Pokaži rezultate anket: Ali naj se LZS pridruži akciji Očistimo.si

Glasovalci
60. Ne moreš glasovati
  • DA

    41 68.33%
  • NE

    16 26.67%
  • Mi je vseeno

    3 5.00%
Stran 5 od 8 PrvaPrva 12345678 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 76

Tema: Očistimo.si ali Naravi krademo smeti

  1. #41
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Statistika iz naših koncev:
    Glede na številke, ki so jih sporočili vodje zbiračišč, se je v Loški dolini akcije udeležilo 562 (vseh prebivalcev 3700) prostovoljcev, po neuradnih podatkih pa celo nekaj več. Večina je sodelovaa danes, nekateri pa v preteklih dneh minulega tedna. Po prvih podatkih smo zbrali cca. 450m3 odpadkov, kar je močno nad slovenskim povprečjem. (Slovenija 0,25m3 na udeleženca,Loška dolina 0,80m3 na udeleženca).

  2. #42

    Privzeto

    Tudi v našem kraju je akcija, tako kot vsako leto doslej, v celoti uspela. V njej je sodelovalo 200 prostovoljcev, iz okolja pa so pobrali okoli 130 m3 odpadkov.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  3. #43

    Privzeto

    Citat MilanK je objavil: Pokaži objave
    Če bi v enem samem dnevu rešili problem črnih odlagališč in deželo očistili vseh njenih odpadkov, potem bi bil to patentni projekt, katerega bi lahko uspešno tržili po vsem svetu.
    Sej v bistvu je to patentni projekt. Z idejo o čiščenju celotne države v enem dnevu je začela Estonija, ki je prvo takšno akcijo izvedla 3. maja 2008. Šlo je za projekt, kjer se naredi zemljevide (sezname) odlagališč ter organizira prebivalstvo v masovno čistilno akcijo. Ta projekt je bil res široko zastavljen, saj so se v akcijo ob velikopotezni publiciteti vkljčile tudi javne organizacije, lokalne oblasti, vladne in nevladne organizacije ... Podobne projekte so kasneje izvedle tudi druge države - Litva, Latvija, Romunija, Slovenija, Portugalska in Indija.
    Last edited by ZR7; 19. April 2010 at 07:11.

  4. #44
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Čudno da akcije niso organizirali v Švici, Avstriji, Nemčiji, Angliji in Singapurju. Očitno so ekološko neosveščeni, mater jim. Se bodo pa lahko zgledovali po nas.

  5. #45

    Privzeto

    Ja, res .... sploh v Angliji bi jo lahko, ker tolk svinjarije, kot jo tam vidiš, pa že zlepa ne. V primerjavi z Romuni so res Angleži res pravi packi.

  6. #46

    Privzeto

    Žal, pri nas, naravi letos vseh smeti še nismo pokradli....



    Lp
    Navkreber je včasih težko hoditi, se pa s cilja lepše vidi...

  7. #47

    Privzeto

    Predsednik države je danes odlikoval organizatorje letošnje vseslovenske akcije čiščenja narave. Ob tem je bilo izrečenih veliko velikih in pohvalnih besed.

    Članice LZS že dvajset let vsako pomlad organizirajo očiščevalno akcijo v kateri na področju celotne države ob lovcih sodelujejo tudi člani turističnih društev, gasilskih društev in osveščeni državljani. Tako vsako leto v organizaciji LZS in njenih članic v tej akciji sodeluje približno 18.000 ljudi, kar v dvajsetih letih pomeni najmanj okrog 360.000 ljudi. V teh dvajsetih letih je teh 360.000 prostovoljcev iz gozdov, travnikov in drugih delov naravnega prostora odstranilo na tisoče ton kosovnih odpadkov, nevarnih odpadkov in druge nesnage.

    Vse to ni vredno niti omembe. Res vse do danes tega ni nihče opazil ? Kaj delajo modreci na LZS zadolženi in odgovorni za stike z javnostjo in obveščanje medijev ter oblastnih in državnih organov ??? Res nihče v tej državi ne ve, da tolikšna armada prostovoljcev že dvajset let, leto za letom, čisti slovenski naravni prostor ?

    Danes, ko se nekateri odlikujejo za enkratno akcijo, si bom sam sebi rekel: hvala ti Sraka za udeležbo na vseh akcija čiščenja v teh dvajsetih letih, hvala tudi vsem tvojim lovskim in drugim kolegom in kolegicam, hvala ti dragi Sraka, da si dvajset let izigraval navadnega tepca in brezplačnega komunalnega delavca in si čistil nesnago za drugimi.

    Sedaj, dragi Sraka, pa je tega konec. V vseh dvajsetih letih ne tebe in ne tvojih okrog 360.000 sotrpinov ni nihče niti opazil, kaj šele, da bi ti rekel vsaj hvala.Nihče ni opazil tvojega truda pri čiščenju, nihče ni opazil v akcijo vloženih na tisoče traktorskih in kamionskih ur za odvoz teh odpadkov na zbirališča, ki so jih darovali tvoji lovski tovariši in drugi vaščani sodelujoči v akciji.

    Hvala mojim funkcionarjem na LZS, ki tega truda in požrtvovalnega dvajsetletnega dela članov članic tudi niso opazili in slovenski javnosti na primeren način predstavili. Hvala predsedniku države za odličje, ki ga za dvajsetletno neutrudno in požrtvovalno delo v korist narave nismo in ga ne bomo prejeli. Hvala tudi za besedico zahvale ali vsaj besedico najbolj skromne omembe našega vloženega dela in odgovornega odnosa do naravnega prostora, ki je tudi nismo bili deležni.

    Cenjeni vsi! Jaz se tega več ne grem. V bodoče bodo tovrstne aktivnosti potekale brez mene. Dvajset let je dovolj. Ko bodo odlikovanci zbrali dvajset let, se jim ponovno pridružim, če bom še živ!

  8. #48
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Odlikovanci so po podatkih iz medijev tudi ustvarili profit z prodajo kovin in podobnega in ta denar naj bi uporabili za nasledno akcijo.Jaz sem se pa iz nojevega jajca izvalil jutri.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  9. #49

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Odlikovanci so po podatkih iz medijev tudi ustvarili profit z prodajo kovin in podobnega in ta denar naj bi uporabili za nasledno akcijo.Jaz sem se pa iz nojevega jajca izvalil jutri.
    Ampak,da boš lupino za sabo pospravil,ko boš shodil

    lp

  10. #50
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Thumbs down očistimo naravo...

    Razmišljam podobno kot Sraka.Ne,da zavidam odlikovanja,vendar pa menim,da predsednik Turk ta odlikovanja dobesedno razmetava.če sedaj povle?čemo pod tisto "akcijo črto.lahko ugotovimo,da od tega ni velikega haska.Kot,da bi se ta veliki pok zgodil prvič.Očitno jim spomin ne seže desetletje nazaj,ko smo pod geslom"naravi krademo smeti"počeli isto in sedaj lahko rečem brezuspešno.Pa se noben bog ni spomnil na lovce in gasilce. Ponovno je vse zasvinjano,ker se država očito požvižga za odvržene odpadke,ker od čiščenja nima nikakršnih koristi.Komunale pa tudi same stroške z odvozi.
    Včeraj sem poslušal nagrajence,vehementno napovedujejo spreobrnjenje sveta.Mene in tudi lahko rečem,moje kolege,na te finte ne bodo več ujeli.So službe,ki so zadolžene in plačane za čiščenje in naj čistijo.
    Imam dovolj svojega dela.Tisti,ki je pa to v razvedrilo,ker nimajo kaj drugega početi, pa lahko počnejo vsak dan.
    Sraka,imaš prav.

Stran 5 od 8 PrvaPrva 12345678 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •