Pokaži rezultate anket: Ali naj se LZS pridruži akciji Očistimo.si

Glasovalci
60. Ne moreš glasovati
  • DA

    41 68.33%
  • NE

    16 26.67%
  • Mi je vseeno

    3 5.00%
Stran 7 od 8 PrvaPrva ... 345678 ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 76

Tema: Očistimo.si ali Naravi krademo smeti

  1. #61
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Hahaha, Tista o pisanju poezije pa je pustila sled. No, o poeziji pa res vem bolj malo. Bom raje življenske modrosti trosil, če jih bo kdo hotel brati.

    Sicer pa saj veš, ministrstvo za okolje je itak v rasulu, tam še zase ne vedo dobro in po moje ne obvladujejo niti ne tistega, kar bi po normativni plati morali. Nekateri okoljski ministri so sicer v neformalnih pogovorih priznavali lovcem zasluge samo kaj ti to, ko se minister zamenja in je priznavanja zaslug konec. Ne gre.

    Imel sem občutek, da si svojo ost usmeril v naše lovske funkcionarje, ki da so premalo naredili za to, da bi javnost vedela za naše dosežke pri varovanju narave. Zato sem nanizal nekatera dejstva. Verjetno nikoli ne bo dovolj narejenega, da nebi bilo možnosti za izboljšanje in prav je tako. Svoje predhodnike, naslednike in sedanjike branim samo v tolikor, da se jim po nepotrebnem, iz nevedenja, nebi godila krivica. To bi naredil tudi za koga drugega, če bi bilo to v moji moči.

  2. #62
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Verjetno imata kar oba po svoje prav. Ni šlo najbolje niti na strani politike niti v naših vrstah.
    V naših vrstah je za odnose z javnostjo zadolžena Fortinova komisija, kateri pa se te naloge kot je brati v njegovem uvodniku tudi otepa. In potemtakem ni pričakovati, da bi bilo to delo dobro opravljeno.
    Se mi pa vedno pri takih rečeh, ki jih imamo zapisane kot nujne postavi vprašanje kako neki mislijo ustoličeni to izvesti, ko po drugi strani delajo reklamo zase s sloganom čim manjše članarine. In to je postalo celo nalezljivo preko kandidatov za stolčke v območnih zvezah in vse do najnižje pozicije - LD. Ko pa je pomembnejše pridobivanje podpore za udobne stolčke na ta način namesto z dobrimi programi za katere bi bili lovci pripravljeni odšteti še kakšen € več, ni več čudno, da gre vse v maloro.

  3. #63

    Privzeto

    Forum Lov:

    Odgovor predsednika republike Sraki

    Vir: Urad predsednika republike in Bojan Lepičnik
    Odgovor predsednika republike Sraki
    Urad predsednika republike je odgovoril na očitke, ki smo jih lahko prebrali v Srakinem prispevku
    _________________
    Zaradi objektivnosti in predvsem korektnosti je k temu potrebno zapisati, da Urad predsednika republike ni odgovarjal "Sraki" temveč kolegu R&R, ki je moj komentar kopiral s tega foruma in poslal Uradu predsednika republike

    Če bi vedel, da bo tisto moje pisanje romalo v Urad predsednika republike, bi se seveda potrudil in pisanju kritičnega komentarja posvetil nekaj več svoje pozornosti tako po obliki sami kot tudi po vsebini.

    Toliko v pojasnitev te zgodbe.

    Lep pozdrav!

  4. #64
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Thumbs down očistimo naravo

    sraka,lahko bi napisal brevir na novo,ne bi bilo razlike.Tistih dvajset ket drži kot pribito.

  5. #65
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Thumbs down

    škratek se mi prikrade,ko ni potrebno.napisati sem hotel dvajset LET.Se oproščam

  6. #66
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Privzeto očistimo naravo..

    no pa smo spet v začaranem krogu,ki ga poznamo od drugod.Vse tiste črne deponije,ki so bile ob lanski akciji očiščene so povečini vzniklile kot feniks.Država,ki je toliko obljubljala ni naredila nič.Občinski redarji lovijo napak parkirana vozila,ker je to donosno,o črnih odlagališčih pa naj vodi registre osveščeno ljudstvo.
    Bliža se pomlad in huuuuura spet bo akcija.

  7. #67
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Prav res, tudi pri nas se zgodba ponavlja. Ravno včeraj sem zgrožen opazil na lani očiščenem terenu sveže pripeljane televizorje in podobno kramo.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #68
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Gooooooooooo Petra Goooooooooooooo. Pa bo še ena medalja za kaj že Če lovci ne bi čistili vsako leto bi imela Petra polne hlače ko bi videla vso svinjarijo ki se bi nakopičila v dvajsetih letih.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  9. #69

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Gooooooooooo Petra Goooooooooooooo. Pa bo še ena medalja za kaj že Če lovci ne bi čistili vsako leto bi imela Petra polne hlače ko bi videla vso svinjarijo ki se bi nakopičila v dvajsetih letih.
    Seveda je v teku akcija in da se iščejo prostovoljci, ki bi sodelovali pri popisu črnih odlagališč. Vsak prostovolec je dobrodošel. Če je omenjena dobila priznanje ga je pač dobila. Ta akcija bi lahko bila naša /sicer pa niti ni pomebno, bolj pomebno je, da vplivamo na ljudi in jih ozaveščamo o tem kaj ne sodi v naravo / vendar v 20-tih letih te akcije nismo znali ali pa hoteli narediti za vso slovensko, to pa je omenjeni uspelo. Lovci se lahko glede tega jezimo samo nase, ker smo bili preveč nase zagledani in zaplankani ter nismo znali k tej akciji pritegniti celotne Slovenije in jo narediti za vso slovensko. Glede tega moramo biti najprej kritični do samega sebe, drugim, ki jim je nekaj uspelo, pa ne smemo biti zavidljivi. Kaj so pa delali naši kolegi na LZS, da niti po lanskoletni uspešni akciji niso znali pripraviti predloga za državno odlikovanje LZS. Če so drugi to znali, potem je treba k njim iti na pripravništvo in se od njih kaj naučiti, kako se je treba zadeve lotiti in izpeljati, da dobi vse slovenski javni odmev in medijsko podporo. Mi svojega dela pač ne znamo javno predstaviti in to je naša rak rana. Ko pa drugim kaj uspe, pa smo nevoščljivi. Tipično naše. Na mesto, da bi se po drugih zgledovali, govorimo kako že 20 let čistimo okolje. Ali smo to dejstvo znali javno predstaviti in promovirati. V lanski akciji niti omenjeni nismo bili. Kdo je za to kriv. Ekologi brez meja zagotovo ne, ampak mi sami in naše vodstvo, ki še vedno dela po starem, čeprav so se razmere bistveno spremenile.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  10. #70
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Milan ravno o tem kar si napisal sem govoril.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

Stran 7 od 8 PrvaPrva ... 345678 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •