Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 13

Tema: Posredovanje podatkov

  1. #1

    Privzeto Posredovanje podatkov

    Zanima me, če lahko član od LD zahteva vročitev dokumentacije, brez, da navede razlog in to celo za obdobje vsaj tri leta nazaj. Npr. seznam skupnih lovov, strelskih tekmovanj, seznam prevzemnikov divjačine, vabil za izobraževanja, računov za cepljenje psov, fotokopije odstrela itd. Dokumente bi lahko kadarkoli pregledal, vendar tega ni nikoli izrazil. Koliko časa je dolžna LD arhivirati razno dokumentacijo in kaj je tisto, kar smo dolžni pisno posredovati. V pravilih imamo zapisano, da načelo javnosti delovanja zagotavljamo z omogočanjem vpogleda članom v zapisnike organov lovske družine in kasneje med pravicami članov še pravico do vpogleda v osebne podatke, katere vodi o njem lovska družina. Če koga zanima, lahko pošljem dopis brez osebnih podatkov tudi na zs.

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    No to mi pa ni jasno, zakaj bi skrivali podatke pred člani LD, pa saj morajo biti javni.
    - no ali nimate arhiva, pa saj to je vendar zgodovina vaše LD,...

    Žal je vse preveč takšnih primerov po LD, ki skrivajo podatke pred svojimi člani in tudi to se verjetno ve ZAKAJ. (koriščenje določenih bonitet )...

    ŽALOSTNO !!!

  3. #3
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat solzica je objavil: Pokaži objave
    ...
    Žal je vse preveč takšnih primerov po LD, ki skrivajo podatke pred svojimi člani in tudi to se verjetno ve ZAKAJ. (koriščenje določenih bonitet )...
    Ali pa skrivanje anomalij tistih pri koritu. Poznamo.

  4. #4

    Privzeto

    Očitno moje vprašanje ni bilo razumljivo ali pa so nekateri preveč obremenjeni s svojimi vodstvi. V LD ničesar ne skrivamo, gre samo za to, kaj smo dolžni posredovati v obliki kopije ali poročila na pisno zahtevo lovca. Vpogled v dokumente je možen vedno, samo dotični tega nikoli ni izrazil, niti ne vemo, za kaj rabi. V dokumentih se nahajajo tudi osebni podatki itd. Vprašanje sem naslovil na pravno statutarno pomoč zato, da komu ne bi storili krivico oz. prekršili kakšen zakon. Dvomim, da je vsem jasno, kaj so informacije javnega značaja, varstvo osebnih podatkov, še manj pa arhiviranje.

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Privzeto

    Delovanje LD "naj bi" bilo javno.
    In kjer se dela pošteno, vpogled članov v dokumentacijo LD, ne bi smel biti vprašljiv ( ponavadi je zagotovljen s Pravili ), verjetno pa ti je nihče ne bo celotne vročil. Posamezen fotokopiran dokument pa mogoče.
    Ko pa že zahtevaš ( prosiš ) za vpogled, je pa lepo navesti vsaj kakšen razlog.
    Stvar kulture.
    Sicer pa se take zadeve zelo lepo rešijo z dobro internetno stranjo LD, kjer so pomembnejši dokumenti dosegljivi vsem članom LD, z osebnim geslom.
    LP
    Služimo narodu !

  6. #6

    Privzeto

    Citat KAILER je objavil: Pokaži objave
    Očitno moje vprašanje ni bilo razumljivo ali pa so nekateri preveč obremenjeni s svojimi vodstvi. V LD ničesar ne skrivamo, gre samo za to, kaj smo dolžni posredovati v obliki kopije ali poročila na pisno zahtevo lovca. Vpogled v dokumente je možen vedno, samo dotični tega nikoli ni izrazil, niti ne vemo, za kaj rabi. V dokumentih se nahajajo tudi osebni podatki itd. Vprašanje sem naslovil na pravno statutarno pomoč zato, da komu ne bi storili krivico oz. prekršili kakšen zakon. Dvomim, da je vsem jasno, kaj so informacije javnega značaja, varstvo osebnih podatkov, še manj pa arhiviranje.
    ___________
    Pozdravljen kolega. Bom poskusil odgovoriti na tvoje vprašanje.

    1. Vsak član LD ima pravico vpogleda v vse zapisnike vseh organov Lovske družine, razen v zapisnike - spise Disciplinske komisije, za vpogled katerih pa mora obstajati zakonit razlog, ki ga je tisti, ki takšen vpogled želi, če sam ni bil udeleženec postopka , tudi pisno navesti.

    Obravnavani v disciplinskem postopku pa ima ves čas postopka in tudi pozneje pravico vpogleda v spis Disciplinske komisije ter tudi pravico do kopij dokumentov iz tega spisa.

    2. Glede vpogleda v osebne podatke članov je pa tako:
    - v svoje osebne podatke ima vsak član kdajkoli pravico vpogleda
    - vpogledati v osebne podatke drugih članov pa je možno le na osnovi pisne zahteve in navedbe ustreznega predpisa, ki mu tak vpogled omogoča ter z navedbo razloga zakaj želi vpogled v osebne podatke druge osebe

    Vsakršna drugačna ureditev ali praksa je nezakonita. Varstvo osebnih podatkov ureja Zakon o varstvu osebnih podatkov, (Uradni list št.94/2007 - uradno prečiščeno besedilo)

    Če pa želiš bolj natančno pojasnilo glede varstva osebnih podatkov, pa me kontaktiraj z navedbo konkretnega primera na ZS

    Lepo te pozdravljam!
    Last edited by Sraka; 13. January 2010 at 18:47.

  7. #7

    Privzeto

    Fajn bi bilo, če bi se nekateri kdaj pa kdaj malo zadržali pa malo premislili preden začno vsepovprek obtolževati in zmerjati druge uporabnike foruma. Pri koritu vemo kdo je (se prehranjuje), a ne?
    Delati zaključke na podlagi enostavnega vprašanja brez, da bi poznali konkretne podatke je neodgovorno in zavajojoče. Bolj modro bi bilo zadevo premisliti, se postaviti v kožo tistega, ki to dokumentacijo zahteva in odgovornih v LD, ki morajo na to zahtevo reagirati oz. omogočiti vpogled na način, da bo volk sit in koza cela.
    Ker dotično situacijo poznam, vem da ne gre za nikakršno prikrivanje podatkov, ampak samo iskanje načina, kako speljati zadevo, da bo na koncu za vse izpadla pozitivno.
    Zato, poiskusite biti malo manj revolucionarji in kot je bilo že napisano, problemov istovetiti s tistim v vaši LD, ampak poiskusite samo pomagati v kolikor to znate in zmorete. Temu naj bi bil ta forum namenjen , a ne?

  8. #8
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Polh, odgovori niso bili konkretni, ker tudi vprašanje ni bilo konkretno, temveč splošno. In da, izvajali so se odgovori, ne zaključki, na podlagi enostavnega vprašanja. Za dotično situacijo pa lahko podajate mnenja le tisti, ki zadevo poznate, ne pa od nas zahtevati odgovor, ki ga želite videti! Ali pa podati celovito sliko in šele potem vprašati!

    Je pa oz. bi moralo biti popolnoma jasno vsaj vodstvom družin, da javnost delovanja pomeni javnost in ne nekakšno prosjačenje in čakanje na usmiljenje.
    Vse kar omenja že Sraka, mora biti članom javno dostopno. In če lovske družine dandanašnji niso sposobne in voljne vse svoje akte in zapisnike na enostaven način vedno nuditi članom v vpogled, je to zelo žalostno. Če že ne na svojih spletnih straneh, pa vsaj na nekem društvenem mestu, koči, kjerkoli... ažurno in v celoti.
    Izjema je le, kot piše že Sraka, evidenca članov, za zapisnike disciplinske komisije pa že malo dvomim, sploh če imajo v LD javne disciplinske obravnave. A pustimo to DK ob strani, je odvisno od tega, kako ima LD zapisano.

  9. #9

    Privzeto

    "Skrivanje anomalij tistih pri koritu" - lahko vzamemo kot zaključek in ne samo kot odgovor. Sicer pa ima vsak lahko svoje mnenje.
    Pa vsi načini obveščanja in seznanjanja članov + še nekateri drugi, ki jih nisi omenil so stalna praksa, tako da ne na pamet in prehitro.
    Sicer pa, da se tema ne bo sprevrgla v neuporabno oz. da se ne izgubi rdeča nit pustimo, da svoje mnenje poda še kdo drug.

  10. #10
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Polh, če te je tisti moj odgovor Solzici ""Skrivanje anomalij tistih pri koritu" zabolel, že sam veš zakaj. Meni ni jasno, saj se ni nanašalo na tvojo LD ali konkreten primer. In me konec koncev tudi prav nič ne zanima...
    Tako da ja, se strinjam, mogoče bo res kdo drug kaj pametnejšega napisal...

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •