvalitetna kakor tudi uporabna. Pred nekaj dnevi sem naredil test z omenjeno puško z 4 različnimi naboji in različnimi gramažami:

    SAKO HAMMERHEAD 10,1 gr
    SAKO POWERHEAD 8,4 gr
    FEDERAL FUSION 8,4 gr
    WINCHESTER SUPER-X 9,5 gr

    Puška je nastreljena na 100 m ( nula - center) z SAKO POWERHEAD 8,4 gr.
    Vseh 12 strelov je bilo v 6x7 cm kvadratu brez da bi kaj prestavljal križ v daljnogledu, vse strele sem oddal v cca 10 min. Sam mislim,da je si takšne puške lahko želi vsak.

    Lep lovski pozdrav.
    Click image for larger version. 

Name:	rsz_20151201_193435-1.jpg 
Views:	21 
Size:	76.0 KB 
ID:	15782
    Last edited by snef; 1. December 2015 at 21:12.

Stran 3 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •