Stran 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 77

Tema: Varnost - svetleče ovratnice

  1. #11
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Moravška dolina
    Prispevki
    448

    Privzeto ovratnica

    Jaz sem se najbolj bal da se bo moj Can kam nataknil z ovratnico, toda zadnje cajte sem se najbolj bal da mi ga kdo ne zamenja za prašiča saj so pr nam eni jagri hitri k sto mater, zato bo kr ovratnica gor pa to najbl svetleča kar se da.
    Pa še po možnosti zvonček,tako kot je Hubertus omenil.

  2. #12

    Privzeto

    Tudi jaz sem s psi prej vedno hodila v lovišče brez ovratnice. Zdaj ni variante, da gredo na jago brez ... da jih - tako kot pravi jancar - slučajno kdo ne zamenja za tarčo.

    Nekaj časa sem imela za njih celo "plašček" (fluorescento oranžen ali rumen kos blaga, ki se zapne čez hrbet psa), ampak moje vse hitro izgubijo. Kadar je ovratnca na ježka, imam še včasih šanso, da jo najdem in uporabljam naprej. Ovratnice na zaponko, elastiko, oprsnice in "plaščke" pa vedno potrgajo. Lahko samo še vržem stran (če sploh najdem).

    Kašne so pa vaše izkušnje?

  3. #13

    Privzeto

    A ja...da ne pozabim....imam tudi biper. Uporabljam ga samo pri delu na malo poljsko divjad.

    Je ravno nasproten od zvončka, ki ga slišiš, dokler pes teče. Pri ptičarjih je problem, da jih težko najdeš, kadar se ustavijo na divjad v kaki goščavi ali visoki travi ali kjerkoli izven vidnega polja. Biper se začne oglašat takrat, ko pes trdno obstoji najmanj 7 sekund. Lahko sicer nastaviš stalno oglašanje (da slišiš, kje se pes giblje) ampak meni osebno bolj paše, da piska samo, kadar pes stoji.

  4. #14
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Eni dajo zvonček na elastično ovratnico .

  5. #15

    Privzeto

    Tudi jaz bi prosu za link, tko da že v naprej hvala. Kar se pa tiče ovratnice, pa mora biti taka, da se pes lahko osvobodi če se kam zatakne. Upam, da predstavljena zadeva je takšna.

  6. #16
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    A lahko še meni napišete kje se to kupi?

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto Odsevna ovratnica

    Rabim elastično odsevno ovratnico, a lahko kdo pomaga, kje se dobi v Lj, da ne iščem po 100 trgovinah. Na ZS.

    Hvala

  8. #18

    Privzeto

    Jaz za elastično ne vem, sem pa imela lani take na ježka,ki jih lahko pripneš na vsako ovratnico (torej tudi na elastično ).
    xxxxxx reklama, brišem!
    Last edited by ZR7; 10. November 2010 at 12:11.

  9. #19
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Muzikant, imaš ZS.
    Jaz sem moji prepeličarki naredil ovratnico iz signalnega traku za na klobuk, ki jih prodajajo po lovskih trgovinah. Je elastičen in zapenja se na ježka, pa tudi dovolj širok je. Trak s šivanko in sukancem prešijemo in ga tako skrajšamo na psu primerno širino, pa je.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #20
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Če se bo kam ujel bo že pretrgal tisti sukanec

Stran 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •