Stran 6 od 6 PrvaPrva ... 23456
Rezultati 51 do 54 od 54

Tema: Nov Merkel RX-HELIX

  1. #51

    Privzeto

    Derhunter pa saj si dobil popolnoma konstruktivno pripombo na tvoje pisanje. Meni dol visi kakšno puško ima kdo, da pa nekdo napiše da mu krogle iste teže različnih proizvajalcev nese skoraj povsem enako to je pa nekaj izrednega in sem zelo vesel, da si imel tako srečno roko pri izbiri. Od proizvajalca Blaser sem do sedaj uporabljal dve puški. Prva je bila R93 mach 308 s katero sem bil izredno zadovoljen in sem jo zaradi iztrošenosti prodal. Moja druga je bila LRS2 v kal.6 br, ki je pa zelo slabo grupirala, ja dolga zgodba, ki se je končala s prodajo.Ni edini primer da Blaser ni grupiral kot je bilo pričakovano od tako drage puške. Meni ni jasno zakaj je Blaser toliko dražji na primer od Tikke, ker mislim, da glede na izvedbo in uporabo materiala bi bila Tikka lahko dražja. Lastna cena Blaserja pa se verjetno giblje nižje od 300€.

  2. #52

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ja praksa pomaga. Sreča potem ni tako pomembna. Lahko je pa nesreča. Zato pa vedno pišem, da je treba probat. Ne pa že vnaprej ugotavljat, da to ni možno. Problem delajo le tisti, ki prvič streljajo na tako razdaljo divjad. Za tarčo je pa patronov škoda.
    Spomnim se lovca, ki je imel težave z preizkusom. Ko je pa gamsa na 300m videl je pa užgal. Tudi pogledat ni šel. Pa sneg je bil. Gams je pa obležal.
    Čestitke, Alojz!
    Jaz imam že pri gledanju tarče na takšne razdalje ponavadi občutek, da imam premalo povečavo. (12X) A zaupaš karakteristike optike, ki si jo imel pri tem strelu? Ne rabiš reklame delat :) Samo povečava, pa tip križa me zanimata.

  3. #53

    Privzeto

    Daljnogled IOR 3-18x, na sredi je pika ki pokriva 1cm na tarči. Zaradi pike je merjenje lažje. Križ bi pokril tako majhno tarčo.
    Last edited by alojz1; 8. December 2015 at 13:20.

  4. #54

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Daljnogled IOR 3-18x, na sredi je pika ki pokriva 1cm na tarči. Zaradi pike je merjenje lažje. Križ bi pokril tako majhno tarčo.
    Hvala! Ja, s tem imam težave, križ 4A; pa si na 300 metrov hitro nekaj cm levo-desno še predno stisneš petelina sploh.

Stran 6 od 6 PrvaPrva ... 23456

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •