Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 27 od 27

Tema: Osvajanje LIS Lisjaka

  1. #21
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Sraka, zanimive ugotovitve. A bi lahko bil bolj konkreten? Predvsem pa me zanima kako si ugotovil, da gre za osebne spore med posameznimi lovskimi funkcionarji in ne za programske, sistemske spore? Oziroma iz tvojega pisanja je razumeti, da ocenjuješ, da v bistvu nastajajo osebni spori in potem, ko se neki funkcionar umane, za to ne krivvi osebnostne spore ampak trdi, da se ni mogel prebiti do sistemskih sprememb. Zelo zanimive ugotovitve in res bi rad videl, na katerih primerih si sklepal, da si prišel do takšnih ugotovitev. In seveda, koga od teh bivših funkcionarjev smo, (in kdo) objokovali.

    To sprašujem čisto iz firbca in če ne želiš ni treba odgovoriti. Vsekakor pa je moje mnenje nekoliko drugačno in ga bom napisal po tvoji argumentaciji, v kolikor bo.

    PS: LIS ali LISJAK je eno in isto. Ne vem v čem bi bila to dva ločena sistema. Preprosto, Lovski informacijski sistem s kratifci LIS je bil poimenovan v LISJAK. Se motim? Če pa LISJAK samo del LIS-a, kateri del je torej LISJAK? Kako se ga loči od LIS-a?
    Last edited by rock&roll; 11. October 2010 at 01:18.

  2. #22

    Privzeto

    Pozdravljen R&R !

    Zanimajo te moji viri na osnovi katerih sem si ustvaril mnenje o razmerah in odnosih med člani elit, ki vodijo slovensko lovsko organizacijo. Na žalost te moram razočarati, ker ne gre za posamični vir, temveč sem do teh zaključkov prišel ob prebiranju nekaterih prispevkov v Lovcu, opisovanju razmer in dogodkov ter izjavah nekaterih članov organov LZS in tudi vsebinah nagovorov nekaterih funkcionarjev lovske javnosti ob določenih prireditvah, ki so jih organizirale ZLD in LD.

    Naj te pomirim,ker nisem imel v mislih nekdanjih funkcionarjev iz tvoje generacije, ker me tisti časi niti več ne zanimajo in za današnje razmere niso relevantni. Zavedam pa se, da si ti bliže virom informacij, da so tvoji viri bolje obveščeni o dogodkih in medsebojnih odnosih v elitah, ki vodijo slovensko lovsko organizacijo od LD pa vse tja do vrha LZS in bom z velikim zanimanjem prebral to kar boš zapisal. Upam le, da se boš v svoji analizi uspel izogniti vplivu premočnega subjektivnega učinka, ker veliko teh gospodov osebno poznaš in z nekaterimi skoraj zagotovo še prijateljuješ in do nekaterih verjetno ne gojiš ravno posebej prijateljskih čustev. Sam teh težav namreč nimam in z prav nobenim ne prijateljujem, nekaj jih poznam osebno iz nekih preteklih časov, z nekaj malega njih sem sklenil poznanstva v zadnjem času in nič več od tega.

    O konkretnih primerih na osnovi katerih sem delal svoje zaključke pa seveda ne bom pisal, ker bi potem moral vsak primer še utemeljevati in bi to bilo precej dolgo pisanje, ki bi za posledico imelo le eno samo dolgovezno pričkanje. Za kaj takega pa nimam prave volje in tudi prav nobene potrebe ni za to.

    Glede LIS in Lisjaka pa ostaja tako kot sem zapisal. Lisjak je sestavni del celovitega Lovsko informacijskega sistema ( LIS ) LZS in drugi del je sklop informacij v okviru vsebin spletne strani LZS. Ta drugi del ni prav nič manj pomemben kot sam Lisjak in ima na javno mnenje slovenske lovske javnosti večji in odločilnejši vpliv od samega Lisjaka. Tega se kot kaže zavedajo tudi v vodstvih lovskih organizacij ter predvsem na vrhu LZS in so verjetno tudi zaradi tega vsebine tega drugega dela vedno bolj siromašne in informacije posredovane z velikim časovnim zamikom ali pa jih sploh več ni. Vsekakor velja, da je celoten LIS postal pomembnejši in vplivnejši od Lovca in verjetno nekateri ugotavljajo, da ga je potrebno vsebinsko stabilizirat ter njegovo informacijsko moč in vpliv precej omiliti.

    Verjamem, da nekaterim dela sive lase še spletna stran Lov in ta forum, ker ne najdejo pravega zdravila kako tej nezgodi zaviti vrat. Verjetno so nekateri menili, da bi se z ignoranco tega zasebnega medija dalo njegov vpliv marginalizirati. Ker se to ni zgodilo, je trenutno ta medij aktualnejši od same spletne strani LZS. To pa je slabo, zelo slabo.

    Lep pozdrav v slovensko cesarsko mesto!
    Last edited by Sraka; 11. October 2010 at 07:46.

  3. #23
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Najprej glede LIS-a. LIS je bilo prvo delovno ime ko smo začeli graditi LISJAKA. Spletna stran in informiranje javnosti preko nje s tem nima nič. Lisjak je spletna aplikacija v okviru katere se zbirajo in obdelujejo podatki in so na razpolagi tistemu, ki ima pravico do dostopa. Spletna stran pa je orodje preko katerega se določene informacije posredujejo javnosti. Predlagam, da to ne mešaš, ker se gre za vsebinsko popolnoma druga sklopa. Včasih se preprosto vsega ne da na skupni imenovalec niti ni to potrebno. Torej LIS ali LISJAK, to je to.

    Glede ostalega pa toliko. Ne zanimajo me tvoji viri ampak pustiva to. S tvojimi ugotovitvami se ne strinjam. Glede virov in obsega virov se ne bom skliceval na drugega kot na svoje mišljenje in svoja zapažanja, ki pa so nujno determinirana z osebnim pogledom. Kot prvo trdim, da če si z nekom somišljenik težko prideš do tega, da bi se z njim skregal. Redke izjeme potrjujejo pravilo. Moj opažanja so, da različno gledamo na to, kako naj bi potekal nadalnji razvoj naše organizacije. S tem problemom se srečujejo sedaj, smo se v preteklosti in se bodo tudi v prihodnje. Moja ugotovitev je, da se najprej posamezniki "skregajjo" zaradi drugačnih pogledov kaj je potrebno v lovstvu narediti in nato pride še do osebnih zamer ali pa tudi ne. Odvisno od človeka. Večkrat sem opažal, da so nekoč prijatelji, ohladili odnose, ker so zagovarjali vsak svojo rešitev. Spet razen redkih izjem. Nekateri so profesionalci in si ne dajo kaj dosti čustveenega naboja v primerih nasprotnih mišljenj.
    Zaključek: Vsekakor so moja videnja in izkušnje drugačna kot tvoja. Menim da so vsebine bolj pogosto razlog za umik posameznikov iz aktivnega lovsega udejstvovanja kot pa osebne zamere. Če pa so razlog osebne zamere so te nastale po nastanku vsebinskih konfliktov. Izjeme pa potrjujejo pravilo.
    Hvala za pozdrave, vračam pozdrave in malega predilniškega mesteca ob Savi.

  4. #24

    Privzeto

    Naj bo vse tako kot ti praviš, čeprav se z največjim delom tvojih trditev sploh ne strinjam.

    Pa lep pozdrav!

  5. #25
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Kljub temu, da imava različne izkušnje in poglede v tej temi pa ostajava še vedno lovska tovariša, a ne Sraka?

    Lep pozdrav

  6. #26

    Privzeto

    Seveda.
    Problem je le v tem, da je preko takšnih pisnih komunikacij pri tako zahtevnih temah zelo težko kaj dokončno doreči ali argumentirati. V osebni komunikaciji bi verjetno prej prišla do skupnega imenovalca.

    Lep pozdrav!

  7. #27

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    Seveda.
    Problem je le v tem, da je preko takšnih pisnih komunikacij pri tako zahtevnih temah zelo težko kaj dokončno doreči ali argumentirati. V osebni komunikaciji bi verjetno prej prišla do skupnega imenovalca.

    Lep pozdrav!
    Tako je tudo prav. In če bo potrebno bomo vsi stopili skupaj in skrajno škodljivim razmišljanjem naredili konec.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •