Pokaži rezultate anket: Ali naj se LZS pridruži akciji Očistimo.si

Glasovalci
60. Ne moreš glasovati
  • DA

    41 68.33%
  • NE

    16 26.67%
  • Mi je vseeno

    3 5.00%
Stran 6 od 8 PrvaPrva ... 2345678 ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 76

Tema: Očistimo.si ali Naravi krademo smeti

  1. #51

    Privzeto

    Tudi sam razmišljam podobno kot Sraka. Že res, da medalja in krogla običajno zadene napačnega, pa vendar imam grenak priokus, da bo v vitrini nekega društva, številnih drugih, ki smo leta in leta nalagali in vozili nesnago na deponije, pa ni vredno niti omeniti. Nič zato, po akcijah smo imeli vedno zadovoljstvo po dobro opravljenem delu in upali, da bo v prihodnje tega manj. Figo, nesnage je več in več, zavesti o čistem okloju pri ljudeh pa vedno manj.
    Sraka, torej čez 20 let se akcije ponovno udeleživa. Obljubim.

  2. #52

    Privzeto

    Tako je. Lovci pospravljamo smeti organizirano že dolgo. Ko pa nekdo drug migne s k..... , je pa ta glavni. Seveda, ko pa zna to tudi pravilno objavit. Tudi jaz se ne grem tega več.

  3. #53
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Sraka, ker take pišeš, se ne čudi, če je objavljeno na portalu!

  4. #54

    Privzeto

    Šef te je dal na pranger Sraka. Preveč si smeti nabral v teh letih.

  5. #55
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Hahaha, se je uresničilo, a ne? Sem napovedoval da si bodo na naših plečih pridobili medalje. Zato sem bokotiral akcijo z velikim veselje. V uteho pa sem sodeloval 14 dni prej v akciji Očistimo Barje.

    Ampak bistvo je v tem, kar je napisal Sraka. Se mu pridružujem.

    Njegovo pisanje sem poslal na Urad predsednika republike s prošnjo, da o tem seznanijo tudi predsednika države. Predlagal sem tudi, naj najde rešitev, če je že s podelitvijo odlikovanj napravil godlo. Počakajmo na odziv, če bo.

  6. #56
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Thumbs down očistimo...

    Prepričan sem,da ta naša razmišljanja ne bodo naletela na pozitiven odziv,prej nasprotno.Zakaj?Prvič zato,ker smo se je udečležili z zanosom in prostovoljno in ker nam je to bilo samoumevno.Drugič pa zato,ker so se je udeležili vsi ,ki kaj pomenijo v polititiki,se nastavili fotoaparatom in po lepo,preživetem dnevu končali kje na samem,kjer so lahko mirno analizirali akcijo in zbirali vtise.In kako je danes,je še kje kdo,ki jih zbira in odvaža?.
    Še je med starejšimi kolegi lovci kdo,ki je bil v stari Yugi na mladinskih delovnih akcijah.Od vsega je ostala na Otočcu le spominska plošča.Morda pa tudi te ni več.ker je del zgodovine,ki ni vredna počenega groša.Ergo,to,kar se dozdeva pomembno danes,ni jutri nič več.

  7. #57
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Thumbs down očistimo Slovenijo...

    Spoštovani kolegi,
    na spletni strani Foruma sem ravnokar prebral odgovor g.Franca Hočevarja iz Urada predsednika republike na pripombe o podelitvi odlikovanja.
    V odgovoru ni nič presenetljivega,razen,da se je posveta, na katerem so razpravljali o dobitniku odlikovanja in pozneje tudi na podelitvi LZS udeležil tudi predstavnik LZS.In kdo nas je predstavljal?Direktor strokovnih služb na LZS g.Srečko Krope.
    Da je odgovor tak kot pač je,ne krop ne voda,me ni začudilo.Bolj ono drugo,da sem nevednež,da nisem obveščen,da je pri tem sodelovala tudi LZS.Očitno ni bil s tem seznanjen niti Sraka,ko je pisal post in Rock&roll,ki je zadevo dostavil Predsedsedniku države.Pravi naslov za pripombo bi torej morala biti LZS.
    Bolj kot to, me je pa frapirala navedba"direktor strokovnih služb LZS-Srečko Krope.Ali je morda na LZS več Krope Sreko-v?Tistega,ki ga jaz poznam je Predsednik LZS,direktor strokovnih služb pa Srečko Žerjav.Še danes je tako navedeno tudi na spletni strani LZS.Kje je predsednik LZS?
    Kdo mi lahko razjasni ta lovski rebus?

  8. #58

    Privzeto

    Naj bo mag. Franc Hočevar kar brez skrbi, ker res nismo prav nič zaskrbljeni za ugled in vlogo LZS na področju "čiščenja narave", smo pa malo razočarani, ker našega dela vsa ta leta ni nihče opazil. Tu ne gre za LZS kot našo krovno organizacijo, temveč za nekajletni trud in vložek nekaj tisoč posameznih članov lovske organizacije organiziranih v lovskih družinah ter njihovih kolegic in kolegov iz drugih lokalnih društev.

    In če je cenjeni gospod Hočevar tisto moje skrpucalo, ki mu ga R&R poslal, res dobro prebral, je lahko ugotovil, da v njem ni očitka predsedniku države, ker je podelil odličje nosilcem letošnje vsedržavne akcije, temveč se očitek nanaša na moje cenjene funkcionarje na LZS, ki vsa ta leta niso vedeli ali niso želeli nekajletnega prostovoljnega truda slovenskih lovcev predstaviti slovenski javnosti in oblastnim ter političnim organom te države.

    Vesel sem, da predsednik ceni prostovoljno delo, saj takšno delo imajo v resnici vsi radi, ker ga pač ni treba plačati in razumljivo je, da predsednik za vse kar se v državi na kakšnem področju dogaja tudi ne more vedeti. Zaradi tega seveda kritike ni mogoče nasloviti na predsednika države. Vsaj začudenje pa je mogoče izraziti, da o tem večletnem prostovoljnem čiščenju narave v katerem je sodelovalo več tisoč lovcev nič ne vedo na okoljskem ministrstvu ali na kmetijskem ministrstvu in organih v njuni sestavi. Res tam niti slovenskih medijev ne berejo, če jih s primernimi informacijami vsako leto že naši dragi funkcionarji LZS niso opremili ?

    V LD, ki so vsa ta leta bile glavne nosilke aktivnosti na terenu, smo vodili evidence o številu udeležencev in njihovi strukturi, vložkih, ki so jih s svojimi stroji, traktorji in kamioni dali udeleženci akcije in tudi o količinah vsako leto pobranih odpadkov. Čemu so torej potem služile vse te nekajletne evidence uspešnosti izvedenih akcij, če sedaj ugotavljamo, da o tem nihče nič ne ve ali pa noče vedeti.

    Saj državnega odličja niti pričakovali nismo. Verjamem pa, da smo upravičeni vsaj do javnega priznanja, da to že skoraj dve desetletji pridno delamo in bomo to delali še v bodoče. Pa ne zaradi odličij, temveč zaradi drugih razlogov in vzgibov, ki krasijo ter plemenitijo veliko večino posameznikov- članov slovenske lovske organizacije.

    Upam, da bodo moji cenjeni funkcionarji na LZS v bodoče vedeli in želeli poskrbeti, da bodo vsi, ki bi o naših prostovoljnih aktivnostih morali biti informirani, to vedenje tudi pravočasno dobili.

  9. #59
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Sraka, tudi ti si kar diplomatski, ne samo Urad predsednika države. Po mojem mnenju je bilo srečanje med predsednikom LZS in Predsednikom države dobra priložnost, da se je predsednik države seznanil z našimi napori 10-letnega čiščenja okolja in druge naše aktivnosti na področju ohranjanja narave. Ko se je odločal za odlikovanja, bi se moral vprašati ali so res samo odlikovanci zaslužni za rezultate ali je mogoče še kdo. In menim, da je tu prezrl LZS in mogoče še koga (ribiči, ...) Vsekakor pa je dejstvo, da tudi tebi niso poznana vsa prizadevanja naše krovne organizacije v zadnjih 10 letih glede informiranja javnosti o naših uspehih pri ohranjanju narave. Si vedel, da je začetek te akcije (Naravi krademi smeti) pripravil in medijsko vodil Pristop? Takrat je bilo veliko prispevkov v medijih o tej akciji. Ali si vedel, da so vsi poslanci državnea zbora in novinarji dobili gradivo o dejavnostih LZS, tudi o opravljenem prostovolnem delu in o tonah smeti, ki smo jih ukradli naravi, v času sprejemanja ZdLov? Ali si vedel, da so bili to eni najmočnejših argumentov pri boju proti privatizaciji lovišč in da so nas iz tega razloga podpirale tudi manj radikalne ekološke skupine in posamezniki tudi pri sprejemu sedanjega zakona? Seveda se je o teh aktivnostih pisalo tudi v našem glasilu, ki je nenazadnje javno. Dragi moj Sraka, če ti niso poznana dejstva iz preteklosti, ko mogoče še nisi tako intenzivno spremljal delovanja LZS in njene podobe v javnosti pa ne pomeni, da lahko ta prizadevanja LZS v celoti spregledaš. Kot že rečeno, te aktivnosti segajo v leta, ko je bil predsednik IO Milan Jenčič, ko je bil predsednik LZS mislim da Franc Avberšek in so te aktivnosti kasneje nadaljevali tudi pri drugih predsednikih LZS in operativno pri predsednikih IO LZS: Kot pa ti je verjetno znano, pa novinarje ne moreš prisiliti, kaj naj pišejo, razen če gre za komercialni, plačani članek.
    Ali je v zadnjih nekaj letih dovolj promocije v javnosti ali ne, pa je drugo vprašanje, ki zahteva poglobljeno analizo ciljev takšne promocije. Vsekakor pa bi predsednik države preko svojih sodelavcev moral vedeti za vsa ta prizadevanja LZS. Nikar torej za podeljena državna odlikovanja in za zanemarjanje LZS pri tem ne gre kriviti sedanje vodstvo, ker sigurno ne more biti krivo za nekaj, kar traja bolj ali manj intenzivno že 10 let.
    Mogoče pa boš v odgovoru napisal svoje ideje, kako bi ti to naredil in v kakšnem obsegu in s kakšnimi sredstvi. Mogoče pa bo sedanji predsednik videl v tebi novega člana komisije za odnose z javnosti in ti zaupal izvedbo tvojih predlogov. Ti bom pomagal pri lobiranju za to.

    Saj veš, tisti brez predlogov pa naj raje pišejo poezijo kot da kritizirajo.

    Pa na zameri za malo bolj sarkastični odgovor na tvoje razmišljanje. Ni zlonameren, je pa usmerjen v pričakovanje tvojega odgovora in predloga rešitev (konkretno, ne načelno - npr. kakšno javno priznanje naj bi nam bilo izraženo če ne državno odlikovanje?).
    Last edited by rock&roll; 11. October 2010 at 01:55.

  10. #60

    Privzeto

    Moj cenjeni lovski tovariš R&R ne more iz svoje kože. Nič kritičnega o mojih prijateljih in če se le da udari po onih drugih.

    Sraka pa ima podoben odnos tako do enih kot do drugih. Lepo je, da si tako natančno popisal kaj vse se je dogajalo v zvezi z nekajletnim čiščenjem narave. Nekaj tega še danes vem, nekaj sem izgubil iz spomina in nekaj skoraj zagotovo nisem niti vedel, ker v preteklosti nisem niti slutil, da bi mi to vedenje lahko še kdaj koristilo.

    Pri odlikovanjih pa je pač tako kot s kroglo iz vojaške puške, ki največkrat zadene napačnega ali drugi rek, ki pravi, da je z neko podelitvijo odličja zadovoljen le tisti, ki je odličje prejel, vsi drugi pa so nezadovoljni.

    Mesto piara pri predsedniku LZS pa prepuščam tebi, ki si si bliže s predsednikom in bosta veliko lažje sodelovala. Z razliko od tebe, pa ti sam pri zasedbi te pomembne funkcije ne morem pomagati. Pa saj ti moja pomoč niti ne bo potrebna.

    Citat: Pa na zameri za malo bolj sarkastični odgovor na tvoje razmišljanje. Ni zlonameren, je pa usmerjen v pričakovanje tvojega odgovora in predloga rešitev (konkretno, ne načelno - npr. kakšno javno priznanje naj bi nam bilo izraženo če ne državno odlikovanje?).

    Komu je toliko do državnega odlikovanja ? Tem nekaj tisoč udeležencem, ki so desetletje vsako leto pridno delali in čistili naravni prostor ?? Dragi R&R ti vsa ta leta niti enkrat na kaj takega niso pomislili. Komu torej ?? In res verjameš, da so le podelitve državnih odlikovanj edini način, da nekomu za velika dejanja izkažeš družbeno priznanje in zahvalo za njegov trud ter prispevek ? Namesto predsednika države bi, recimo, ministrstvo za okolje lahko že zdavnaj s pisno zahvalo članicam in članom slovenske lovske organizacije izrazilo priznanje za njihov trud in prispevek k ohranjanju naravnega prostora. pa tega vse do danes ni storilo, razen, če sam tudi za to ponovno ne vem.

    Citat:
    Saj veš, tisti brez predlogov pa naj raje pišejo poezijo kot da kritizirajo.


    Cenjeni R&R, upam, da si resno mislil, ko si mi zapisal ta očitek. Tega nasveta seveda ne bom pozabil in upam, da tudi ti ne boš pozabil kaj si mi svetoval. Se bova tega odslej oba držala ? Potem si bodo nekateri res oddahnili.

    Pa lep pozdrav !

Stran 6 od 8 PrvaPrva ... 2345678 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •