Stran 6 od 8 PrvaPrva ... 2345678 ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 73

Tema: škoda da ali ne

  1. #51

    Privzeto

    Tole pričkanje me spomni na čas, ko se je še lovil divji petelin. Pri nas je bilo toliko pričkanja o lovski gneči v petelinjem revirju, da smo bili že vsi skregani.
    Pa sem naredil seznam po štiri lovce na lovni dan, tako, da so vsi prišli na vrsto. In glej čudo! Petelin je imel naenkrat mir, ker nihče več ni lovil. Lovci pa so bili zadovoljni.

  2. #52

    Privzeto

    Čakte mal! Tisti,ki zagovarjate dejstva,da nimate takih služb da bi lahko jagal veliko - to je vaša stvar! A imaš enako možnost it na tistega "rogača" kot oni,ki ima več časa? To so sami izgovori za fovšarijo! Boš pač lovil takrat ko boš imel časa več..... A če pa taisti lovec,ki je uplenil trofejno divjad,upleni tudi cel kup ušes pa nima čakalne dobe?
    Sicer se s čakalnimi dobami strinjam,le da so v razumnih mejah,itak imate po večini LD tudi obdobje sprostitev,tako da lahko prideš do tistih tako željenih rog! Bi pa pri vseh čakalnih dobah uvedel znižanje le-te za določeno število več opravljenih delovnih ur.....

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  3. #53
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Čakalne dobe so smiselne le tam, kjer je na število aktivnih lovcev malo določene divjadi. In tam kjer so čakalne dobe ne more biti nobenih sprostitev!
    Če nekdo zahteva zase rezervacijo v obliki čakalnih dob mora nase prevzeti tudi obvezo izpolnitve plana! Ne pa da se obnašajo tako kot za take pravijo naši južni sosedje, "Bi da se xxxx a ne da joj xxxx!
    Seveda mora poleg čakalne dobe biti obvezno tudi odstreliti sorazmeren del netrofejne divjadi. Dober se mi zdi sistem, ki to zahteva, pa četudi "pokrivaš" 10 let. Ko boš izpolnil pokrivanje, pa šele jagaš naprej spet trofejno divjad. Nekateri imajo celo obvezo pokrivanja vnaprej. Tudi to se mi ne zdi slaba varianta.

    Je pa seveda vse to notranja ureditev posamične upravljalke in zrelosti njenih članov.

    Hmmm, če pa pogledam naslov teme, se mi zdi da smo malo zaplavali.

  4. #54

    Privzeto

    Z mnenjem mojega dragega forumskega šefa bi se lahko v celoti strinjal, če iz njegove zgodbe ne bi preveč štrlel tisti "trofeizem", ki ga v vseh drugih primerih in še posebej, ko se predstavljamo nelovski javnosti, tako vztrajno zanikamo.

    Enkrat se bomo že končno morali dogovoriti kako je v naših vrstah s tem "trofeizmom", ki je za notranje razmere tako zelo pomemben, da mu mora biti mnogo kaj podrejeno in za našo zunanjo predstavitev tako nepomemben, da ga v resnici sploh ni in tisti, ki trdi, da je, je lahko le nasprotnik lovcev ter slabonamernež.

    Imamo lovci dva obraza ??

  5. #55
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Jaz gledam na ta problem takole: Zelo aktivnih članov v LD je malo, ena peščica, ki opravijo večino dela in tudi večino odstrela. Večina je manj aktivnih, vsi pa imajo ŽELJO, da bi uplenili to in ono. Tistim aktivnim to tudi uspeva, ker so veliko na lovu. Tisti manj aktivni pa ostajajo v glavnem pri želji, ki pa se jim ne uresniči zaradi neaktivnosti, ker ne lovijo (si ne vzamejo časa, za kar najdejo tisoč in en izgovor). Za svoj neuspeh (neizpolnitev želje) pa potem krivijo tiste aktivne. Žalostno pri vsem tem je pa predvsem to, da neaktivna večina nato na občnih zborih uveljavi svojo večino in si izmišljuje neumne omejitve samo zato, ker imajo željo loviti. Jaz vsem odgovarjam, pojdi na lov in lovi, upleni če želiš, nobenmu nisem nič fovš. Samo ne kritiziraj izza šanka ali iz domačega kavča. Imaš pravice, seveda, enake kot jaz. Pojdi in si jih vzemi. Pa lepo te bom pozdravil in tovariško poklepetal s tabo, ko se bova srečala na lovu, ko boš pa kaj uplenil ti bom iz srca zaželel lovski blagor.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #56

    Privzeto

    Mugo, ne strinjam se z tvojimi teorijami.
    Potem je tvoja LD tista, ki je imela odstrel srnjakov presežen prvi lovni dan ob 07,00. Vsi so lahko lovili brez omejitev, ostale lovne dni pa obrekovali.
    No?em biti član take LD

  7. #57
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Mugo, ne strinjam se z tvojimi teorijami.
    Potem je tvoja LD tista, ki je imela odstrel srnjakov presežen prvi lovni dan ob 07,00. ...
    Seveda. Ker so se dobro pripravili. Nekaj dni prej so namreč vse skrbno odbrane in primerne srnjake privezali ob štante (izbor je narejen na osnovi podeljenih lovskih priznanj lovca, ki je bil na štantu), in ob 7.00 se je razlegla smrtonosna salva, nakar so veselo zapili uspeh v najbližji oštariji.
    To naše lovstvo me vedno bolj zabava, moram priznati.

  8. #58
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Mugo, ne strinjam se z tvojimi teorijami.
    Potem je tvoja LD tista, ki je imela odstrel srnjakov presežen prvi lovni dan ob 07,00. Vsi so lahko lovili brez omejitev, ostale lovne dni pa obrekovali.
    No?em biti član take LD
    Sploh ne, odstrela srnjakov lani sploh nismo realizirali.
    Pa to ni moja teorija, to so dejstva znana iz širše okolice (drugje ne poznam tako dobro da bi lahko enako ali drugače trdil).
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #59
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Tako je. Mnogim se ne da loviti, ne privoščijo pa niti drugim. Zaradi takih bi morali vsi ždeti doma. Pa še fovšija je vedno prisotna .

  10. #60
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Potem je tvoja LD tista, ki je imela odstrel srnjakov presežen prvi lovni dan ob 07,00.
    Če bi bilo pa tako, verjemi, da vsa ostala srnjad takoj podpiše. En dan grmenja potem pa mir, namesto vsakodnevnega zalezovanja in vznemirjanja. Včasi je dobro pogledati tudi skozi oči divjadi....
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 6 od 8 PrvaPrva ... 2345678 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •