Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 29 od 29

Tema: Poslovnik in pravila

  1. #21

    Privzeto

    sršen:
    #...V povprečni LD (v mojem okolju) z multibrihtnimi starešinami po ...#

    me je kar zmotila ta tvoja difinicija, ki vsepovprek žališ ljudi, ki še želijo opravljati to funkcijo.
    Ti si verjetno Einstain, saj kolikor prebiram tvoje prispevke, ko se iz vseh delaš NORCE in jih ponižuješ / verjetno si prebrihten, da bi imel kakšno funkcijo v organih LD /, kajti lepše je ljudi PODJEBAVAT, saj tiste ki želijo odgovorno opravljati zaupane jim naloge v LD-ju.

    IN SE SPRAŠUJEMO ZAKAJ JE LOVSTVO TAM KJER JE ???

  2. #22
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    S spremembo Pravilnika o evidentiranju bo ta anomalija odpravljena in v OZUL-ih, kjer prevladuje pamet, varčno že ravnajo. Tiska se le izvod seznama in zapisnik o kategorizaciji v 4.ih izvodih.
    Na kateri OZUL in tajnika leti tvoja pripomba?
    OZUL Zasavje. Naj povem , da smo bili prvi , ki smo dali uradno pripombo glede Pravilnika o evidentiranju in to že dve leti nazaj. Pripomba je bila zavrnjena s pojasnilom , da pač tako zahteva omenjeni pravilnik. Očitno se zadeva premika na bolje- do takrat bomo na kategorizacijo še vedno nosili 3 gajbe trofej in 1 gajbo papirja .
    errare humanum est - motiti se je človeško

  3. #23

    Privzeto

    Citat Rusevec je objavil: Pokaži objave
    ...
    me je kar zmotila ta tvoja difinicija, ki vsepovprek žališ ljudi, ki še želijo opravljati to funkcijo.
    Ti si verjetno Einstain, saj kolikor prebiram tvoje prispevke, ko se iz vseh delaš NORCE in jih ponižuješ / verjetno si prebrihten, da bi imel kakšno funkcijo v organih LD /, kajti lepše je ljudi PODJEBAVAT, saj tiste ki želijo odgovorno opravljati zaupane jim naloge v LD-ju.

    IN SE SPRAŠUJEMO ZAKAJ JE LOVSTVO TAM KJER JE ???
    Žalim? Nikakor!
    Nobenega nisem poimensko navedel. Da pa bo jasno primeri so iz realnega sveta naše lovske organizacije.
    Da sem prebrihten, smo pa skupaj ugotovili in se razšli. Na mojo željo. Samo je nekaterim kasneje tudi kapnlo in v konkretnem primeru prišlo do novih zamenjav klub vztrajanju prejšnih na oblasti in sedaj je večina zadovoljna z novim stanjem.

    Bistvo je pa ravno v tvojih besedah, s poudarkom na odgovorno! In še na besedi želijo!
    Do sedaj še nisem srečal dobrega starešine, ki bi si funkcije želel. Želijo si jo predvsem povzpetniki!
    Dobrim in delovnim pa to pomeni dodatno obremenitev in se kvečjemu pripravljeni delati v dobro drugih. In potem pride še stavek: Če so tega vredni!

    Nisem pa Einstejn, čeprav poznam Cwajstajna in celo Dreistejna. Pa ti verjetno tudi. ;-)

    Sicer pa; zakaj si tako hud? Te rep boli?
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #24

    Privzeto

    Nisem hud, niti me ne boli rep !!!Je pa neprimerno za lovca, ki želi deliti lekcije drugim im jih posiljevati z teorijo, kako so vsi vodilni po LD-jih - pokvarjeni in nesposobni, žal moje mnenje ni takšno. Pač verjetno dobro obvladaš komunikacijo in dobro veš: Da če neko trditev 3x poveč ali pa zapišeš ljudje pač temu verjamejo - upam samo, da nisi eden tistih, ki želijo lovstvo privatizirati. Po tvojem pisanju pač nisi dosti od tega - veš zakaj !!!

  5. #25

    Privzeto

    Citat Rusevec je objavil: Pokaži objave
    ... Je pa neprimerno za lovca, ki želi deliti lekcije drugim im jih posiljevati z teorijo, kako so vsi vodilni po LD-jih - pokvarjeni in nesposobni, žal moje mnenje ni takšno. ... - upam samo, da nisi eden tistih, ki želijo lovstvo privatizirati.
    Ej, jej, jej, ruševec, če so taki tvoji zaključki, potem pa res slabo bereš kar napišem! Ali pa jaz tako slabo napišem, da ti tako razumeš?
    In veš, "v povprečni LD v mojem okolju" ne pomeni "vsi". Eksaktnost je hudič!

    Tole o privatiziranju je pa dobra municija za prepričevanje tistih, ki se zanimajo samo za šankom ali doma pred hruško, da vsi, ki so kritični ali žele spremembe, v bistvu hočejo privatizacijo lovstva. Bog ne daj, da bi kdo pomislil, da ravno taki, ki se ne angažirajo in jim je težko kaj več prebrati, omogočajo spremembe na slabše s svojo naivno vodljivostjo. Še sploh če so na kakšni funkciji v ZLD ali pa imajo tam stare prijatelje. Me prav zanima ali je še živ možakar, ki so ga delegirali v ZLD, ker si je to še želel pred smrtjo. Moram povprašati...
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #26
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    .
    .
    .
    Samo je nekaterim kasneje tudi kapnlo in v konkretnem primeru prišlo do novih zamenjav klub vztrajanju prejšnih na oblasti in sedaj je večina zadovoljna z novim stanjem.
    .
    .
    .
    In kdo je nov starešina? Povzpetnik ali kdo, ki mu ni vseeno, kaj se dogaja v lovskih vrstah?


    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Do sedaj še nisem srečal dobrega starešine, ki bi si funkcije želel. Želijo si jo predvsem povzpetniki!
    Očitno z novim vodstvom nisi zadovoljen...
    Last edited by PROF.racoon; 31. March 2014 at 09:17.

  7. #27

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    In kdo je nov starešina? Povzpetnik ali kdo, ki mu ni vseeno, kaj se dogaja v lovskih vrstah?
    ...
    Očitno z novim vodstvom nisi zadovoljen...
    Tako kot drugemu hlače meriti po svoji riti in stvari le svojim vatlom meriti, je tudi za druge neke površne trditve postavljati, bom prijazno rekel da "malo mimo".

    Sem kje napisal, da si je novi starešina "želel" kandidirati?

    Veš, ponekod obstajajo tudi ljudje, ki se pogovarjajo in ko ugotovijo, da je le potrebno kaj na bolje spremeniti, se domenijo kako bodo to izpeljali. Nekdo mora potem biti tudi starešina in ni nujno, da si tega dela ravno želi. Lahko tudi le pristane, da bo skupaj z ekipo zagrizel v to kislo jabolko in žrtvoval svoje znanje, čas in trud za dobro lovske družine.

    In bom ponovil. Tisti, ki si funkcij želijo, so ponavadi slabi funkcionarji! Pa poglejte okoli sebe, preden se bo spet komu kaj zatikalo!

    Ste pa tu nekateri tipični in zelo primerni za funkcionarje, kakršnih smo vajeni. Nekateri to tudi ste. Prva spretnost, ki jo mora tak funkcionar v prid dolgega gretja stolčka znati, je odbijanje kritik. Popravljanje očitanih napak je pretrdo in nehvaležno delo, zato je diskreditacija kritikov najprimernejši ukrep. In če kritikom obesiš prizadevanje za privatizacijo lovstva in si za povrhu po gostilniški maniri izmisliš še nekaj negativnosti, je uspeh zagotovljen, stolček pa ubranjen.

    Samo je hudič, ko so nekateri s kazanjem na nepravilnosti tako presneto vztrajni, pa nobenih posebnih grehov nimajo na grbi, da bi jih lahko očitali. Notranji sovražniki, bi jim rekli včasih.
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #28

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Tako kot drugemu hlače meriti po svoji riti in stvari le svojim vatlom meriti, je tudi za druge neke površne trditve postavljati, bom prijazno rekel da "malo mimo".

    Sem kje napisal, da si je novi starešina "želel" kandidirati?

    Veš, ponekod obstajajo tudi ljudje, ki se pogovarjajo in ko ugotovijo, da je le potrebno kaj na bolje spremeniti, se domenijo kako bodo to izpeljali. Nekdo mora potem biti tudi starešina in ni nujno, da si tega dela ravno želi. Lahko tudi le pristane, da bo skupaj z ekipo zagrizel v to kislo jabolko in žrtvoval svoje znanje, čas in trud za dobro lovske družine.

    In bom ponovil. Tisti, ki si funkcij želijo, so ponavadi slabi funkcionarji! Pa poglejte okoli sebe, preden se bo spet komu kaj zatikalo!

    Ste pa tu nekateri tipični in zelo primerni za funkcionarje, kakršnih smo vajeni. Nekateri to tudi ste. Prva spretnost, ki jo mora tak funkcionar v prid dolgega gretja stolčka znati, je odbijanje kritik. Popravljanje očitanih napak je pretrdo in nehvaležno delo, zato je diskreditacija kritikov najprimernejši ukrep. In če kritikom obesiš prizadevanje za privatizacijo lovstva in si za povrhu po gostilniški maniri izmisliš še nekaj negativnosti, je uspeh zagotovljen, stolček pa ubranjen.

    Samo je hudič, ko so nekateri s kazanjem na nepravilnosti tako presneto vztrajni, pa nobenih posebnih grehov nimajo na grbi, da bi jih lahko očitali. Notranji sovražniki, bi jim rekli včasih.
    Tako, kot nekateri pišete, se dogaja tudi v naši "prelepi". Kritike in kritike, nihče od kritizerjev pa nič ne naredi, da bi se kaj spremenilo na bolje.

    Najlažje je dogajanje v LD spremljati od strani, ugotavljati napake in kritizirati. Če ne delaš (loviš) praviloma ne moreš grešiti in si lahko misliš, da si nezgrešljivi ali brez napake.
    Kazanje na napake in kršitve v LD bi morala biti dolžnost vseh lovcev, ampak ne samo kazanje na napake tistih, "ki jih ne maramo", ampak na kazanje na napake vseh, tudi prijateljev. Smisel opozarjanja na napake naj bi bil, da bi se napake, nepravilnosti in kršitve odpravile, z obravnavo na sestankih v LD, pa tudi z uvedbo disciplinskih ukrepov zoper kršitelje. Je pa neproduktivno, kot se dogaja v LD, da lovci opozarjajo in bi želeli razpravljati o napakah in kršitvah, ki so se zgodili pred več leti (tudi desetletji), vse skozi so vedeli za kršitev, pa so za kršitev (nepravilnost) povedali šele po tem, ko se je z dotičnim lovcem skregal. Takšna ravnanja so neproduktivno in vodi v "špetir" v LD, si pa takšni lovci, ki so o kršitvah molčali ne vem koliko časa zaslužijo "kritiko", po mojem pa zgubijo tudi vso verodostojnost.

    V lovskih družinah pričakujemo čudeže od UO LD in starešine, sami lovci ničesar ne storimo, da bi se razmere izboljšala in že v naprej kritiziramo vse tiste, ki so pripravljeni poskusiti kaj narediti za LD.

  9. #29

    Privzeto

    Citat pranger je objavil: Pokaži objave
    Tako, kot nekateri pišete, se dogaja tudi v naši "prelepi". Kritike in kritike, nihče od kritizerjev pa nič ne naredi, da bi se kaj spremenilo na bolje. ...
    V lovskih družinah pričakujemo čudeže od UO LD in starešine, sami lovci ničesar ne storimo, da bi se razmere izboljšala in že v naprej kritiziramo vse tiste, ki so pripravljeni poskusiti kaj narediti za LD.
    Pranger, si ti tudi funkcionar? Tako mi diši tvoje in ruševčevo pisanje. Pritoževanje nad kritiko. Seveda je najlepše imeti pohlevno in nevedno podložniško rajo. A ni vedno po tej sreči ...

    To o "kršitvah, ki so se zgodili pred več leti" je stvar internih aktov in kako imate zapisano zastaranje. To o kritiziranju tistih "ki jih ne maramo", je stvar določenega okolja. Mogoče vašega? Ne vem, veš sam. Poznam pa. Se je tudi pri nas dogajalo v preteklosti. Odkar mora vsak sam dati na papir kar ima povedati in sam sprožiti postopke, se je to uneslo. Opravljal bi vsak, zastavil sebe za postopek pa nihče! Razen nas nekaterih.
    Ja seveda so takšna "šimfarska" ravnanja neproduktivna. A le vodilni v LD imajo moč to ustaviti. A za to morajo znati delati z ljudmi. Biti pravični in do vseh enaki. A kolikor poznam slovensko lovsko realnost, so taka vodstva presneto redka.
    Običajnejša so tista, kjer se postopki, ki jih z dokazi in pričami sprožiš proti njim ali njihovim prijatelje ustavijo že na seji UO. Tisto kar prinese okoli pijača in laži žleht jezikov, pa se tam na debelo obravnava.

    Sem že nekajkrat zapisal. Vodstva imamo kakršna zaslužimo. Za spremembe pa je potrebno vedno doseči kritično maso sprememb voljnih ljudi. Do takrat obstajajo zgolj petelini, ki prezgodaj pojejo in so vedno v nevarnosti, da se jim odseka glavo in bodo za nedeljsko kosilo. A to še zdaleč ne pomeni, da ti petelini pojejo napačno pesem! In to tudi ne pomeni, da niso potrebni. Za spremembe so še kako potrebni!
    Lahko pa seveda določenim ta pesem ni všeč in jih od njih bolijo ušesa. Kar naj!
    Last edited by Sršen; 31. March 2014 at 11:56.
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 3 od 3 PrvaPrva 123

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •