Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 19 od 19

Tema: Predlogi aktov na straneh LZS

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    Da so po LD-jih sposobni samostojno pripraviti Pravila in ostale akte LD, seveda v skladu z vso zakonodajo ???

    - če pa prebiram NESKLADNOSTI (Pravil LZS), katere so pisali PRAVNIKI na katere jih upozarjna UO LJ.Seveda so ti pravniki že kar lep čas v najvišjih organih LZS.

  2. #12

    Privzeto

    Solzica: Da so po LD-jih sposobni samostojno pripraviti Pravila in ostale akte LD, seveda v skladu z vso zakonodajo ???

    __________

    Tega nisem nikoli in nikjer ne trdil ter ne zapisal. Kako si prišel do tega ?

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    sraka:
    "...Brez tega enostavno ne gre. Izgovor, da v LD ni potrebnega znanja ne vzdrži, ker če pač ni znanja doma, ga je potrebno poiskati tam kjer je. Tako kot v drugih primerih in na drugih področjih tudi na tem pravnem in za naše medsebojne odnose tako pomembnem in občutljivem področju...."

    Želel sem samo opozoriti, da kako lahko po LD-jih spravijo skupaj vse akte LD, če pri teh niso vešči, če niti vešči (praviki) teh Pravil (Pravila LZS),... niso sposobni spisati v skladu z veljavno zakonodajo ???.

    Pri tem pa leti moja kritika predvsem na UE, ki potrdijo vsakršna pravila, pa čeprav je vsem jasno, da niso v skladu z Ustavo RS, Zakonom o društvih, Zlov...

  4. #14
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat solzica je objavil: Pokaži objave
    ...
    Pri tem pa leti moja kritika predvsem na UE, ki potrdijo vsakršna pravila, pa čeprav je vsem jasno, da niso v skladu z Ustavo RS, Zakonom o društvih, Zlov...
    Ravno vsaka Pravila oz. Statute društev pa res ne potrdijo. V glavnem je Pravila neskladna z zakonom težko "čez" spraviti. Ne rečem, da se tudi na UE kdaj ne zmotijo in kaj spregledajo, a v glavnem je tako kot sem napisal. Sam sem neka pravila za društvo kar 4x popravljal, da sem ugodil njihovim zahtevam.
    Problem je v tem, da si sami člani društev oz. lovskih družin v Pravila pišejo neumnosti, ki se jim potem krepko otepajo.
    Problem je, če jih k temu napeljujejo kakšni slabo ali celo namenoma tako napisani osnutki.
    Skratka, to, da si vsak piše usodo sam, velja tudi za lovske družine in njih zvez.

  5. #15

    Privzeto

    [QUOTE=solzica;46920]sraka:
    "...Brez tega enostavno ne gre. Izgovor, da v LD ni potrebnega znanja ne vzdrži, ker če pač ni znanja doma, ga je potrebno poiskati tam kjer je. Tako kot v drugih primerih in na drugih področjih tudi na tem pravnem in za naše medsebojne odnose tako pomembnem in občutljivem področju...."

    -----------------
    To je glavni povedek mojega sporočila!
    LP

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Ravno vsaka Pravila oz. Statute društev pa res ne potrdijo. V glavnem je Pravila neskladna z zakonom težko "čez" spraviti.
    Na UE preverjajo skladnost pravil z zakonom o društvih. Z drugimi zakoni pa ne. Vsaj pri lovskih zadevah se je tako izkazalo.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #17
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Na UE preverjajo skladnost pravil z zakonom o društvih. Z drugimi zakoni pa ne. Vsaj pri lovskih zadevah se je tako izkazalo.
    Zakaj pa bi kdo v Pravila pisal kaj drugega kot samo in zgolj tisto, kar se tiče samega golega delovanja društva? Za lovske zadeve obstajajo Poslovniki!

    Sicer pa kakor kdo hoče ... kar seje, to žanje!

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Zakaj pa bi kdo v Pravila pisal kaj drugega kot samo in zgolj tisto, kar se tiče samega golega delovanja društva?
    Dobro vprašanje, verjetno že obstaja kašen "razlog". Recimo da se v pravilih LD zapisane stvari težje spreminja kot v nižjih aktih LD.
    Bom povedal primer, v pravilih LD zapisana določila o plačilu "preteklega dela", pristopnine, dodatnih dolžnostih novih članov in podobno bodo šla na UE skozi, ker niso v nasprotju z zakonom o društvih.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #19

    Privzeto

    Tudi če v postopku preverjanja na UE "gre kaj skozi", to še ne pomeni, da se potem takšno določilo v praksi lahko uporablja. V morebitnem sodnem sporu na sodišču to potem ne "gre skozi".

    Pri takšnih razpravah se mi vedno postavlja vprašanje zakaj bi nekdo v LD imel interes, da bi v splošne akte pisal nezakonite norme ? In še posebej norme, ki so v škodo vsem članom ali posameznikom. Takšnega, ki to zavestno in namenoma počne kar po najkrajši poti odslovite iz LD.

    In še nekaj. Vsak član LD, ki ugotovi, da je v postopku na UE bilo v besedilu splošnega akta kar koli z zakonom neskladnega spregledano, se lahko vsak delovni dan oglasi na UE in poda na zapisnik svojo ugotovitev. Upravni organ bo po uradni dolžnosti navedbe preveril in potem ustrezno ukrepal. Če ne bo ukrepal, pa obvestite pristojno ministrstvo.Potem pa bo zagotovo. Seveda, če so vaše navedbe točne.

Stran 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •