Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 19

Tema: Predlogi aktov na straneh LZS

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Predlogi aktov na straneh LZS

    Na svojih straneh LZS objavlja tudi predloge aktov za lovske družine.
    Dobrodošla pomoč tistim družinam, ki nimajo veščega vodstva, oz., kjer takih ne spustijo do krmila, pa so se raje umaknili v ozadje.

    Na hitro sem pogledal predlog

    PRAVILNIK-a o disciplinskem postopku

    5. člen
    Upravni odbor LD v imenu lovske družine poda zahtevo za uvedbo disciplinskega postopka zoper člana družine. Sklep o uvedbi disciplinskega postopka sprejme z glasovanjem.

    20. člen
    Sklep, s katerim zahtevo za uvedbo disciplinskega postopka zavrne takrat:
    - če je bila zahteva za uvedbo disciplinskega postopka od začetka do konca disciplinske obravnave umaknjena;
    - če disciplinski pregon zaradi zastaranja ni več dopusten.


    Prav zanimivo je, kako je predlagatelj na silo vtisnil zasilni izhod, ko bi se tekom same obravnave pokazalo, da ga je UO z zahtevo za uvedbo postopka kaj pobiksal.
    Seveda taka na silo narejena "rešitev" takoj pokaže svojo naravo in nesprejemljivost, saj je tehnično povsem nemogoče, da bi se tekom obravnave sestal še UO in odločil za umaknitev zahteve.
    Verjamem pa, da se bodo tako skrpucane rešitve v tem vzorcu v nekaterih LD posluževali za lov na čarovnice. Zakaj pa bi bili na nižjih nivojih kaj drugačni kot so njihovi vzorniki?!

    Kaj dlje sploh nisem bral, se mi zdi brez veze brati čtiva "te založbe", ker nimam pravosodnega izpita ....

  2. #2
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Res nimam pravosodnega izpita in zato verjetno tudi ne razumem sledečega:

    34. člen
    Če je bila zahteva za uvedbo disciplinskega postopka po izdaji prvostopne odločbe umaknjena, občni zbor razveljavi prvostopenjsko odločbo in zahtevo zavrne.

    Zahtevo za uvedbo disciplinskega postopka zavrne tudi takrat, če ugotovi, da je pregon zastaral.


    Zahtevo za uvedbo disciplinskega postopka po istem predlogu Pravilnika lahko poda le Upravni Odbor LD. In sedaj naj bi po zgoraj citiranem členu ta isti UO po že končanem disciplinskem postopku to zahtevo umaknil?
    Ne, res nisem zrel za KOPV.

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    zr7;
    "...Prav zanimivo je, kako je predlagatelj na silo vtisnil zasilni izhod, ko bi se tekom same obravnave pokazalo, da ga je UO z zahtevo za uvedbo postopka kaj pobiksal. ... "

    No tu je zopet potrebno pokarati strokovnjake LZS (pravne).
    Ker sem šel sam skozi takšno kalvarijo / Pravila LD vsebujejo akt: Pritožba na disc.izrek kazni: Skupščina LD ali 2stopnja pri OLZ / in še in še cvetk v Pravilih LD, ki so pač bila prepisana (osnutek na str.LZS, pa še kaj bi se našlo).
    In ni mi jasno kaj delajo na upravni enoti, da takšne stvari POŠTEMPLAJO.
    Glede tega bi morala biti določila kristalno jasno napisana, vendar potem ne bi bilo mogoče RIBARITI v kalnem.

    pozdrav!

  4. #4

    Privzeto

    Fantje se vi to malo šalite na tem forumu ali pa se le krepko sprenevedate ?? Pravzaprav bi lahko sam ta svoj prispevek, ki ga pravkar pišem, naslovil s podnaslovom "kdo se boji Nika Šoštariča ?" ali pa še bolj grobo in sicer " zakaj je nujno odsloviti Nika Šoštariča in kdo si tega tako zelo želi ?". Je mogoče kdo namignil komu od članov tega foruma, da naj se izvede napad na predsednika pravne komisije Nika Šoštariča in poskuša ustvariti vzdušje v katerem bi se lahko njegova zamenjava lažje opravila ?

    Takšen vtis vsaj dobivam kot nepristranski opazovalec, ki osebno ne pozna prav nikogar z vrha LZS, razen dveh članov UO, ki nikoli ni imel prav nobene funkcije ne v ZLD in še manj v organih LZS in sem prav presenečen s kakšno ihto se vse živo naenkrat zaganja v tega možakarja. Tako o njegovi "nesposobnosti" pišejo tisti, ki bi lahko o tem imeli kaka spoznanja in stokovno kvalifikacijo in še bolj ostri so tisti, ki pravzaprav niti osnovnih znanj s tega področja nimajo in tako tudi prav nobene strokovne kvalifikacije za pisanje tovrstnih kritik.

    Vse kaže, da nekateri vedo nekaj česar nam drugim ni dano vedeti.

    Sedaj pa h kritiki podlag za pisanje splošnih aktov v LD:

    S spletne strani LZS:

    Predlogi aktov:

    Vzorci splošnih aktov:
    Pravila Zveze lovskih družin (Vzorec)
    Pravila Lovske družine (Vzorec)
    Pogodba o iskanju po krvnem sledu(Osnutek)
    Letni načrt lovišča (obrazec)
    Pravilnik o finančnem poslovanju in računovodenju (vzorec)
    Vzorec pravil LD- mandatarski sistem
    Pravilnik o disciplinskem postopku - vzorec
    Disciplinski postopek - vzorci listin

    Vsak, ki je vsaj enkrat v življenju sodeloval pri pisanju kakšnega splošnega akta ve, da je vzorec le osnova za izdelavo nekega splošnega akta in da je na te "kosti" potrebno obesiti še "meso". da dobimo "telo". In da bi to lahko storili, moramo imeti nekaj malega znanja, ki pa si ga lahko pridobimo iz različnih pravnih virov. V primeru disciplinskih postopkov se lahko mirno opremo na ZKP in ZPP in spišemo dober pravilnik, ki bo potem vzdržal tudi pred sodiščem v morebitnem sodnem sporu. Brez tega enostavno ne gre. Izgovor, da v LD ni potrebnega znanja ne vzdrži, ker če pač ni znanja doma, ga je potrebno poiskati tam kjer je. Tako kot v drugih primerih in na drugih področjih tudi na tem pravnem in za naše medsebojne odnose tako pomembnem in občutljivem področju. V LD-jih porabimo denar za premnoge manj pomembne stvari in ga tako tudi za nakup znanja ne bi smelo biti škoda.

    Tudi, če pravna komisija pri LZS ne bi pripravila prav nobenega vzorca ali "šimlca" kot temu v pogovornem jeziku rečemo pri nas, bi LD te akte morale imeti, ker jih k temu zavezuje pozitivna zakonodaja. In prav nihče nikogar v LD-jih ne prisiljuje, da te vzorce sploh upoštevajo in uporabijo. Če pa se vodstvom LD ne ljubi razmišljati in k pisanju teh aktov povabiti tistih, ki vedo kako se to počne, potem pa se bodo pač morali sprijazniti s posledicami. In to velja tudi za članstvo, ki raje razmišlja o kozarcu in klobasi kot o vsebini splošnih aktov, ki jih sprejemajo na Občnih zborih. Vsi bi le radi, da bi delo namesto njih opravil nekdo drug.

    Če bi bil sam predsednik te komisije ne bi na svetlo dal prav nobenega vzorca, ker me k temu ne zavezuje prav nič, temveč bi objavil le teze, obče veljavna načela in priporočila ter napotila kje lahko avtorji predloga splošnega akta dobijo podlage za posamezne rešitve v splošnem aktu.

    Pa brez zamer in lep lovsko tovariški pozdrav!
    Last edited by Sraka; 7. January 2010 at 10:08.

  5. #5

    Privzeto

    Dodatek: k ZPP in ZKP se v ihti pisanja pozabil dodati tudi še ZUP. Sedaj pa se lahko doma v LD mirno lotite pisanja Pravilnika o disciplinskem postopku in na ta vzorec kar pozabite. Na razpolago je več kot dovolj pravnih virov in podlag, da boste spisali odličen pravilnik.

  6. #6
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    ...Pravzaprav bi lahko sam ta svoj prispevek, ki ga pravkar pišem, naslovil s podnaslovom "kdo se boji Nika Šoštariča ?" ali pa še bolj grobo in sicer " zakaj je nujno odsloviti Nika Šoštariča in kdo si tega tako zelo želi ?". ...
    Hočeš reči, da je tudi omenjeni pravilnik o disciplinskem postopku njegovo delo?
    Kaj ostali v "njegovi" komisiji nič ne delajo? Če je temu res in ne le tvoja domneva, potem je potrebno zamenjati celotno komisijo!

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    ...Je mogoče kdo namignil komu od članov tega foruma, da naj se izvede napad na predsednika pravne komisije Nika Šoštariča in poskuša ustvariti vzdušje v katerem bi se lahko njegova zamenjava lažje opravila ?
    ...
    Glede na to, da sem vsaj po svojih zapažanjih glavni in tudi podpisani "protagonist napadov na Nika Šuštariča", ti bom kar odgovoril. Vse to raste na mojem zeljniku. In v vse to sem prepričan, zato tudi javno izjavim. Do sedaj me ni uspel še nihče prepričati, da nimam prav.
    Ergo imam prav ali pa sem presneto zabit in trmast.
    Bo čas pokazal.
    Last edited by ZR7; 7. January 2010 at 13:04.

  7. #7
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    ...
    Tudi, če pravna komisija pri LZS ne bi pripravila prav nobenega vzorca ali "šimlca" kot temu v pogovornem jeziku rečemo pri nas, bi LD te akte morale imeti, ker jih k temu zavezuje pozitivna zakonodaja.... Vsi bi le radi, da bi delo namesto njih opravil nekdo drug.

    Če bi bil sam predsednik te komisije ne bi na svetlo dal prav nobenega vzorca, ker me k temu ne zavezuje prav nič, temveč bi objavil le teze, obče veljavna načela in priporočila ter napotila kje lahko avtorji predloga splošnega akta dobijo podlage za posamezne rešitve v splošnem aktu.
    ...
    Ta tvoj zapis pa podpišem z vsemi štirimi!:icon_:

    Z eno samo pripombo, da bi tudi v objavljenih osnutkih morale biti res samo kosti. Žal v teh osnutkih na kosteh visi tudi nekaj gnilega mesa.

  8. #8

    Privzeto

    ŠEf je zapisal; "Z eno samo pripombo, da bi tudi v objavljenih osnutkih morale biti res samo kosti. Žal v teh osnutkih na kosteh visi tudi nekaj gnilega mesa."
    ____________

    S tem pa se sam zelo strinjam in zaradi tega sem tudi zapisal kot sem. V teh vzorcih je tudi nekaj zapisov, ki so neskladni s pozitivno zakonodajo in lahko koga hudo zavedejo. Predvsem v procesnem delu v vzorcu disciplinskega pravilnika. Pa še bi se kaj našlo, pa se mi ni dalo vsega temeljito prebirati.

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    No s tem se ne strinjam, kar je napisal sraka, glede osnutkov Pravil, DP...

    Ko sem prebiral pripombe na Pravila LZS s strani UO Lj. - pa saj človek kar težko verjame kako lahko takšni PRAVNI svetovalci sploh še imajo posel in nas predstavljajo (na LZS), tako v tujini kod doma.
    Žal pač moram ugotoviti oziroma ugotavljam, kakšna so šele Pravila po LD, katera so pripravljali (saj LD nimajo povsod pravnikov, niti se bolj malo poslužujejo njihovih uslug ) nevešči posamični člani LD, je pa dejstvo, da UE pač potrjujejo vsakršna Pravila pa čeprav so v nasprotju z Ustavo, Zakonom...
    saj dokler se nekdo pač ne pritoži (no tudi tedaj se ne odreagira).

  10. #10

    Privzeto

    In v čem se ne strinjaš z mano ??? Malo bolj konkretno prosim, da bom vedel kje sem ga polomil.
    Hvala in lep pozdrav !

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •