Pokaži rezultate anket: Ali naj se LZS pridruži akciji Očistimo.si

Glasovalci
60. Ne moreš glasovati
  • DA

    41 68.33%
  • NE

    16 26.67%
  • Mi je vseeno

    3 5.00%
Stran 1 od 8 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 76

Tema: Očistimo.si ali Naravi krademo smeti

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto Očistimo.si ali Naravi krademo smeti

    Vsem lovcem je poznano, da se je leta 1999 odvijala ena prvih množičnih vseslovenskih čistilnih akcij, ki je k sodelovanju pritegnila skoraj 30.000 ljudi, predvsem lovce in šolarje, pa tudi nekatere druge. V naslednjih letih je bilo iz narave odpeljano ogromno ton smeti, vse po zaslugi lovcev, ki so tako dodobra očistili našo domovino. Ko se je ugotovilo, da so se divja odlagališča v glavnem odstranila se je z akcijo prenehalo, ostala pa je redna skrb evidentiranja divjih odlagališč in njiva odstranitev v času spomladanskih delovnih akcij. Letos neka skupina naravovarstvenikov organizira podobno čistilno akcijo. Verjetno s pomočjo evropskih sredstev. Kaj menite o tej nameri, kakšno stališče naj pri tem zavzame LZS? ZGS se je akciji Očistimo.si že pridružil, ali se ji naj tudi LZS? Zakaj organizatorji niso k akciji kot partnerje povabili tiste, ki so našo Slovenijo že dobro očistili in to ne le enkrat kot so LZS, Ribiška zveza, Turistina zveza, Potapljaška zveza, Taborniki in še bi se jih našlo. Ali so sedaj vsi ti na stranskem tiru, lahko pridejo delat in to je vse? Zasluge in denar pa naj gre nekaj posameznikom, ki so naredili copy paste iz Estonije? Kaj pa dosedanje slovenske izkušnje? Vaše mnenje?

  2. #2

    Privzeto

    Točno tako kot je zapisal R&R in za to, da se nas nikjer ne omenja, čeprav že več kot desetletje v tej državi igramo prostovoljnega in brezplačnega komunalnega delavca, smo precej sami krivi. Vsa ta leta smo to svojo aktivnost zelo skromno predstavljali.
    Seveda se moramo sedaj tej akciji pridružiti, ker verjetno ne bomo letošnjega čiščenja opravljali en teden pred akcijo ali teden za njo. Postavlja pa se vprašanje zakaj se prav v LZS nismo bili v stanju organizirati in biti na čelu te akcije, temveč smo to prepustili nekim demagoškim skupinam, ki pa bodo vedele iz tega skovati prav obilen moralno politični kapital. In za to pri njih tudi gre. Če bi jim šlo za okolje bi se v preteklih letih lahko pridružili kakšni od akcij, pa jih ni bilo nikjer videti.
    Priznali mi to ali ne, dobili smo zaušnico in prav nam je tako. Z javnostjo je potrebno delati in svoje zasluge tej isti javnosti znati tudi prodati. Več kot deset let vsako pomlad hodim skupaj s kolegi po gozdovih, travnikih in drugih naravnih površinah, vlačim od tam štedilnike, hladilnike, televizorje, razne strupe, plastiko in drugo nesnago, pa to moje desetletno zastojnjsko delo ni vredno nič. Sedaj pa se bom udeležil ene same demagoško organizirane akcije in polno me bo v vseh medijih. Se bo iz tega na LZS kdo kaj naučil ??

  3. #3

    Privzeto

    To pot LZS ni kaj očitati. K sodelovanju je bila povabljena že v sami začetni fazi načrtovanja, kot pomembna naravovarstvena organizacija.
    Obvestilo na http://www.lovska-zveza.si/default.a...2&MessageID=63

  4. #4

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    To pot LZS ni kaj očitati. K sodelovanju je bila povabljena že v sami začetni fazi načrtovanja, kot pomembna naravovarstvena organizacija.
    Obvestilo na http://www.lovska-zveza.si/default.a...2&MessageID=63
    __________

    Edini očitek, ki gre na račun LZS je, da vsa ta leta truda in naporov pri vsakoletnem pomladnem čiščenju naravnega prostora nekaj tisoč svojih članov ni vedela prav predstaviti javnosti.

    In se potem najde skupina demagogov, ki naenkrat v zgledu Estonije odkrije toplo vodo ter pri tem namerno ali nenamerno spregleda več kot desetletno aktivnost slovenske lovske organizacije. S tem se dajeta v nič trud in večletni napori več tisoč lovcev, ribičev, čebelarjev, članov turističnih društev in planincev in celo osnovnošolskih otrok ter njihovih učiteljev, komunalnih podjetij in še koga. V nič se daje ogromen prispevek vseh, ki so vsa ta leta zastonj prispevali svoje tovornjake, traktorje in drugo mehanizacijo, tistih,, ki smo iz raznih grap, jarkov in potokov vlačili ter odstranjevali odvržene osebne avtomobile in drugo kramo, odstranjevali strupe, ki so jih brezvestno odmetavali brezbrižni kmetijci in vinogradniki, sanirali divja odlagališča in smo vse to počeli organizirano celo desetletje.

    Tisoče kubikov krame in raznih nesnag vseh vrst smo v tem desetletju odstranili iz naravnega prostora in danes ni vse to delo in vsi vloženi stroški nič vredno. Pocrkali bi v tej državi že zdavnaj v lastni nesnagi, če ne bi bilo vseh prej naštetih in še drugih, ki so vsa ta leta skrbeli, da se je vsaj delno v naravnem prostoru vzdrževalo znosno stanje. Ne države, ne inšpekcijskih služb, ne drugih državnih organov in ne od vlade financiranih nevladnih organizacij, ne pametnjakovičev z MOP ali celo kakšnega ministra in trum drugih zdolgočasenih civilno družbenih demagogov ni bilo nikoli zraven.

    In vsaj to ter še veliko kaj jim je enkrat potrebno jasno in glasno povedati.

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Občan je našel odvrženega žrebeta, kravo in ostanke dveh prašičev, ki jih je nekdo vrgel ob cesto. Poklical je lovsko družino- upravljavca lovišča, saj se mu je zdelo, da so oni tisti ki morajo skrbeti za čisto on neokrnjeno naravo. Predstavnik LD je klical lovskega inšektorja, ki za to ni bil pristojen, nato pa še sanitarnega inšpektorja, ki je dejal naj podajo uradno prijavo, da bo ostanke počistil higienik, račun pa poslal lastniku zemljišča.

    Zdrava pamet je lovcem velela, da prijave ne bodo podali, ker bodo tega istega lastnika zemljišča čez pol leta prosili če lahko na njegovem zemljišču postavijo solnico.
    Zato so zavihali rokave in se zagrebli v mrhovino in sanirali stanje.

    Resnična zgodba govori o tem, da lovci med drugimi občekoristnimi dejavnostmi postajamo tudi dežurni čistilci v naravnem okolju. To ne počnemo samo takrat ko so prižgane kamere in mikrofoni ampak čez celo leto.

    Na anketno vprašanje sem sicer odgovoril z da, vendat bomo šli čistiti takrat ko bo to potrebno in ne takrat ko bomo dobili ukaz iz Ljubljane, pa od kogarkoli že, zgolj zaradi tega da bo ma koncu lahko nekdo seštel prostovoljce in si na ta račun pripenjal medalje.

  6. #6

    Privzeto

    Povezava na temo očistimo Slovenijo:

    http://www.ocistimo.si/Novice/Prva-n...onferenca.aspx

  7. #7
    Član od
    Sep 2009
    Lokacija
    gornji grad
    Prispevki
    145

    Privzeto

    sraka je objavil :ki pa bodo vedele iz tega skovati prav obilen moralno politični kapital.

    glede na to da se potrebuje okrog 700.000 eu pa čeprav je vse na prostovoljni bazi(link ki ga je dal tica)po moje ne igra vloge samo moralno politični kapital!?

  8. #8

    Privzeto

    Tica nekaj teh s posnetka poznam. Vsa ta leta, ko sem jaz čistil in iz narave odstranjeval nesnago, so ti okoljevarstveno problematiko le razlagali, lovci in ostali pa smo jo s čiščenjem v njeno korist spreminjali in ohranjali.

    Prav vesel sem, da se mi nobeden od teh aktivističnih demagogov ne bo narisal v naših gozdovih, travnikih in poljih, ko bomo aprila ponovno poprijeli za delo, ker bi se zelo težko zadržal, da jim ne bi povedal to kar jim gre.

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Bom še jaz pristavi svoje mnenje.
    Res lovci in precej ostalih društev in organizacij že leta počnemo to brez pretiranega trkanja po prsih in pripenjanja medalj. Na začetku sem z veseljem sodeloval in se dobro počutil, ko smo nekaj počistili, ko smo nabrali toliko in toliko prikolic, kontejnerjev, ton.... SMETI! Pa drugo leto spet toliko in toliko prikolic, kontejnerjev, ton....SMETI v istem gozdu. Po nekaj časa začneš razmišljati. Pobiram odpadke v naravi, delam dobro za naravo. Ampak, pobiram za kom!??!!! Za ljudmi! Za kakšnimi ljudmi !! ????? !!!!!! Eni čez leto mečejo da jaz lahko spomladi za njimi pobiram in se počutim dobro ker čistim naravo. Počasi se mi zdi moje dobrovoljstvo butasto. V bistvu odnašam rit prascom, ki se za naravo ne zmenijo, po možnosti še služijo z odvozom smeti. Pa kaj sem nor!??? Z veseljem bi raje sodeloval pri vseslovenski akciji bunkanja prascov, ki mečejo smeti v naravo. To bi mi bilo v veliko večje zadovoljstvo, pa verejtno bi tudi imelo večji dolgoročni učinek.
    Tako pa. Vsi bomo čistili, vsi bomo prispevali k čisti naravi, v enem dnevu bo cela Slovenija čista. Super, takoj sem zraven. Prispeval bom, da bo vsa narava spet brez smeti, pa ni važno, res vseeno mi je, kdo si bo pripenjal medaljo, da bom le pomagal, prispeval k temu, da bo narava spet brez smeti. Samo, za koliko časa pa bo čisto? Je ta rešitev dolgoročna?!!!!!
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    TICA, ali nam lahko ojasniš zakaj pa LZS ni naveden na spletni strani akcije kot partner, je pa naveden npr. Zavod za gozdove, pa Pristop itd? Kje je tu LZS? Ali se jo aktivisti odrekajo kot partnerja? Če je tako, potem ne vem kaj delamo zraven.
    Sicer pa ne vem kako bo LZS prisil LD da bodo šle ponovno, kot že tolikrat, v gozdove in brezplačno čistit tisto, kar so očistili že nekajkrat.
    Se čisto strinjam z MIUNGOtom, Dajmo najprej razčistit s tistimi, ki vsako leto, leto za leto, vozijo in odlagajo smeti v naravo. Sicer delamo norca iz same sebe.
    Po mojem ne rabimo te akcije. Lovci in ribiči lahko sami očistimo Slovenijo. Naj nam dajo tistih 700.000 evrov in brezplačno deponirajo smeti pa bomo to z veseljem naredili. Čeprav že najstič.

    Se pa tudi strinjam s Srako. Žalostno, da nimamo časa in energije, da bi se ukvarjali bolj z našo podobo v javnosti. Akcija Naravi krademo smeti je bila ena najboljših akcij, ki so dvigovali medijsko podobo lovcev v javnosti. Iz takšnih in drugačnih razlogov je več ni. Ampak nikoli ni prepozno da jo oživimo. Sedaj, če bomo delali v okviru akcije očistimo.si ne bo za nas nihče vedel, delali pa bomo v večini itak samo mi. Kaj mislite da bodo t.i. naravovarstveniki, ki sedaj hodijo po TV vlekli karoserije in hladilnike iz tažko sodtopnih krajev? Malo morgen. Stali bodo pred kamerami in javnosti govorili kako se je ta svet začel šele z njihovim prihodom. Mi se bomo pa valjali v dreku in smeteh. Žal, tokrat brez mene. Sem pa zraven v akciji naše LD, pa ne 17.4.
    Last edited by rock&roll; 17. January 2010 at 19:22.

Stran 1 od 8 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •