Pokaži rezultate anket: Ali naj se LZS pridruži akciji Očistimo.si

Glasovalci
60. Ne moreš glasovati
  • DA

    41 68.33%
  • NE

    16 26.67%
  • Mi je vseeno

    3 5.00%
Stran 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 76

Tema: Očistimo.si ali Naravi krademo smeti

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    In potem vse tiho je bilo.

    Naša LD je samostojna društvena organizacija in se lahko odločimo za sodelovanje kjer hočemo ali nočemo. No, ker pa smo že desetletja tudi naravovarstveno usmerjeni smo se za letos odločili, da bomo ob izvajanju lovsko gospodarskih aktivnosti v lovišču (beri: lovske akcije po revirjih) označili vsa eventualna divja odlagališča s koordinatami (danes GPS premore že malodane vsak ali v mobilcu ali pa ločeno) in se bomo nato dogovorili z lastnikom o načinu čiščenja. Člani so na občnem zboru ugotovili, da smo v zadnih 12 letih, ko so bolj ali manj intenzivno potekala čiščenja lovišča v glavnem odstanili veliko večino smeti in večina divjih odlagališč se več ne ponavlja.
    Torej akcije očistimo.si se ne bomo udeležili saj nam niti ni znano kdo je ali bi organiziral odvoz smeti iz težko dostopnik gozdnih površin in kam potem s tako zbranimi odpadki. Pa tudi če bi nam to bilo znano pri nas te potrebe ni, zadostuje običajno letno evidentiranje in odstanjevanje smeti znotraj običajnih in ustaljenih poti (lastnik, lovci, krajevne skupnosti, komunala). To ni enkratna naloga ampak poteka preko celega leta, je stalna naloga.

    Naj živi demokracija tudi pri smeteh.
    Last edited by rock&roll; 22. February 2010 at 00:04.

  2. #12

    Privzeto

    Če že pisarim o dveh prispevkih iz vsebine 4. številke Lovca, potem moram vsekakor opozoriti še na prispevek avtorja dr. Marjana TOŠA na 181. strani z naslovom " Naravovarstveniki in ( ali ) komunalci ?"

    V celoti se namreč strinjam z zapisanim in sam takšna stališča zagovarjam že nekaj let. Vse od takrat, ko vsako leto aprila čistim gozdove, jarke, potoke, robove gozdov in druge dele našega lovišča in tiho preklinjam vse tiste, ki so vso to nesnago tja vedno znova odmetavali. In to organizirano v okviru svoje LD počnem že najmanj 15 ali celo več let. Potem pa doživim, da čiščenje smeti iz naravnega okolja postane eden najpomembnejših politično demagoških dogodkov leta v tej državi in sam bi verjetno sedaj moral biti še ponosen, da smem biti udeleženec tega očiščevalskega cirkusa.

    Če bi institucije v tej državi funkcionirale in počele to za kar so plačane, potem bi imeli naravno okolje relativni čisto in nobene velike potrebe ne bi bilo, da se vsako leto s svojimi kolegicami in kolegi ponižujem in čistim nesnago za drugimi.

    Naslednje leto aprila bom organizatorje letošnje državne akcije javno povprašal ali se mi bodo tudi takrat pridružili. In potem naslednje leto ponovno. Prepričan sem, da bomo takrat ponovno sami in od nikogar opaženi.

  3. #13

    Privzeto

    Tako je sraka!

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Vendar sem doživel, da se je Toš vsebinsko strijal z menoj. Tokrat je v zapisu v Lovcu povzel tisto kar trdimo tudi na forumu-lov. Mogoče pa bo le spoznal, da nismo samo konkurenca ampak da smo samosvoj medij, ki je lahko kompatibilen z glasilom Lovec.
    Sicer pa nimam nič proti, če se gredo še drugi komunalce, ne da smo bili samo lovci tepčki. Ko bodo šli trete leto čistit isto divje odlagališče se bodo tudi oni vprašali ali so komunalci ali kaj. Naj vendarle začne delati sistem in kaznuje onesnaževalce. Sicer temu nikoli ne bo konca.
    Me veseli Sraka da smo glede te teme kar enotni. Vse kar si zapisal tudi drži in tudi mene grizejo podobne reči.
    Last edited by rock&roll; 10. April 2010 at 22:43.

  5. #15
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Obstaja še en vidik omenjene akcije.

    Sovaščani na svoje traktorske prikolice že kopičijo hladilnike, gume, pralne stroje, stare avtomobilske dele ali kar cele fičote in salonitke,iz podstrešij, skednjev in garaž, da bodo 17. 4. vžgali traktor in na zbirališče odpeljali svoj izplen in se ga poceni rešili. Pa še pohvaljeni bodo, ker so nabrali toliko smeti.

    Tudi Romi so šli na internet in pogledali kje so zbirališča. Sekirica se jim namaka v medu....

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Citat Krpan je objavil: Pokaži objave
    Obstaja še en vidik omenjene akcije.

    Sovaščani na svoje traktorske prikolice že kopičijo hladilnike, gume, pralne stroje, stare avtomobilske dele ali kar cele fičote in salonitke,iz podstrešij, skednjev in garaž, da bodo 17. 4. vžgali traktor in na zbirališče odpeljali svoj izplen in se ga poceni rešili. Pa še pohvaljeni bodo, ker so nabrali toliko smeti.

    Tudi Romi so šli na internet in pogledali kje so zbirališča. Sekirica se jim namaka v medu....
    Pa še prav imaš! Komunalna podjeta pa za vse te smeti ne bodo dobile niti centa. Spet socializacija stroškov, plačali bomo vsi, tudi tisti, ki smeti nismo povzročili ali pa smo svoje smeti pošteno plačali.
    Last edited by rock&roll; 15. April 2010 at 15:45.

  7. #17

    Privzeto

    Na to akcijo bi šel ne glede na to kdo jo organizira, ker to lovci pač počnemo vsako leto okoli dneva zemlje. Prav briga me, če se je par hipijev v Ljubljani odločilo to spromovirat in kao pobrat smetano vseh ostalih, tolko boljše mogoče bo pa komu padlo na pamet ko bo stopo v lasten drek da je treba na okolje pazit. Ne gre mi za medalje ampak za to da bo moj sin vido kako zgleda narava. LZS pač ni imela interesa izpostavit ene bolj plemenite dejavnosti lovcev.
    PS kot nič kolikokrat do sedaj bom s seboj pripeljal tudi svoj traktor, ki ga bo poganjala nafta kupljena z mojim denarjem, v kabini pa bosta dva 6packa zelenega, kupljenega z mojim denarjem ampak žurka in zajebancija bo pa svetovna in nepozabna, da tudi zato mam rad to akcijo.

    LZ Luka
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Citat luka je objavil: Pokaži objave
    PS kot nič kolikokrat do sedaj bom s seboj pripeljal tudi svoj traktor, ki ga bo poganjala nafta kupljena z mojim denarjem, v kabini pa bosta dva 6packa zelenega, kupljenega z mojim denarjem ampak žurka in zajebancija bo pa svetovna in nepozabna, da tudi zato mam rad to akcijo.

    LZ Luka
    Bravo Luka, sej tle je point use te akcije. Druženje in zabava, poleg tega pa še veliko koristnga naredimo za naravo in okolje.

    Pa nobenmu ne bo krona iz glave padla, če bo kakšno smet od drugih nespoštljivih "uporabnikov" narave pobral...
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  9. #19

    Privzeto

    Vsak dober namen nekateri izkoristijo in ga uporabijo sebi v prid. Tudi v tej čistilni akciji se bodo posamezniki znašli in svojo »svinjarijo« pripeljali na zbirališča smeti. Če bodo romi iz teh pobrali odpadno železo in ga prodali, pa s tem nikomur ne bodo naredili kake škode. Ali ga prodajo oni ali kako drugo podjetje ni nobene razlike. Oboji bodo na lahek in brezplačen način prišli do njega. Bol verjetno pa je, da bi romi, če bi za odpadno železo vedeli, ga iz gozdov in travnikov pobrali, komunalno podjetje pa tega zagotovo ne bi storilo, razen če bi mu "mastno" plačali. Vsaka taka akcija vpliva na ozaveščanje ljudi in njihov odnos do narave. Poleg tega pa gre tudi za druženje ljudi.
    Last edited by MilanK; 14. April 2010 at 17:42.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  10. #20
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Kar se druženja tiče obstoja veliko boljših načinov kot je ta. Sicer pa le v gozdove in upam, da vam uspe odstraniti kakšno odlagališče. Tistim, ki smo lovci že od leta 1997 (in daleč prej) je to uspelo že dostikrat. Mogoče pa bodo sedaj na oakciji ravno tisti, ki so do sedaj onesneževali okolje. Kdo ve. Če bodo, bo akcija uspešna. Če pa bodo tam, kjer bo letos očiščeno, drugo leto spet smeti, potem bom z zanimanjem spremljal vašo vnemo po ponovnem čiščenju že očiščenega. In tako leto za letom. Če bo ta akcija namreč samo eno leto potem ne bo veliko naredila za okolje. Nekaj že ampak premalo glede na vložen trud in sredstva. No ja, tudi tista primerjava s cigani in komunalini podjetji, ki si jo je privoščil MilanK ni ravno najbojša. Nisem še slišal, da bi si cigani plačevali socialne prispevke, pa da bi skrbeli za varstvo pri delu itd. Seveda se jim potem "bolj" splačajo nekatere zadeve kot komunalnim podjetjem, kjer so zaposleni delavci, ki upravičeno pričakujejo ne samo plačo in plačane pripsevke temveč tudi varno in zdravo delo. Ali MilanK meni, da jim to ne pripada, ko jih primerja s cigani (v smislu pobiranja železa in zasluška v tej zvezi, da ne bo pomote)? Pa ja ne mislite, da je ta akcija zastonj, četudi pridemo prostovoljci in pobiramo po naravi odvržene smeti? Kdo jih bo pa na zbirališču naložil in odpeljal, kam jih bo odložil, vse to, prej ko ne, stane. Kako pa bomo spravili štedilnike in druge večje predmete do zbirnega centra, če pa po radju pozivajo naj s seboj na akcijo vzamemo samo vrečko in rokavice (najbolje tiste za pranje posode, ki so tenke in nepremočljive)? Najbolje je kar doma vzeti polno vrečko za smeti, jo imeti v avtu, iti na akcijo in se malo okoli sprehajati ter sklepati nova znanstva, spiti pivo ali dva, ob kocu akcije pa oddati polno vrečko, ki smo jo prinesli od doma. Tako bo to v večini primerov. Vseeno pa upam, da se bo vse skupaj izšlo, saj nekaj koristi vseeno bo.
    Pa veliko zabave pri vlečenju školjk in štedilnikov iz grap vam želim.

Stran 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •