Stran 18 od 22 PrvaPrva ... 8141516171819202122 ZadnjiZadnji
Rezultati 171 do 180 od 220

Tema: Blaser R8

  1. #171

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Alojz, ne vem česa se pri 308 win bojiš,
    Tista pripomba je bila šala.
    Z Naturalisom ne boš naredil enake grupe. Če pa rata pa obvezno nalepi tarčo.

  2. #172

    Privzeto

    Pravzaprav sem danes na hitro poizkusil grupo tudi z Lapua Naturalis 11,7g, ker mi ni dalo miru, kaj bo nastalo. Žal je malo levo, možno da malo tudi spet zaradi vetra od desne proti levi, je pa kar impresivna grupacija, ki na najširšem delu meri 2 cm, kar je 1 mm slabše kot pri LOS. Spet gladko sub-MOA. Vsekakor do zdaj nisem mislil, da sem tako za šalo in v improviziranih pogojih sposoben takih grupacij. Pa bi že rekel, da je pač Blaser tako odlična puška, pa saj tudi X-bolt ni od muh, saj sem tudi tam z LOS naklepal 2,1 cm grupacijo. Pa imam na X-bolt manjšo končno povečavo. Je tudi X-bolt res solidna puška (z izjemo premehkega lesenega kopita). Lahko rečem, da je sprožilec skorajda enakovreden Blaserjevemu. Res izjemno kvaliteten sprožilec ima X-bolt. Pa zaklep dela izjemno tekoče, kot tudi varovalka in nabojnik. Desničarji lahko dobijo izvedbo s plastičnim kopitom in potem imaš za majhen denar izjemno puško.

    Ostali trije streli so od Federal Fusion 11,7g, kateri pa tej puški ne odgovarja tako zelo, saj nekoliko trosi. Mislim, da tu ni bila le moja krivda, saj sem tudi strel, ki je odletel visoko, pravilno sprožil.

    Zanimivo je pa še, koliko čistejši prestrel čez papir naredi Naturalis v primerjavi s Fusion...

  3. #173

    Privzeto

    Kako veš, da tisti strel ni bil tvoja krivda?

  4. #174

    Privzeto

    Ta visoki strel je bil prvi strel s Fusion od treh. Smatram, da si pri prvem najbolj skoncentriran in tudi najlepše sprožiš. Tudi ko sem ustrelil sem imel občutek, da sem prav sprožil in da me je strel presenetil, križ je bil pa v centru. Tisti, ki dobro streljate, poznate občutek, ko veš da si dobro ustrelil. Zato me je presenetilo, da sta bila ostala dva strela toliko nižje, vendar blizu grupacije z Naturalisom.
    Dopuščam pa tudi, da mi je prvi strel s Fusion pač malo "odletel". Ampak glede na druge grupe, ki sem jih danes delal, bi bila to bolj izjema kot pravilo.

    Citat jegr je objavil: Pokaži objave
    Kako veš, da tisti strel ni bil tvoja krivda?

  5. #175

    Privzeto

    Lahko, da je tako, sicer pa lepa grupa, ni kaj. Iz napisanega sklepam, da si streljal iz rame, brez vpete puške, in tukaj se vidi, da si dober strelec.

  6. #176

    Privzeto

    Ja iz rame sem streljal iz naslona za nastrelitev lovskih pušk. S puško v stojalu ne maram streljat. Ni naraven občutek. To je za benchresterje, jaz pa sem lovec... Treba je znati ustreliti s kake razmajane preže, ali pa kar nasloniti ob drevo, kaj ti takrat pomaga stojalo za puško

    Citat jegr je objavil: Pokaži objave
    Lahko, da je tako, sicer pa lepa grupa, ni kaj. Iz napisanega sklepam, da si streljal iz rame, brez vpete puške, in tukaj se vidi, da si dober strelec.

  7. #177
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Ja iz rame sem streljal iz naslona za nastrelitev lovskih pušk. S puško v stojalu ne maram streljat. Ni naraven občutek. To je za benchresterje, jaz pa sem lovec... Treba je znati ustreliti s kake razmajane preže, ali pa kar nasloniti ob drevo, kaj ti takrat pomaga stojalo za puško
    Absolutno se strinjam z zadnjim stavkom ampak na razmajani preži nimaš naslona za pristrelitev puške.
    To pripombo sem napisal zato, ker sem se naposlušal raznih strelskih modrijanov, ki hočejo pogoje letnega preizkusa orožja čim bolj približati pogojem na lovu češ, tam tudi ne boš imel idealnih pogojev, kar je seveda popolnoma napačno, pri preizkusu orožja morajo biti pogoji optimalni.

  8. #178

    Privzeto

    Se povsem strinjam s tabo. Ne moreš primerjati nastrelitev pušk in strel v naravi. Na nastrelitvi je treba lovcem omogočiti optimalne razmere za strel. Vendar tudi pri pristrelitvi orožja, še manj pa na preizkusu lovskega orožja, ne zagovarjam vpetih pušk v stojala. Se mi zna zgodit, da so zadetki potem drugje, kot ob naslonu v ramo, ker položaj pri strelu z vpeto puško iz stojala enostavno ni naraven. Zato najraje nastreljujem kar iz rame. Povsem zadostuje trden naslon spredaj in malo mehkejši zadaj. Recimo vreča peska, ali kaka odeja, blazina.

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    Absolutno se strinjam z zadnjim stavkom ampak na razmajani preži nimaš naslona za pristrelitev puške.
    To pripombo sem napisal zato, ker sem se naposlušal raznih strelskih modrijanov, ki hočejo pogoje letnega preizkusa orožja čim bolj približati pogojem na lovu češ, tam tudi ne boš imel idealnih pogojev, kar je seveda popolnoma napačno, pri preizkusu orožja morajo biti pogoji optimalni.

  9. #179

    Privzeto

    Točno tako.
    Problem je, ker tude tega naslona marsikdo ne zna uporabit. Vse mogoči položaji. Rezultati pa tudi.

  10. #180

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Vendar tudi pri pristrelitvi orožja, še manj pa na preizkusu lovskega orožja, ne zagovarjam vpetih pušk v stojala.
    O kakšnem vpetju puške na pristrelitvi se pa pogovarjaš?A pri vas tako opravite vsakoletno pristrelitev orožja?

Stran 18 od 22 PrvaPrva ... 8141516171819202122 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •