Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 37

Tema: Pes raztrgal in žrl srno

  1. #21
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    A menite, da bi na takšen način lepše sodelovali s souporabniki prostora?
    Kmetje in lastniki nenevarnih psičkov oz, psičkov lovskih pasem, ki niso nevarni za okolje (beri v nelovskih rokah), kot so razni zlati prinašalci, dalmatinci, labradorci in druge variacije pasem (razni križanci med njimi), zraven se najde še kakšen brak ali terier, ki osvežijo kri, dejansko dobimo zelo nenevarne pasme, zelo lepega videza, ki po mnenju lastnikov sploh niso nevarni za divjad, a le-te konstantno spuščajo podnevi ali (in) ponoči v naravo, da se malo zlaufajo, med tem pa vztrajno preganjajo divjad do onemoglosti, bodo sigurno zadovoljni, ko bo vsak teden pri njih policija, zapisala zadevo na papir in predala DT v obravnavo... Odgovor lastnika psa bo tako ali tako, da se mu je ravnokar iztrgal iz povodca, da ga je imel pod kontrolo, da je bila žival, ki jo je njegov pes trgal že prej tam, kdo ve kako je prišla v takšno stanje ipd. Glavno pri vsem tem pa bo, da si bomo spet pridobili (oz. potrdili) sovražnike. Psi in njihovi lastniki, ki se dejansko obnašajo tako, kot je treba oz. veleva zakon, dejansko NIMAJO TEŽAV z lovci in zakonom!

  2. #22
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Jež, način, ki ga opisuješ, oziroma kakršen je praksa in ga opravičuješ je zelo lepo opisan s pregovorom iz južnih držav.
    Začne se z besedami: "Bi da se je.. ....", lahko pa dodamo še Mujota s čevljem.

  3. #23
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Prav imaš, jeb.t i biti nevin, ne gre. Sam ne zagovarjam ukrepanja mimo zakona, dejstvo pa je, da se stvari dogajajo tudi v to smer. Tako, kot spametuje lastnika "bivšega" psa, da pes več ne bo brez povodca, tako bi spametovalo tudi tiste, ki bi jih udarilo po žepu, vsaj mislim. Kdo in kdaj bo začel ukrepati, je pa naslednje vprašanje. Čutim na vodi, da se pri nas v družini nikomur ne da ukrepati v to ali drugo smer. Če nekomu poveš (ker tega sam ni prej vedel), da je bil njegov pes že večkrat opažen, ko dela to ali ono, je v največ primerih prva stvar na sporedu jeza: moj pa že ne, je čist priden... Ko ga vprašaš, kje je trenutno, je odgovor: "pri sosedovem psu" ali pa, "sigurno ni bil moj pes". Nekateri celo rečejo: kar ustrel ga..." Če ga zmanjka: tist lovc ga je, zdej ga bom pa tožil! Da ne naštevam teh neumnosti, saj določeni, ki se izpostavljamo tem zadevam vemo, kako stvar gre. V našem lovišču je tudi veliko število romskih psov, katerim se pridruži tudi kakšen Piki (ljubljenček), in smo pri še večji težavi: čigavi so pa ti psi.? Ufff...

  4. #24
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    V eni izmed vasi v naši LD je bilo pred leti "odvzetih" kar nekaj kužkov. Takrat so bili v veljavi drugačni zakoni. Škoda, da je bilo tako, saj pes ni nič kriv, ampak lastnik. Še dandanes smo tam lovci nezaželeni. Psi so pa v boksih in na verigah .

  5. #25
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    A tvoji in moji psi, ki so tudi v boksih, so pa ubogi? Tako mora bit!! Jaz grem tudi v "boks"., če komu preveč slikovito razložim, kako stvar stoji. Če se nekomu smili, da je v boksu, ga naj da pa na kavč!

  6. #26
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    37

    Privzeto Ponovno incident s potepuhi


  7. #27
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    81

    Privzeto

    21 kosov! To je naš enoletni plan za jelenjad.

  8. #28

    Privzeto

    Škoda škoda upam da dobijo lastnike psov,da bodo placali veselico svojih kuzkov.

  9. #29

    Privzeto

    Lastnika psov že znana. Živali so bile v obori.
    lp.

  10. #30
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Danes sem bil obveščen o dveh izgubah srnjadi.
    Srna 2+ je bila požrta pri stegnih (najdena je bila precej daleč od ceste,cesta je tudi malo prometna) in mladica ki je bila od dokaj prometne ceste oddaljena cca 50 metrov pri gozdu,ona je bila pa požrta nekje 1/3.In pri obeh so sledovi od psov,dokumentirano z slikami!

    Kako naj ukrepam?V lovskih družinah s prstom kažejo na gospodarje LD,ki nismo nič krivi.Kako naj jaz kot gospodar ukrepam?


    Sam že razmišljam da bi dal natisniti 800 izvodov letakov A4 format za območje naše LD,opremljen z slikami teh raztrganih srn in z ustreznimi zakonskimi določbami o psih in žal tudi kaznimi ki naj bi po zakonu sledile.



    In še odgovor na tole

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Lovsko inšpekcijo ste obvestili? Ona bi morala ukrepat.

    Sam sem 3x klical lovskega inšpektorja o psih ki gonijo divjad.In veste kaj mi je rekel?Naj sami probamo poiskat lastnike in jih z ustreznimi dokazili kot so slike opozarjati.

Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •