Stran 22 od 22 PrvaPrva ... 121819202122
Rezultati 211 do 220 od 220

Tema: Blaser R8

  1. #211

    Privzeto

    308 win z magnaportom

  2. #212
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    308 win z magnaportom
    Eni kupujejo takšen kaliber z magnaportom zaradi zdravstvenih težav (srčni vzpodbujevalniki, izpahi ramena,...), tako da se ne bi prehitro smejal...

    Drugače pa se strinjam s teboj, da je magnaport na 308 nepotreben (razen, če želimo imeti puško, ki ne brca in dober kaliber).

  3. #213

    Privzeto

    Zanima me od lastnikov R8 ali ima kaksno vezo dolzina tulca pri repetiranju ( v smislu daljsi kot je tulec vecji je hod ročice ) kar je kar nekaj razlike med kratkimi in daljsimi tulci. Predvsem v skrajno odprtem polozaju. Gledam tudi Merkel helix, ki ima to zadevo dobro reseno. Strasser in Steel action imata pri daljsi dolzini tulca kr izziv ( ročica pri odprtem zaklepu je ze skoraj v licah) kako je pri blaser sistemu.

  4. #214

    Privzeto

    Kolikor je meni znano ni razlike, ker na eni puški imaš lahko vse kalibre...

    Drugače pa je na začetku mal neprijetno, dokler se ne navadiš... Vsaj meni je bilo pri 30-06 :)

  5. #215

    Privzeto

    Ja pri R8 je odvisno od dolžine tulca koliko boš moral potegnit nazaj, ker ima adapter v okvirju za naboje omejevalo potega. Torej boš pri 308 win potegnil manj kot pri 30-06. Pri slednjem se že zna zgoditi da boš potegnil do svojega nosu, v kolikor boš repetiral s puško pri licu. Pri 308 win tega ponavadi ni.

  6. #216

    Privzeto

    Click image for larger version. 

Name:	2021-09-25 (2).jpg 
Views:	2 
Size:	31.8 KB 
ID:	17175
    blaserjeva nova puška oz nadgradnja r8 sistema za večji volumen ognja oz mogoce tudi za tiste katerim se nedopade da pride triger mehanizem vn z nabojnikom

  7. #217

  8. #218

    Privzeto

    Ultimate je super puska saj je tudi cena super. Edino kar me moti je izredno kratko kopito. In malo večji nujno potrebujejo nastavek ki je nastavljiv v ramenskem delu plus 400eur.

  9. #219

    Privzeto

    Jaz ravno ne razumem teh prednosti. Za lovsko uporabo je 5 nabojev dovolj. Okvir za 10 nabojev samo po nepotrebnem obteži puško. Posebej montiran nabojnik pa samo podaljša dolžino puške (razen, če jo podaljša nazaj in zato kratko kopito, kar pa mi tudi ni všeč...). Ena od večjih prednosti R8 pušk pa je ravno zelo kratka skupna dolžina kar še posebej prav pride dandanes, ko že skoraj po pravilu na puško pride dušilec.

  10. #220

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Jaz ravno ne razumem teh prednosti. Za lovsko uporabo je 5 nabojev dovolj. Okvir za 10 nabojev samo po nepotrebnem obteži puško. Posebej montiran nabojnik pa samo podaljša dolžino puške (razen, če jo podaljša nazaj in zato kratko kopito, kar pa mi tudi ni všeč...). Ena od večjih prednosti R8 pušk pa je ravno zelo kratka skupna dolžina kar še posebej prav pride dandanes, ko že skoraj po pravilu na puško pride dušilec.
    morda te prednosti ne toliko namenjene lovcem kot pa bolj sportnim strelcem in mislim da na tezo nebo spet zelo dosti vplivalo, kar se tice pa dolzine puske mislim da ta vlozek ki omogoci da se triger mehanizem pomakne nazaj doda dolzino cca okoli 6cm+- ni se spekov sklepam iz slik da kopito ostaja nespremenjeno torj standardno r 8 thumbhole stock dolžine. skupna dolzina pa spet kateri kaliber in katera dolzina cevi bi najbolj pasala skupaj ali pa sam namen puske pogon ali preza ali gore.

Stran 22 od 22 PrvaPrva ... 121819202122

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •