Rezultati 1 do 1 od 1

Tema: Pristopnina

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Pristopnina

    http://lov.mojforum.si/lov-about693-60.html
    Citat teohafy je objavil:
    Ja saj stari lovci tako neumno razmišljajo, češ kaj so že oni naredili, to pa ne razmišljajo, kaj bo, ko bodo šli oni v večna lovišča, kdo bo tedaj skrbel za kočo in ostale stvari.
    Citat veper je objavil:
    Čudno ,da se starešine LD jev ne zavedajo,da so s svojim premoženjem odgovorni za napravilnosti in stroške ki bi nastali zaradi nespoštovanja zakonov in škodljivega poslovanja LDja. Predstavljajte si samo kako bo nek starešina debelo pogledal,ko bo izvedel da je s tem ko je dovolil pristopnino naredil velik račun za odvetnika in še kaj,če zadeva o pristopninah pride na sodišče. PRISTOPNINE V KAKRŠNI KOLI OBLIKI IN POD KAKRŠNIM KOLI NASLOVOM SO PREPOVEDANE PO ZAKONU. Dober pravnik bo dokazal da tudi delovne ure ki jih morajo novi člani opraviti več kot pa ostali so pristopnina oziroma nekakšno plačilo za minulo delo. Dejstvo je,da v okviru usposabljanja pripravniki opravijo več delovnih ur zato,da se naučijo lovskih veščin,dejstvo pa je tudi,da vihteti lopato ali pa kramp zna vsak in zato se take dodatne ure ne morejo šteti za nič drugega kot za plačilo za minulo delo predhodnikov. Že s samim obiskovanjem teoretičnega dela lovskega izpita pripravniki opravijo ogromno delovnih ur saj so to ure izobraževanja ,ki je v korist celotni lovski družini in ne samo pripravnikom. Ko sem jaz opravljal izpit je bilo en teden predavanj in potem slabe pol ure izpita pred komisijo ,ki mi je zastavila tri uprašanja in to je bilo to. No ko sem pa čez nekaj let opravljal čuvajski izpit je pa trajalo dva meseca predavanj in nato dva dni izpitov po temah. Danes je vse drugače in vse v korist in izobraževanje celotne LD in zato je potrebno mlade lovce in pripravnike nagrajevati,da se sploh želijo upisati v naše vrste ,ne pa jih z garaškim delom in poniževanji od tega odvračati. Sramota za LD in predvsem za njeno vodstvo če tega ne razume in še vedno pobira "ubogajme " od znanja željnih mladih ljudi :evil: :evil:
    Citat ZR7 je objavil:
    Kar se tiče teh pristopnin bi bilo zanimivo probati sledeče.
    Poiskati bi moral nekaj takih družin, za katere bi zvedel, da zahtevajo pristopnino. Povsod bi se vpisal in pristopnino plačal. Potem pa bi takoj najel odvetnika in tožil, da bi se kadilo.
    Mislim, da bi bila dobra računica. :twisted:
    Citat orlova6 je objavil:
    Ja za odvetnika pa bi imel gospoda Mahneta, saj je odvetnik, ali ne. :lol:
    Citat jagi je objavil:
    Konc koncev pa itak so neke pristopnine v vsaki družini, v taki ali druačni obliki in v razumni količini jih podpiram. Drgač pa te tako ali tako seznanijo s tem preden se odločš za biti član, tako da je tvoja lastna odločitev al sprejmeš al ne. Pač po zakonu je res ni.. razumem ostale člane, češ če so oni takrat plačal/oddelal pol naj tud zdej novi. Na nek način tud pokažeš da misliš resno. Pa tud ne vem če moraš kje plačat vse na enkrat, se pa zmeniš na drug način tabi lažji al pa oddelaš..Ne rečem da je lahko, je pa lastna izbira, greš pa drugam dat prošnjo..Delat galamo z nekimi odvetniki pa po moje ni pametno, ker saj jaz jemljem LD tudi kot družabno dejavnost in če že v štartu al pa kasnej hočeš nekej pametvat pa med seboj skregat ljudi pol bo bol mal od družabnosti in zame pol to ni več užitek v druženju...če te ne sprejmejo pod tvojimi pogoji/željami greš pa drgam..ne vidim velizga problema v tem. Je v LD-jih velik drugihih problemov za rešit...
    Citat ZR7 je objavil:
    Jagi, tako po domače so razmišljali že v marsikateri LD, pa sedaj lepo po domače tudi nabirajo peneze za odškodnino, ki jo morajo plačati.

    Razmiljanje po domače mogoče sodi v kakšen balinarski klub. V dejavnost v javnem interesu pa sigurno ne.

    Sicer pa je tako, da vrč hodi po vodo dokler se ne razbije. Samo potem, ko je razbit, jokanje ne pomaga.

    Je pa zanimivo razmišljanje nekega dela lovske javnosti, še bolj pa so zanimivi celo napotki iz vrha LZS. Mislim na tisto o dvojnih članih ipd.
    Sama zaščita pridobljenih privilegijev, vrednotenja dejanskega truda in znanja pa bolj malo.
    Tisti, ki priznavate "minulo delo" in zahtevate take ali drugačne pristopnine, povejte mi, koliko dedičem umrlih članov ste izplačali njihove deleže?
    in koliko članom, ki so izstopili, ste dali "odpravnino"?
    Če niste, se greste hinavska posla!
    Citat mugo je objavil:
    jagi
    A si se kdaj vprašal, zakaj se članstvo v LD.jih stara in zakaj ni mladih kandidatov? A je mogoče kaj krivo tako razmišljanje , kot si ga ti tu napisal?
    Pristopnine so nezakonite in prav je, da se LD-je ki jih še kar imajo kaznuje, toži, se jih javno objavi. A zagovorniki te neumnosti ne razumete, da vsak da svoje družini v času članstva. Se pravi stari so delali in svoje naredili v preteklosti, mladi pa to še bodo. In zato ne rabijo plačevat starim za njihovo delo. Svojo resnost kadidati dokažejo na precej več drugih načinov, kot s pristopnino.
    Sam lahko z veseljem povem, prihajam iz LD Begunjščica, kjer nimamo neobene pristopnine. Jagi, lahko ti enako rečeš za svojo LD?

    Še ena pobuda za vse člane foruma: Naredimo seznam LD-jev, ki imajo še kar pristopnino.
    Citat tica je objavil:
    Ni vprašanje sam denarna pristopnina, teh oblik je še več. Kako naj si drugače razlagam, da mora nov član (pripravnik) opraviti 200 in več ur dela v lovišču, biti prisoten na vseh, še tako nepomembnih prireditvah LD in se dobesedno izuriti za kuharja ali natakarja. Poleg tega, pa se mora pripravnik izobraževati, odzivati mentorju, obiskati kinološke in strelske prireditve pa še bi lahko našteval. Res so finančne pristopnine nezakonite, vendar so bile manjše zlo in manj obremenjujoče za nove člane.
    Treba je priznati, da se v posameznih okoljih prav trudijo za zaton lovstva v svojem okolju, ker preprosto ne bo več koga, ki bi skrbel za lovišče in izvajal lov.
    Citat ZR7 je objavil:
    Pripravnik je v LD poleg obveznosti, katere imajo VSI člani LD dolžan opraviti le še praktičen del izpita. Le tega se določa v okviru pravilnika, ki ga je izdala LZS. Tudi okoli tega imam pripombe, a pozabimo.

    Vse kar se od njega zahteva več, se lahko smatra kot prekoračitev pooblastil ali tudi oblika pristopnine in je nesprejemljivo.

    LDji ki imajo pristopnine v kakršnikoli obliki, morajo biti objavljeni in ker že s tem kažejo da ne spoštujejo zakonodaje, menim, da ne bi smeli pridobiti koncesije.
    Citat jagi je objavil:
    No men se ne zdi pametno nekej glede tega kregat. Sej drgač sm pa jaz mlad lovec. Sej usak mo svoje mnenje. Men je jasno da plačevanje pristopnin ni po zakonu, mi je pa tud jasno da če rabš odvetnika da prideš v LD pa tud ni prijetno. Uglavnm jst se tle pričkat ne grem. Mejte se lepo in skrbte za nove prišleke v svojih družinah. S pričkanjem na tem forumu ne bo nč pamtnga ratalo, sploh pa ne za divjad. Pametvat tukej glede zakonov pa tud nevem če je kej produktivno, k prečitat zakone znamo vsi in doma jih mamo oz na netu. Če pa kdo rab prvno pomoč naj si jo pa išče tam kjer jo pač nudijo, ne pa tle gor...Grem raj v gozd kej za divjad nardit, sej zato sm lovec,...LP.
    Citat tica je objavil:
    Če zanemarimo jagijevo "lovščino", se bi z njim lahko celo strinjal. Težko bi bilo delati, loviti in se družiti s kolego lovci, če bi jim vmes pripeljal advokate. Na tem forumu opozarjamo na nepravilnosti in nezakonitosti, ki se v LD pojavljajo, osveščamo člane, da se v njihovih sredinah kaj podobnega ne bi pripetilo. Novi člani pristopnin verjetno ne bodo javno napadali, proti takim pojavom morajo odreagirati redni člani lovskih organizacij.
    Citat ZR7 je objavil:
    Tica, moj podpis! :lol: Zadeto na glavico!
    Citat Legvan je objavil:
    Citat ZR7 je objavil:
    Pristopnin ni in so prepovedane! Mislim da sem že napisal, da se boste tisti, ki jih imate lepo nasmolili, pa še privoščim vam. :twisted:
    Ni pomebno ali je pristopnina v denarju ali pa če more pripravnik na svoje stroške postaviti prežo. Zakom prepoveduje pristopnine v kakršnikoli obliki!

    Skratka gre za nezakonitost po mojem mnenju pa še za kaj drugega nečednega.


    se podpišem :lol: :lol:
    Kar se pa tiče pripravniških delavnih ur , je moje mišlenje da je prav da so. samo ne zdaj 100 ur ampak kakšnih 30 ur.....
    Citat teohafy je objavil:
    Nevem zakaj se tako bunite glede ur, 100 ur ali kakšna več se mi sploh ne zdi veliko, sploh ko se učiš nekaterih osnovnih lovskih veščin. Jaz jih čez leto spravim skupaj krepko preko 100, pa nimam občutka, da bi nevem kako nastradal.
    Citat ZR7 je objavil:
    Citat Legvan je objavil:
    ...
    Kar se pa tiče pripravniških delavnih ur , je moje mišlenje da je prav da so. samo ne zdaj 100 ur ampak kakšnih 30 ur.....
    Pripravniške delavne ure? Kaj pa naj bi to bilo?
    Poznam obvezno fizično delo v lovišču, ki ga opravlja vsak lovec in praktičen del lovskega izpita, ki ga po pravilniku opravlja pripravnik kot pogoj za pristop k teoretičnemu delu. In to niso neke posebne delavne ure za pripravnike, temveč praktično izobraževanje po programu. Od izvajanja lova do vzdrževanja biotehničnih objektov.
    Citat JAKAJEŽ je objavil:
    Pripravnik mora opraviti 180 ur(učnih) v lovišču,te ure so lepo normirane v mantorskem priročniku.Vsak pripravnik pri meni je moral opraviti te ure in mislim,da ni noben jamral,da je preveč ur.

    lp
    Last edited by ZR7; 11. December 2007 at 22:56.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •