Pokaži rezultate anket: Ali naj se LZS pridruži akciji Očistimo.si

Glasovalci
60. Ne moreš glasovati
  • DA

    41 68.33%
  • NE

    16 26.67%
  • Mi je vseeno

    3 5.00%
Stran 8 od 8 PrvaPrva ... 45678
Rezultati 71 do 76 od 76

Tema: Očistimo.si ali Naravi krademo smeti

  1. #71

    Privzeto

    Veper, če si mislil to o čemer piše MilanK pol to gotovo ne izhaja iz tvojega prispevka.

    MilanK je zadel v nulo, sicer smo to ugotovili že ob lanski akciji ampak žalostno je, da se ni na tem področju spremenilo nič, niti za cm. LZS bi lahko, če je že tako brez idej, vsaj zaposlila Matosovo, ker ostalih opravilno nesposobnih apartčikov na zvezi pač ne potrebujemo.

    LZ L
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

  2. #72
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Ja Luka mogoče res manjka na koncu mojega posta vprašalnica :in kdo je kriv da je tako??
    Potem bi bilo malo več jasnega ampak kakor koli že obrnemo stvar je ideja zrasla z akcijo Naravi krademo smeti pred 20 leti, ki pa jo je organizirala LZS vendar je ni znala pravilno promovirati. Poišči si lovce za vsa ta leta nazaj in boš lahko prebral o vsakoletnih akcijah, vendar samo v Lovcu in nikjer drugje.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #73
    bostjan Guest

    Privzeto

    LZS bi se morala bolj odpret predvsem z promocijo zaščite okolja napr.(čistilnimi akcijami ,z zasajevanjem remiz z ohranitvijo gozdnih ali grmičastih oaz sredi polj da ima divjad v zimi zašito,zimskimi krmljenji in podobnimi akcijami)da se nas pokaže v javnih občilih !Ne samo v lovcu!!!
    Sedaj pa če tudi smo kje omenjeni nas bolj tak vzamejo z rezervo!
    Nismo priljubljeni !!!
    Ko so take akcije moramo javno stat v prvi vrsti in ljudem pokazat da nam je za okolje in ne samo za pokanje po gozdovih in poljih!
    Potem nas bo tudi javnost začela bolj sprejemat!

  4. #74

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Ja Luka mogoče res manjka na koncu mojega posta vprašalnica :in kdo je kriv da je tako??
    Potem bi bilo malo več jasnega ampak kakor koli že obrnemo stvar je ideja zrasla z akcijo Naravi krademo smeti pred 20 leti, ki pa jo je organizirala LZS vendar je ni znala pravilno promovirati. Poišči si lovce za vsa ta leta nazaj in boš lahko prebral o vsakoletnih akcijah, vendar samo v Lovcu in nikjer drugje.
    -------------------------------------
    VEPER prav v tem je naš osnovni problem. Nismo samo lovske organizacije naravovarstvene organizacije, poleg teh je še veliko drugih. In s temi bi se morala LZS nujno povezovati. Če se ne bo, potem bo pač sama in od drugih izolirana. O nas pa se bo v javnosti pisalo samo tedaj in takrat, če in ko se bo kakemu našemu članu kaj zalomilo. Če bi bila LZS na tem področju aktivna, potem bi lanskoletno akcijo lahko izpeljala skupaj z ekologi brez meja, sama akcija pa bi se npr. lahko imenovala: "LZS in ekologi brez meja - očistimo SI". Tudi letos se LZS in lovci ne omenjamo. Zakaj? Je nam morda podčast, da bi se pogovarjali in sodelovali z ekologi brez meja in z drugimi naravovarstvenimi organizacijami. Ali pa menimo, da nam drugi že ne bodo solili pameti, ker mi že vemo kako in kaj delati na področju varstva okolja. A to kaj in kako nikoli ne zagleda medijev. O tem se piše v Lovcu, to je pa dosti premalo. Lovec izide enkrat mesečno, javni mediji pa o takih in podobnih akcijah pišejo vsak dan in to je poanta, da so drugi v javnosti prepoznavni, mi pa ne. In to resnično dejstvo tudi sam ugotavljaš. Nam lovcem ni treba brati Lovca, da bi vedeli, da že 20 let čistimo okolje, ker je nam to splošno znano, saj v akcijah redno in vsakoleto sodelujemo. To mora vedeti širša javnost, zainteresirano za čisto okolje pa k takim in podobnim akcijam pritegniti. To pa se ne bo pisalo samo v Lovcu, ampak tudi v drugih javnih medijah, akcija pa ne bo samo "lovska", temveč vse slovenska.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  5. #75

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Ja Luka mogoče res manjka na koncu mojega posta vprašalnica :in kdo je kriv da je tako??
    tvoj prejšnji post res bolj spominja na 100% favšijo kot pa na to, da se tudi ti zavedaš, da je nekdo nad nami zelo zelo nesposoben...

  6. #76
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Ja Luka mogoče res manjka na koncu mojega posta vprašalnica :in kdo je kriv da je tako??
    Potem bi bilo malo več jasnega ampak kakor koli že obrnemo stvar je ideja zrasla z akcijo Naravi krademo smeti pred 20 leti, ki pa jo je organizirala LZS vendar je ni znala pravilno promovirati. Poišči si lovce za vsa ta leta nazaj in boš lahko prebral o vsakoletnih akcijah, vendar samo v Lovcu in nikjer drugje.
    Moje mnenje je, da spomin bledi. V tistih letih so bile objave tudi v drugih medijih, tudi na TV vendar ne tako intenzivno, kot so imeli medijsko podporo lani ekologi brez meja.
    Vendar z leti ljudje pozabljamo, še posebno če informacije za nas osebno niso pomembne. Tudi o lanski akciji se čez 20 let ne bo več govorilo. Sproti, vsako leto se je potrebno dokazovati in medisko predstavljati svoje delo in prizadevanja. To je edini način da tudi drugi sprejmejo LZS bolj za svojo. Čisto je pa nikoli ne bodo, ker kljub vsem dobrim delom, ki jih opravljamo le nosimo in uporabljamo puško. To pa je za marikaterega minus. druge organizacije tega minusa nimajo.

    Žal, s tem je potrebno živeti.
    Last edited by rock&roll; 18. March 2011 at 16:30.

Stran 8 od 8 PrvaPrva ... 45678

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •