Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 20

Tema: Delo, nedelo in zlodela UO v LD-jih

  1. #1

    Privzeto Delo, nedelo in zlodela UO v LD-jih

    V začetku leta 2009 je UO LD sprejel sklep, da se vsakemu psu, ki ispolnjuje vse pogoje za lov plača cepljenje proti steklini, pod pogojem, da je bil prisoten na več kot polovici skupnih lovov.
    Na zadnji seji konec decembra istega leta starešina prepriča UO, da spremenijo sklep tako, da se plača cepljenje največ dvem psom na lastnika.

    Zanima me mnenje strokovnjakov.

    Lep pozdrav

    Boris

  2. #2

    Privzeto

    Sklep za nazaj ne velja !!!

  3. #3
    Član od
    Sep 2009
    Lokacija
    gornji grad
    Prispevki
    145

    Privzeto sklep

    Glede na to da ste sklep po vsej verjetnosti potrdili tudi na prvem OZ kjer vam je UO ta sklep tudi predstavil in predlagal ta sklep VELJA vse dokler ne boste na predlog UO sprejeli drugačnega.

  4. #4

    Privzeto

    Občnega zbora sigurno v tej LD še niso imeli in tako ima prav Tica. Pravno je sklep sicer ničen, vendar se bo po dobri stari praksi vendarle realiziral.Takih primerov je po LD veliko in le dokazujejo primitivnost ter avtoritarno bahatost nekaterih funkcionarjev.

    Pa mene pravni del tega problema niti toliko ne zanima. Bolj me zanima lovsko kinološki del te zgodbe in posledice, ki jih lovski kinologiji s takšnimi ravnanji povzročajo takšni funkcionarski tepci. Namesto, da bi lovsko kinologijo vzpodbujali in k temu jih zavezujejo tako pozitivna zakonodaja kot tudi splošni akti LZS, s svojimi bebavimi in nerazumnimi ukrepi uničujejo eno najbolj plemenitih in strokovno zahtevnih dejavnosti lovstva.

    Pri LZS deluje ali vsaj naj bi delovala Komisija za lovsko kinologijo in še nekatere druge komisije, ki bi jih ta in podobni primeri do katerih prihaja v LD, morali zanimati in bi se ti organi na te pojave morali odzvati. Pa se seveda ne bodo, ker ti gospodje se tam ukvarjajo z drugimi problemi in nekateri organi z nobenimi, ker nič ne delajo. Vsaj nič koristnega.

    In za konec še vprašanje koliko sredstev na leto ta LD porabi za lovsko strelstvo in ta znesek primerjajte z zneskom porabljenim za potrebe lovske kinologije ?! Če ne gre drugače, pa bo pač potrebno začeti postavljati vprašanja na ta način.
    Last edited by Sraka; 10. January 2010 at 21:20.

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    prvo kot prvo mogoče imata tica in sraka prav , lahko pa da imajo tako kot v naši družini da lahko UO sprejema in spreminja poslovnik LD tako imamo napisano v pravilih.
    drugače pa sraka v naši ld za strelstvo ne dajo niti centa za kinologijo pa kar lepe denarce pa se mi ki streljamo ne sekiramo preveč ker pač delamo stvar z veseljem prav tako je z kinologijo, ne iščite sredstev ki jih v lovstvu ni,kajti ko bodo imeli drugi koncesijo nas mogoče sploh ne bodo rabili.

  6. #6

    Privzeto

    Sraka je vrgel rokavico. Bor, spravi problem na papir in ga pošlji komisiji za lovsko kinologijo pri LZS. Da vidimo, ali je komisiji tudi za rešavanje takih problemov ali pa bo zdržala Srakina teza.
    Jaz bolj stavim na prvo in naj za začetek velja škropec, ki ga lahko spremenimo tudi v kaj večjega. Pa recimo, da velja do konca marca, dolg pa poplačamo v Radgoni na sejmu.

  7. #7

    Privzeto

    [QUOTE=pumpa;
    drugače pa sraka v naši ld za strelstvo ne dajo niti centa za kinologijo pa kar lepe denarce pa se mi ki streljamo ne sekiramo preveč ker pač delamo stvar z veseljem prav tako je z kinologijo, ne iščite sredstev ki jih v lovstvu ni,kajti ko bodo imeli drugi koncesijo nas mogoče sploh ne bodo rabili.[/QUOTE]
    ____________

    Da bo moj izziv tako razumljen, sem se, ko sem pisal, tudi najbolj bal. In nisem se motil. LD mora zagotavljati potrebna sredstva za lovsko strelstvo in za lovsko kinologijo. Če LD za lovsko strelstvo ne da nobenih sredstev, je to velika napaka in prav bi bilo, da se v okviru LD o tem temeljito pogovorite.

    In pišeš, da pa porabite za lovsko kinologijo "lepe denarce". To je razumeti, da precej denarja porabite za lovsko kinologijo. Lahko to malo bolj razložiš ? Približno koliko je tega denarja in za kakšne namene v lovski kinologiji je porabljen? Praviš, da sredstev v lovstvu ni. Kje pa so ???

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    Kinologija je predvsem odvisna po LD-jih predvsem od vodstva UO ali IO. Žal tudi na tem področju LZS NE NAREDI NIČ, čeprav je po zakonu DOLŽNA, da to uredi.


    tica:
    "...Jaz bolj stavim na prvo in naj za začetek velja škropec, ki ga lahko spremenimo..."

    - kako boš ŽEJEN
    : se strinjam z Srakino tezo in poglejmo zakaj:
    - kdaj so nazadnje imeli sestanek /spletna stran LZS - zapisniki, no tudi tu piše zapisnike M.Kersnik/
    - kaj so naredili pri plačilu vodniku krvosledca /enotno za vse iskalce/, mislim da je bilo kar dosti že napisanega na tem forumu.
    - no so bili pa zelo aktivni pri menjavi vodstva KZS in sedaj tudi vemo zakaj???

  9. #9

    Privzeto

    V naši LD imajo aktivni vodniki, ki pse vodijo na lov plačano ceplenje proti steklini in odprt račun na veterinarstvu za 40 EUR na leto (za hrano, pripomočke). Ni veliko, nekaj pa je. Tudi pri obračunu dela so dodatno nagrajeni v obliki točk/ur v primerjavi s člani, ki psov nimajo.Trenutno razpolagamo z 15 lovskimi psmi - od tega je 11 že preizkušenih in 4 mladiči. Članov nas je 34.
    Sredstva pridobimo deloma iz kinološkega sklada LD, kamor vplačujejo lovci, ki niso vodniki lovskih psov (po 17 EUR na leto), kar pa zmanjka pa normalno iz računa LD.
    Primerjave med strelstvom in tam porabljenimi sredstvi in kinologijo so pa neumestne, saj oboje spada med naše dejavnosti in kot tako zahteva svoj denar.
    Koliko s tem vplivamo na to, da se lovci odločajo za vodenje lovskega psa pa ne vem, saj je za tako odločitev v igri več dejavnikov in je stimulacija s strani LD le košček v mozaiku.

  10. #10

    Privzeto

    Pri nas dobiš plačano cepljenje,če se udeležiš več kot polovico skupnih lovov(brakad).Sam sem pa dobil povrnjene stroške zdravljenja zaradi poškodb od merjasca,samo da sem napisal prošnjo na LD in predložil račun.Razmerje kinologija-strelstvo pa je nekje 1:1,okrog 300 EUR.Tako,da tisti ki se vsaj malo ukvarja s strelstvom ve da je to kaplja v morje.


    lp

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •