Stran 16 od 22 PrvaPrva ... 6121314151617181920 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 151 do 160 od 220

Tema: Blaser R8

  1. #151

    Privzeto

    No, pa je končno doma. Kratka cev 52 cm, standardne debeline 17 mm, kal. 308 win, levo kopito in levi zaklep. Skupna dolžina 97 cm. Zaklep laufa, ubogi prašički (imam tudi piko Aimpoint Micro z Blaser montažo)... Za nastrel smo porabili 4 naboje Lapua Naturalis 11,7g, ker je bila na zalogi žal le ena škatla sem pazil na naboje, za lov je pa še toliko ostalo, da sploh v praksi preizkusim monolitke, če bom zadovoljen z njimi. Bom pa drug teden poizkušal naredit grupo raje s Federal Fusion, katerih imam dovolj, Naturalis pa bom prihranil za divjad. Puška je sicer za moje sposobnosti (nisem ostrostrelec) neverjetno natančna (tudi strelivo). Nisem še streljal s čim takim. Streli so padali točno tako, kakor smo prestavljali kupule takorekoč do cm natančno. Zgornji trije streli so moji, s tem da smo po vseh 4 strelih premikali kupule. Po prvem strelu smo premaknili kupulo 3 cm višje, naslednji trije streli so bili moji, ker je bil prvi malo desno in spodaj, smo prestavili 2 cm levo in 1 cm gor, naslednji moj strel je bil desetka, nakar smo samo še premaknili 3 cm višje zaradi možnih strelov do 150 m in potrdili s še enim strelom, ki je padel tako lepo, kot bi ga pribil s žebljem točno nad desetico. Puška je veselje za držat, uporabljat in streljat. Sprožilec je čista poezija. Grupe potem kot sem rekel nisem delal, ker bom Naturalis naboje, kar mi jih je še ostalo, raje prihranil za divjad. Ne dvomim, da bi bili streli v razmaku manj kot 1 MOA, če vmes ne bi prestavljali kupol.
    Upam da ne kršim pravil foruma, če napišem Hvala Romanu in Valentinu. Če pa koga zanima natančneje, pa na ZS.

  2. #152
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Lepa puška ni kaj! Preciznost pri blaserju je zavidljiva! Naj ti dobro služi na jagi!

  3. #153
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Welcome To The Club!!!



    Optika je Zeiss Classic 3-12x56?

  4. #154

    Privzeto

    Ja dobrodošel v Blaser fan club!!!Tudi jaz sem sprobal mojo novo optiko včeraj na R8.Nabavil Zeiss HT 3-12X56....V mraku lahko samo rečem nonplusultra!!!Naj ti fajn služi Deerhunter!!!Dober pogled!!!

  5. #155
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Welcome To The Club!!!



    Optika je Zeiss Classic 3-12x56?
    On je plačal malo višjo pritopnino v Fan Club od tebe, pa še zahvalil se je z velikim črkami.

  6. #156
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    On je plačal malo višjo pritopnino v Fan Club od tebe, pa še zahvalil se je z velikim črkami.
    Češ rečti, da se jaz nisem?

    Kuje, sem slišal, da je 30.06 točna kot snajper, HT pa je itak klasa...

  7. #157

    Privzeto

    Ja old betsy(30-06)...he,he,he...nese odlično...Zeiss HT me je pa navdušil....prvic do zdaj vem,da v mraku ne delam komprisov...komaj cakam se na daljnogled 8X54 HT........Muzikant je pa dober človek in super expert za produkte iz Isnija.......Lp obema in vesele praznike....

  8. #158

    Privzeto

    Hvala vsem za dobre želje. Ja, preciznost je na nivoju. Do zdaj sem bil navajen, da sem pomeril prav, padlo pa je par cm vstran. Zaradi cevi, ali streliva ali karkoli že. To sem zdaj prvič doživel, da pada točno tja kamor pomerim Že z 2 strelom zadeti tisto malo rdečo pikico 5 mm × 5 mm je bil zelo zadovoljujoč občutek Ko veš, da se je končno vse prav poklopilo in da je to to, kar si želel imet.

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Lepa puška ni kaj! Preciznost pri blaserju je zavidljiva! Naj ti dobro služi na jagi!
    Optika je tako kot si napisal Zeiss Classic Diavari 3-12×56. Mi je ostala od prejšnje puške. Bilo mi je škoda tak daljnogled nekomu podariti za par sto evrov, potem pa kupovati novega za cca 2 jurja. Sploh ker ima ravno šino, šina pa se mi zdi da se super ujame z Blaser puškami. Čeprav verjemite, če bi zdajle kupoval novo optiko, bi to bila zagotovo Zeiss HT. Tako bo pa tudi Classic v redu, saj tudi ta ni od muh, čeprav ga je že malenkost povozil čas in ni več povsem v samem vrhu vrhunske optike.. Je pa še vedno precizen, oster in v mraku vzoren. Zaenkrat bo zadostoval.

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Welcome To The Club!!!



    Optika je Zeiss Classic 3-12x56?
    Citat kuje je objavil: Pokaži objave
    Ja dobrodošel v Blaser fan club!!! Tudi jaz sem sprobal mojo novo optiko včeraj na R8.Nabavil Zeiss HT 3-12X56....V mraku lahko samo rečem nonplusultra!!!Naj ti fajn služi Deerhunter!!!Dober pogled!!!

  9. #159

    Privzeto

    Samo za primerjavo dolžine. Browningov karabin s skrajšano 56 cm cevjo, ki je sicer z dolžino 108,5 cm med krajšimi karabini, je kar 11,5 cm daljši od Blaser R8 s skrajšano 52 cm cevjo. Karabin s standardno 60 cm cevjo, katerega sem imel prej in iz katerega je daljnogled Zeiss Classic, je bil dolg 114 cm, kar je celih 17 cm več.. Razlika je očitna na vsakem koraku. Še posebej pa, ko opletaš po preži, ali po štantu. Pa tudi pri čiščenju orožja.
    Na sliki se lepo vidi tudi razlika v dolžini zaklepa in kje se začne cev pri eni in pri drugi. Je pa to pač od posameznika odvisno. Nekaterim kratke puške delujejo "otročje", ali preveč "vojaško". Sam sem navdušen nad kratkim, priročnim orožjem. Veliko prehodim po lovišču in me moti zapletanje v veje, ko je puška na rami. Dostikrat sem tudi na krvni sledi. Zato mi kratka puška veliko pomeni.
    Večina pa me najprej vpraša čemu tako kratka puška Bila so tudi vprašanja po ZS, koliko je doplačilo za kratko cev. Doplačilo je 192 â??. Če je pa vredno se mora pa vsak sam odločiti. Zame je definitivno vredno.
    Seveda je dobro pri tako kratki cevi izbrati nerazanten kaliber, da zanj zadostuje kratka cev. Npr 308 win, 8×57, 7×57, 9,3×62...
    Last edited by Deerhunter; 20. April 2014 at 11:06.

  10. #160

    Privzeto

    Pa še ena malo bolj na nivoju, čista slika, ob puški pa Aimpoint Micro H1 z Blaser "saddle mount" montažo. Ob takem vremenu človek nima kaj bolj pametnega za počet

Stran 16 od 22 PrvaPrva ... 6121314151617181920 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •