Stran 14 od 22 PrvaPrva ... 4101112131415161718 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 131 do 140 od 220

Tema: Blaser R8

  1. #131

    Privzeto

    Jaz bi izbral pa kratko v 308. Šele ko imaš v roki vidiš kako priročna je. Pa nič skrbeti, da bo grdo izgledala z velikim daljnogledom.

  2. #132

    Privzeto

    Alojz, tudi jaz se čedalje bolj nagibam h kratki cevi. Ker imam rad kratke puške in si že od nekdaj želim res kratko plastično puško, bo najbolje da kupim Blaserja kar s kratko cevjo, pa bo mir enkrat za vselej. Le 308win mi preveč ne diši. Imam občutek, da je malenkost preveč podhranjen predvsem za kakšen slabši strel na pogonih. No pa da ne zahajam v debate, ki so bile že stokrat obdelane.

  3. #133
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Potem pa ti ostane 30-06...

    Ko se mi finance zaradi adaptacije stanovanja malo ustalijo, bom k 9,3x62 nabavil še kakšno menjalno. Razmišljam o 308, 30-06 ali 270win. Ko se bom odločil za enega, si bom do nabave še najmanj trikrat premislil...

  4. #134

    Privzeto

    Večna dilema. Malo zgodovine.
    30-06 je bil najbolj razširjen kaliber tudi v strelstvu do 1000 yardov do sredine 60 let. Takrat so razvili 308, ki se je izkazal kot zelo natančen. V strelstvu je začel izpodrivati močnejšega tako, da so morali tudi tarče pomanjšati. Uporablja ga je vojska, lovci in strelci. Cevi v tem kalibru zdržijo bistveno več kot v primerljivih. Pa za lovca to ni pomembno. Seveda pa je ostal krog ljubiteljev 30-06, ki ta kaliber z veseljem uporabljajo.
    Če pomislim, da sem tudi sam dolgo mislil enako kot večina tule. Malo rezerve ne škodi. Sedaj pa tistih par m/s mirno zamenjam za bolj prijetno streljanje z bistveno manjšim nabojčkom in isto kroglo. Pa še za polnit je najbolj enostaven in poceni. Nekatere tulce sem napolnil tudi 15x pa še noben ni pokazal znakov iztrošenosti.

  5. #135
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Pri slabšem strelu s 308win se zastreljena divjad pač poišče s psom in pri tistih slabših strelih tudi z 9.3mm ne divjad ne pade. Za oplazni strel je pa vseeno a je kaliber 6mm al pa 10

    Razmišljat o tem, a vzet 30-06 al 308win...kaj pa vem, ker je razlika samo v dosti večjem tulcu pri 30-06, v praksi pa je skoraj ni. Tisti višek energije pri 30-06 se zgubi v cca 20metrih! Glede natančnosti se pa itak ve kdo je kralj
    ...je že kdo slučajno ugotovil, da bi mu divjad uplenjena na 100 ali 150m kaj manj "padla" kot tista na 50m

  6. #136
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Alojz, tudi jaz se čedalje bolj nagibam h kratki cevi. Ker imam rad kratke puške in si že od nekdaj želim res kratko plastično puško, bo najbolje da kupim Blaserja kar s kratko cevjo, pa bo mir enkrat za vselej. Le 308win mi preveč ne diši. Imam občutek, da je malenkost preveč podhranjen predvsem za kakšen slabši strel na pogonih. No pa da ne zahajam v debate, ki so bile že stokrat obdelane.
    če bi rad kratko cev in več buma (oz se ti 308 ne dopade) za pogone je tu 8x57 :)

  7. #137

    Privzeto

    Če misliš ostati samo pri eni cevi nabavi raje 30-06.Zmore vse kar 308win in ima prednost predvsem kadar uporabljamo krogle od 11,7g navzgor.Tukaj 308win preprosto zmanjka moči.V kolikor pa misliš nabavit še kakšno drugo cev pa nabavi 308win.Zadostuje za vse pri nas razen za pogone kjer jaz osebno favoriziram kalibre od 8mm naprej.Moja izbira je bila 270win ter 9,3x62...sem zelo zadovoljen.Imam standardno dolžino cevi in je puška dolga komaj 102cm.Krajše jaz ne potrebujem...tud v grmovju ne!Je pa zelo dobro zbalansirana kar pride zelo prav pri prostoročnem streljanju na pogonih...R8 je dobra puška!!!Boš zelo zadovoljen!!!

  8. #138
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Torej mi svetuješ standardno cev? Glede na to da bo na puški dokaj velik daljnogled s 56 lečo, bo najbrž vseskupaj bolje izgledalo s cevjo standardne dolžine.
    Pa kaj kupuješ puško za druge ali zase?

    Če ti je pomemben izgled pol si kupi attache, ne pa pro...

    Z kratko cevjo si bolj okreten tako na preži kot v gozdu...

    Nisem pa ravno prepričan če je kratka cev vredna doplačila, ki je kar mastno...

    Zdej sem ena dva vikenda lovil z kratko R8 v 9,3x62 in uplenil pujsa in junico... Morem rečt da je kar težko šla nazaj k lastniku

  9. #139

    Privzeto

    Prednosti in slabosti tako 308win kot 30-06 so mi povsem jasne in o tem nima smisla debatirati in speljati temo stran od R8. Gre le zato, ali izbrati standardno ali kratko cev pri tej puški, ker kot vsi vemo 308 ima raje kratke cevi kot 30-06. Favoriziram pa omenjena kalibra izključno zaradi ogromne izbire streliva, saj strelivo za ta dva kalibra izdeluje takorekoč cel svet. Tudi 8×57 je odličen vsestranski kaliber, ni pa ameriške ponudbe streliva za ta kaliber. Dve cevi za tistih enkrat na leto ko se srečam na pogonu s prašiči pa mislim da ni vredno imeti, čeprav tudi mene, kot ostale, drži, da bi za pogone imel še eno cev v 9,3×62

    Tomaž predvsem taki komentarji me zanimajo, kot si ga napisal ti. Predvidevam, da si torej lovil že z blaserjem s standardno in s kratko cevjo. Če odmisliš doplačilo za kratko cev, bi ti osebno raje imel skrajšano cev?

  10. #140
    Član od
    Jan 2008
    Lokacija
    Dobovec
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Kot sem zapisal, če bi še enkrat kupoval bi še enkrat kupil standard cev. Bi pa mogoče razmislil o kalibru...
    Trotovšek

Stran 14 od 22 PrvaPrva ... 4101112131415161718 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •