Rezultati 1 do 5 od 5

Tema: Lov z lokom=sokolarjenje ali res??

  1. #1

    Privzeto Lov z lokom=sokolarjenje ali res??

    Lep pozdrav vsem na forumu!Sem novi član foruma in z veseljem preberem vsak članek, ki je vezan na to temo. Zakaj torej pišem?
    V glasilu Lovec sem zasledil članek o srečanju sokolarjev v Beltincih (prekmurje). Pritisk mi je dvignila druga polovica članka v katerem avtor navaja, da so prikazali sokolov let pozneje pa tudi lovili v BLIŽNJI OKOLICI BELTINCEV!! Glede na to da je prav v Beltincih sedež Gojitvenega lovišča FAZAN-Beltinci spada bližnja okolica beltincev v redno lovišče v katerem se izvaja lovni turizem. Kolikor sem seznanjen z upraviteljem GL je lastnik država! Pa naj mi sedaj nekdo od sokolarjev, ki je bil udeležen zagotovi da so lovili v fazaneriji, ki je namenjena gojitvi fazanov in je pod mrežo. Torej zakon o lovu z lokom in sokolarjenje so umaknili z obravnave, tako da še vedno velja, da je lov z lokom dovoljen le v oborah. Sokolarji pa si privoščijo sokolarjenje v Lovišču in to državnem!! Nakar se še s tem javno pohvalijo in prilepijo še eno ?gasilsko? sliko vseh udeležencev. Sprašujem se kako je to mogoče? sokolarji lahko mi z loki pa ne!? Ali pa morda tiči zajec v drugem grmu? DirektorGL Fazan-beltinci je sam navdušen sokolar, kar je razvidno tudi iz fotografije, pa je srečanje sokolarjev organiziral malo po ?domače? ali pa je bil le gostitelj?
    Če se motim se mu iskreno opravičujem.
    Torej:sprašujem vas dragi ljubitelji lova z lokom zakaj nebi tudi mi organizirali podobnega srečanja? V parku bi prikazali let puščice nato pa bi odšli v bližnjo okolico in priredili lov z lokom tako za svojo dušo? Če lahko eni zakaj še nebi mi?
    Pa brez zamere pisanje je bilo čisto dobronamerno.

    Lep pozdrav in vse v zlato!

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Kolikor vem, so sokolarji v priznanje svoje dejavnosti vložili veliko truda in energije. In uspelo jim je. Mogoče ne čisto tako kot so si sami želeli, vendar pa vseeno zadovoljivo. Lovci-lokostrelci pa pri oblasti niso imeli pravega sogovornika in so pogoreli.

  3. #3
    Član od
    Feb 2008
    Lokacija
    Slovenija
    Prispevki
    54

    Privzeto

    Srečno bollynx!
    Veš več ljudi več ve, nekaj na pamet pa po lastni presoji ne gre, kaj hitro lahko koga neopravičeno obsojaš. Lov z domorodnimi ujedami je pri nas kar za silo urejen in dovoljen pod določenimi pogoji z zakonom. Sokolarjenja ni mogoče primerjati z lovom, kjer je v uporabi orožje. Pri sokolarjenju v sožitju lovec-ptica-pes, lov poteka po starodavnem naravnem ciklusu. Zelo težko bi ti v nekaj stavkih razbistril vedenje o sokolarstvu, zato ti priporočam, da se poučiš. Informacij je dovolj, tudi na netu.

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat bollynx je objavil: Pokaži objave
    Torej zakon o lovu z lokom in sokolarjenje so umaknili z obravnave, tako da še vedno velja, da je lov z lokom dovoljen le v oborah.
    Ne bo držalo, tukaj piše drugače: http://www.uradni-list.si/1/content?...ighlight=zdlov
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #5
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Bollinxs, čudno se mi zdi, da si kot pripadnik lovcev z lokom tako slabo poučen o zakonskem stanju lova pri nas. Do sedaj še pri nobenem iz krogov DPLL nisem zasledil, da mu situacija ne bi bila jasna. Še manj pa kakšno folšijo. So vsi, ki jih poznam prav fejst fantje in jim lahko le zaželim, da jim uspe legalizirati lov z lokom tudi v loviščih Slovenskih lovskih družin. Po vsej verjetnosti bi se jim pridružil. A samo folšija ne bo rešila situacije.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •