Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 16 od 16

Tema: Gozdarska peticija

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Še o glasovanju. Tokrat je zmaga na moji strani.

    Nadaljujemo s prekinjeno 30. točko dnevnega reda - ponovno odločanje o Zakonu o spremembah in dopolnitvah Zakona o Skladu kmetijskih zemljišč in gozdov Republike Slovenije.
    Tudi za to glasovanje velja, da mora ob ponovnem odločanju skladno z drugim odstavkom 91. člena Ustave Republike Slovenije za sprejem navedenega zakona glasovati večina poslank in poslancev Državnega zbora, to je 46 ali več.
    Prehajamo na odločanje o navedenem zakonu. Glasujemo. Navzočih 73 je poslank in poslancev, za je glasovalo 46, proti 4.
    (Za je glasovalo 46.) (Proti 4.)
    Ugotavljam, da je zakon sprejet.
    S tem zaključujem to točko dnevnega reda.

  2. #12
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Žalostno. Še en dokaz, da je županski lobi najmočnejši v DZ.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #13

    Privzeto

    Krpan moje iskrene čestitke !

    Zadnjih dvajste let je glasovanje v Državnem zboru vse prevečkrat "na tvoji strani" in zaradi tega se nam ladjica vedno bolj potaplja. Najina državica je vse bolj podobna razmajani barkači, ki ji grozi, da jo bodo neusmiljeni valovi butnili ob trde skale in da od nje ne bo ostalo več nič.
    Saj poznaš tisti stari pregovor, ki pravi, da kar je lahko pridobljeno, je potem še lažje zgubljeno.
    Midva sva nekoč poslušala "še pomnite tovariši", danes morava vse bolj poslušati "še pomnite osamosvojitelji" in najini vnuki bodo poslušali "še pomnite bedaki"!

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Sraka- vse bo, samo nas ne bo!
    "Moja stran" se je tokrat glasovanja vzdržala oziroma kot je
    dejal njen predstavnik: V zakonu je tudi nekaj dobrih rešitev, zato ne bomo gasovali proti. Zakon, so sprejeli tisti, ki so po volitvah "prevzeli odgovornost" za vodenje te države

    Moram reči, da se nisem poglobil v vse spremembe, zato ne trdim, da so vse dobre. Zagotovo pa je razdelitev koncesije in možnost, za bo manj denarja od posekanega lesa odšlo v privatne žepe dobra.

    Če sem proti privatizaciji lovišč, potem ne morem zagovarjati privatizacijo gozdov.

  5. #15
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Krpan je objavil: Pokaži objave

    Če sem proti privatizaciji lovišč, potem ne morem zagovarjati privatizacijo gozdov.
    Ne vem, kdo ti je rekel da bi v primeru, da zakon nebi bil sprejet, prišlo do privatizacije gozdov. Prej bo obratno.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Državni gozdovi so že sprivatizirani. Zakon je korak v nasprotno smer.

Stran 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •