Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 47

Tema: Smo lovci le eksekutorji divjadi?

  1. #1

    Privzeto Smo lovci le eksekutorji divjadi?

    Hvala bogu da izumira,saj naši dedje niso bili neumni,ko so ga iztrebili pred leti.
    lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Hvala bogu da izumira,saj naši dedje niso bili neumni,ko so ga iztrebili pred leti.
    lp
    Bravo. Vse si povedal o sebi.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #3

    Privzeto

    Mugo,če ti je ris tako pri srcu si ga pa naselite na gorenjsko,zarad mene si jih lahko 50 spustite po vaši preljubi gorenjski,samo potem lahko puško konzerviraš pa boš hodil na jago samo še dihat sveži gorenjski gorski zrak,ker od ostale divjadi bo ostalo bore malo.
    lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Mugo,če ti je ris tako pri srcu si ga pa naselite na gorenjsko,zarad mene si jih lahko 50 spustite po vaši preljubi gorenjski,samo potem lahko puško konzerviraš pa boš hodil na jago samo še dihat sveži gorenjski gorski zrak,ker od ostale divjadi bo ostalo bore malo.
    lp

    Meni je prav. Sicer pa se risi tudi tu že zdaj najdejo.
    Glede na to, da smo lovci naravovarstveniki se zavzemamo za neokrnjeno naravo, za njeno nemoteno deovanje, za ohranjanje avtohtonih živaskih vrst... Kajne??? Ali pač nam je le za naše lovske užitke, čimveč divjadi-čimveč ognja? Zato pa bi ti kar odstranil "konkurenta" pri lovu. Da boš ti lahko lovil, in se po drugi stani izgovarjal, da je lov nujno potreben, ker ni naravnih plenilcev v naravi.
    Če slučajno ne dojemaš, s takim stališčem, kot ga ti tu javno razglašaš, smo lovci v družbi opleli, če bi navzeven predstvljali taka stališča, nas naša družba takoj zabriše na smetišče zgodovine.
    Pa da ne bo nesporazuma, moje mnenje o tej zadevi ni osnovano na strahu pred družbo, ampak na težnjah po ohranitvi narave z vsem, kar je tu avtohtono. Ko to dosežemo, bom z veseljem lovil s fotoaparatom.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #5

    Privzeto

    Ja se strinjam da nas lahko zaradi stališča kot je moje družba izbriše,samo kdo bo potem delal plane, kam bojo šli vsi pujsi pa srnjad ki jo sedaj odstrelimo,nekdo bo mogel vedno delati plane,vsaj meni se tako zdi. In zame lovec ne bo nikoli naravovarstvenik,ampak eksekutor divjadi ,ki jo država odredi za odstrel,naravovarstvenike se lahko grejo taki lovci ki s kamero posedajo po ure in ure po prežah ustrelijo pa ne nič. Če pa hočemo naravno ravnovesje potem pa pustimo čimveč zveri,pa še rise naselimo,pa bo narava sama uravnavala stalež posamezne vrste,potem lovcev ne rabimo,bo že zavod za gozdove pa nekaj čuvajev odstrelil nekaj viška divjadi ki ga bojo zveri med njimi ris pustile.
    lp
    Last edited by denis jež; 4. February 2010 at 12:37.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  6. #6
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Glede na to, da se Slovenska lovska organizacija razglaša za naravovarstveno, bo morala v skladu s svojimi usmeritvami in etičnim kodeksom prej ko slej pomesti z lovci, ki razglašajo, da je vloga lovstva zgolj v eksekutorstvu.
    Le ti so bodočnosti Slovenske lovske organizacije mnogo bolj nevarni kot ekstremni naravovarstveniki.
    Last edited by ZR7; 4. February 2010 at 13:45.

  7. #7

    Privzeto

    ja take lovce kot si napisal z malimi črkami je treba zbrisat,da boste taki veliki lovci tvojega kova lahko bolj prižli do izraza in se uveljavljali kot veliki naravovarstveniki ki bodo rešili svet pred vsem.celo pred globalnim segrevanjem
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  8. #8

    Privzeto

    Skrajnosti uničujejo lovstvo vSloveniji. Ko se v lovske zadeve niso vmešavala kulturna in druga ministrstva ter razne protilovske organizacije smo znali LOVCI ohraniti medveda in ponovno USPEŠNO naseliti risa. Današnje izginjanje risje populacije je samo začetek. Končni rezultat bo viden, ko bo uveljavljen privatni zakupni sistem. Zanima me koliko lovnih površin pri nas je že zakupljenih.

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Ja se strinjam da nas lahko zaradi stališča kot je moje družba izbriše,samo kdo bo potem delal plane, kam bojo šli vsi pujsi pa srnjad ki jo sedaj odstrelimo,nekdo bo mogel vedno delati plane,vsaj meni se tako zdi.
    Če je dovolj plenilcev naredijo oni plan sami. Sicer pa ris ravno merjascev ne žre, tako da se ne boj za svoje pujske.

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    In zame lovec ne bo nikoli naravovarstvenik,ampak eksekutor divjadi ....
    Super, take potrebujemo, kaj če bi LD preimenovali raje v Društvo Eksekutorjev? Zakj potem, če smo eksekutorji, ptrebujemo lovsko etiko? Nabavimo šarce, pehotne mine, nočne IR daljnoglede, bojne strupe pa had izvajajmo to tvojo eksekucijo.



    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Če pa hočemo naravno ravnovesje potem pa pustimo čimveč zveri,pa še rise naselimo,pa bo narava sama uravnavala stalež posamezne vrste,potem lovcev ne rabimo,bo že zavod za gozdove pa nekaj čuvajev odstrelil nekaj viška divjadi ki ga bojo zveri med njimi ris pustile.
    lp
    Do tega, da bi narava danes funkcionirala sama žal realno ne more priti, to nam je vsem jasno. Če pa bo več zveri in bodo pojedle nekaj divjadi pa jih res ne smemo dojemati kot konkurenco. Amapk kot nekaj najlepšega, kar bomo lahko srečali v gozdu, pa ne samo, da bi jih "čez križ pogledali". Mogoče tudi, takrat ko jih bo dovolj ali če bodo preveč težav povzročali pri domačih živalih. Divjad je pa njihova naravna hrana in jim je res ne smemo odrekati.
    denis jež, zaradi takih kot si ti, smo lovci ogroženi v današnji družbi. Očrnjeni in popljuvani v javnosti, ker izražanje in udejanjanje le svojega egističnega interesa po streljanju (in pritem "odstranjevanju konkurence") meče slabo luč na nas. Vedno prepričujemo javnost, da to počnejo le določeni posamezniki med nami, da večina nas ne misli tako. In da bomo take odstranili iz naših vrst.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #10
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Skrajnosti uničujejo lovstvo vSloveniji. Ko se v lovske zadeve niso vmešavala kulturna in druga ministrstva ter razne protilovske organizacije smo znali LOVCI ohraniti medveda in ponovno USPEŠNO naseliti risa. ...
    Žal so razmere v naravi kot tudi družbi po več kot treh desetletjih nekoliko drugačne. Temu se je treba prilagoditi. Tudi na tem področju poteka selekcija.

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    ... Zanima me koliko lovnih površin pri nas je že zakupljenih.
    To zanima tudi mene. Za vse kar sem slišal, naj bi bilo v LPN-jih. Trikrat lahko ugibava, kdo bi moral vedeti odgovor na najino vprašanje.

    No pa to ni v skladu z naslovom teme, zato če kdo želi to debato, naj izvoli odpreti novo temo oz. poiskati že obstoječo.
    Tu pa naprej o risu!

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •