Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 37

Tema: Pes raztrgal in žrl srno

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Lovsko inšpekcijo ste obvestili? Ona bi morala ukrepat.

    Hehe, taj dobra. Itak nimajo cajta se s tem ubadat, ker morjo večim lovskim družina pošiljat položnce in opozorila, ker niso plana dosegle (morebiti so tudi pobezlani psi zato eden od razlogov). In to so tok zaposleni, da za take reči sploh nimajo cajta...
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  2. #12

    Privzeto

    Seeeeej! Najboljše, da se nehamo žret med sabo lovci in vodniki psov, in na začnemo skupaj drezat v tiste, ki so za ta kaos odgovorni.

  3. #13
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Odgovorne so inšpekcije in policija, ker se jim problematika ne zdi pomembna in se izgovarjajo, da imajo dovolj drugega dela. To ni izgovor.

    Morda bi bilo bolje zbrati dokaze (slike, priče, ulov psa, itd) in vse skupaj predati sodišču. A kaj,ko se starešini ne dalo hoditi po sodiščih, pa še do zamere bo prišlo .

    Kaj pa novi pooblaščeni, uradni lovski čuvaji ?

  4. #14
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    ....A kaj,ko se starešini ne dalo hoditi po sodiščih, pa še do zamere bo prišlo ....
    Eeeeeeee, tu smo!

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    .... Kaj pa novi pooblaščeni, uradni lovski čuvaji ?
    Ista pesem bo...

  5. #15

    Privzeto

    Hmmm..pa sej ne vem, če je ravno starešina tisti, ki mora vse skupaj nosit. Prijavitelj je po moje lahko vsak državljan. Ne vem točno, se bom pozanimala....

  6. #16

    Privzeto

    Citat Breza je objavil: Pokaži objave
    Hmmm..pa sej ne vem, če je ravno starešina tisti, ki mora vse skupaj nosit. Prijavitelj je po moje lahko vsak državljan. Ne vem točno, se bom pozanimala....
    V naši LD hoče biti starešina o vseh teh zadevah (krivolov, poškodovanja lovskih objektov, škode po psih) obveščen in jih opravljati sam, ker predstavlja LD "nazven". Brez njegove vednosti se ne sme takšnih "dogodkov" prijaviti (ustno) policiji itd. On že ve zakaj? Rezultati so pa temu primerni.

  7. #17

    Privzeto

    Veš kaj se moram pozanimat....ali je mogoče zadevo peljat brez vpletanja lovske družine. Direktno. Pač - kot državljan, ki mu ni vseeno. Velja tudi za primere, na katere naletimo izven meja naših LD.

  8. #18

    Privzeto

    Trenutek, ko je potrebno dogodek lepo brez celofana pokazati celotni javnosti, vsem pasjeljubcem in nasprotnikom lova ... Lepo od a do ž, pomoč kakega dobrega novinarja in oddaja (ala Tednik), kjer naj ob dejstvu neukrepanja od blizu pod kamero švicajo nedelovni dobro plačani inšpektorji ... pa se bo mogoče celo kaj premaknilo.

    Drugače pa bo kot ponavadi, dva dni hude krvi vseh betonarjev ki berejo "ta hitre cajtnge", en teden hude krvi na forum-lov, potem pa do naslednjega raztrganja - nikome ništa

  9. #19
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Breza je objavil: Pokaži objave
    ....ali je mogoče zadevo peljat brez vpletanja lovske družine. Direktno. Pač - kot državljan, ki mu ni vseeno. ...
    Ker gre za kršitev zakona in ogrožanje, se sigurno da. No, fino bi bilo, če boš res našla kakšno zakonsko potrditev te moje trditve.

    Predlagam pa nekaj. Da se ko je le možno, za take primere posname ali pokliče Ekipo Forum-LOV, da pride posnet in naredit reportažo. To potem objavimo in objavimo tudi napredovanje postopka. Na tak način bi vršili pritisk na tiste, ki bi morali ukrepati, pa ne.

    Zahteva, da lovci pri teh rečeh ne smejo ukrepati mimo starešine, pa po mojem iskrenem menju ... smrdi!

    Čudi me, da ob omenjenem dogodku in poplavi snemanj s telefoni in vsem mogočem, ni na voljo tudi posnetek katerega od mimoidočih.

  10. #20

    Privzeto

    ZR7 zapiše: Zahteva, da lovci pri teh rečeh ne smejo ukrepati mimo starešine, pa po mojem iskrenem menju ... smrdi!
    ____________

    Tisti, ki to trdijo naj začnejo brati Ustavo R Slovenije in Kazenski zakonik R Slovenije.

Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •