Stran 5 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 60

Tema: Lovske trgovine

  1. #41

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Nimam problemov, vsaj zaenkrat ne.

    Bom šel jutri k Špendalu in mi bo pokazal mail, me res zanima kaj si natvezil.

    Malo je neukusno, da lahko vsak umtenik brez referenc, zliva gnojnico vsepovprek.

    Drugače je na njegovo delo bolj malo pripomb, mogoče je pa na stopnji, da si lahko izbira kaj bo delal in kaj ne.
    Muzikant ti bom kr zdle ponudu mail:

    Pozdravljeni!

    Sem uporabnik puške Titan 6 standart v kalibru 8x57is. Puška je stara cca 2 leti in je bilo iz puške izstreljeno okoli 20 nabojev. Vse pohvalno o puški vendar sem imel problem z nabojnikom (3 naboji). Do zastojev je prihajalo, ko sem puško repetiral, se mi je pri tem naboj zataknil oz se je naboj "postavil" preveč "pokonci", tako, da se je zataknil v ležišče cevi in nato repetiranje ni bilo več mogoče, razen če sem snel okvir in odstranil naboj. To se je zgodilo tudi po prvem uspešnem strelu in to večkrat. (upam da si predstavljate to zoprno zadevo pri streljanju na divjad).

    Zaradi tega sem ukrivil navznoter nabojnik, da ne postavlja preveč pokonci nabojev, vendar je prišlo do težav, ker sem mi je nato naboj zataknil v sprednji rob nabojnika. Tudi to sem saniral, saj sem malenkost pobrusil sprednji rob nabojnika. Sedaj upam, da bo bolje.

    Razpisal sem se zaradi tega, ker me zanimajo naslednje stvari:

    1. ali ste imeli tudi z drugimi uporabniki kakršnekoli težave v tej smeri?
    2. kolikšna je cena nabojnika Titan6 za 3 ali 5 nabojev?
    3. zanima me cena kopita allround?

    Hvala za odgovore in lep pozdrav

    Zadeva je bila poslana 04.10.2012 in je kopirana iz maila. Če ne verjameš lahko pri Špendalu preveriš, sam pomoje ga je že zbrisal, saj kot si sam rekel, ima preveč dela z resnimi strankam...

    Glede raznih referenc lahko na ZS, da ne bova smetila po temi. Glede objektivnosti pa nevem no... Jst pač osebno nobenega trgovca nimam prijatelja. Ti očitno imaš... Uglavnem če te še kaj zanima glede zlivanja gnojnice in ostalih produktov se slišva na ZS, da ne bova komentirala zadev katere v temo ne sodijo.

    Lep pozdrav

  2. #42

    Privzeto

    Za ostala dva ne vem, za trgovino Veja Trebnje, pa mislim da ne obratuje več. Pa tudi ko je, je bila trgovina le kamuflaža za druge zadeve. Bil je zastopnik za naboje Hitrtenberg, pa mi jih je za kaliber 8x57 uvažal 3 mesece. Naveličal sem se ga in šel na S&Bellot.

  3. #43
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Naj vam povem mojo izkušnjo s trgovcem iz BTC-ja. Sem ga poklical in naročil naboje za risanico. Rekel je, da naj pridem čez 3 dni. Prišel sem čez 4 dni. Prodajalec mi je dal naboje na pult in povedal ceno. Sem mu rekel, naj mi da še račun in mi je odvrnil naj pridem čez 4 ure, ker naboje nima vnešene v računalnik. Prišel sem čez dva dni in nabojev še vedno ni imel v računalniku. Potem sem šel še malo naokoli in prišel čez eno uro spet po naboje. No v tretjo mi jih je dal z računom. Dal bi mi jih tudi že prvič samo brez računa. Račun bi mi pa poslal po pošti mi je rekel. Pa ne me je.bat sem si mislil.

    Čisto druge izkušnje
    pa imam z mariborskim kataloškim prodajalcem/posrednikom. Kar naročim tisto dobim, ista cena kot v katalogu. Račun mi obvezno da na artikel brez, da ga vprašam zanj.

  4. #44

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Napiši 5 artiklov, ki si jih želel kupiti in jih nisi dobil ?
    Torej po vrsti par stvari iz zadnjega leta, ki jih nisem našel v domači ponudbi:
    - samonastavljive kovinske "spinning" tarče
    - lahka aluminjasta prenosna preža
    - visoko kontrastne "birchwood casey" samolepilne tarče
    - prenosni samopostavljivi kamuflažni "hide - šotor"
    - lasreski kolimator za pristreljevanje pušk
    - MTM predator stojalo za pristrelitev ali "bench-rest" streljanje
    - master lock python kabelska ključavnica za prensone preže ali lovkse kamere
    - MTM ročni metalec glinastih golobov
    ... pa še kaj bi se našlo...

  5. #45
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Pa tudi ti brez problema povejo kje so še druge enake trgovine. Trgovci si pomagajo, so povezani, ni foušije...drugi ljudje, pač.
    Markyspray, to je mišljeno za trgovce v tujini, ne v SLO.....

  6. #46
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat ravnohrib je objavil: Pokaži objave
    Torej po vrsti par stvari iz zadnjega leta, ki jih nisem našel v domači ponudbi:
    - samonastavljive kovinske "spinning" tarče
    - lahka aluminjasta prenosna preža
    - visoko kontrastne "birchwood casey" samolepilne tarče
    - prenosni samopostavljivi kamuflažni "hide - šotor"
    - lasreski kolimator za pristreljevanje pušk
    - MTM predator stojalo za pristrelitev ali "bench-rest" streljanje
    - master lock python kabelska ključavnica za prensone preže ali lovkse kamere
    - MTM ročni metalec glinastih golobov
    ... pa še kaj bi se našlo...

    Tako iz spomina: pre?o, BC tarče, predatorja in master lock sem video ?e pri nas.
    Ko mi bo čas dopuščal ti pa natančneje odgovorim.
    Upam, da si vse zelo specifične ?elje tudi izpolnil.

  7. #47

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Tako iz spomina: pre?o, BC tarče, predatorja in master lock sem video ?e pri nas.
    Ko mi bo čas dopuščal ti pa natančneje odgovorim.
    Upam, da si vse zelo specifične ?elje tudi izpolnil.
    Prosim, kar vzemi si čas. Me res zanima, česa vsega še ne poznam v Sloveniji. Za predatorja ti že jaz lahko povem, da ga ima (ne vem od kdaj sicer) Frankonia v ponudbi in je tako pravzaprav nam dosegljiv preko Maribora.

  8. #48

    Privzeto

    Citat Robl je objavil: Pokaži objave
    Samo napisal sem mojo zgodbo in mail naslove katerim sem poslal svoje vprašanje. Čez nobenega ne mislim pluvat, le opisal sem vam ostalim izkušnje z mojim nabojnikom za puško.
    Jaz in verjetno še mariskdo smo ti hvaležni za delitev te izkušnje. V lovstvu so pač določeni artikli, ki jih ne nabavljaš vsak dan, ampak morda 1x na 10 let ali 1x v življenju, zato je vsaka podelitev izkušenj z ostalimi tovariši zelo dragocena.

  9. #49

    Privzeto

    Ne bom preveč komentiral, ker je stanje itak dokaj porazno. Razen pri trgovcih, ki jih osebno poznaš si lahko narediš vse skup nekoliko znosneje, pa še to ne pri vseh. Enkrat me je zanimalo kake so razlike v Sloveniji pri ceni enega modela puške. Mail s preprostim vprašnjem po kaki ceni pri njih prodajajo to znamko puške, ta in ta model in to in to izvedbo sem poslal več trgovcem. To je bilo pred več kot pol leta, če ne celo 1 letom, pa odgovora nisem prejel od niti enega samega trgovca.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  10. #50
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    66

    Privzeto

    Lep pozdrav vsem skupaj,
    ta tema o lovskih trgovinah v SLO mi ni dala miru, da nebi napisal par kritik v negativnem smislu. Namreč ne razumem, da so v SLO trgovci tako togi glede lovske opreme. Pri nas je tako, če nekoga ne poznaš, da ti željeno stvar zrihta ne dobiš nič, če že dobiš je pa drago kot sam vrag. Primer iz tedna nazaj: iskal šiberne naboje 2,7 mm 12/70 nobena trgovina v okolici LJ. jih ni imela na zalogi. Nek trgovec mi je celo dejal ni problema čez dve uri jih dobite, in mu odgovorim da bi vzel dve škatli se pravi 50 kos na kar dobim odgovor, da se pa za dve škatli ne bo vozil na Vrhniko h Hamexu razen, če vzamem 10 škatelj.. Drug primer, trgovec prodaja naboje na internetni strani ima jih na zalogi ampak je osebni prevzem v trgovini. Ni kaj se odpravim v trgovino 42 km daleč in hitim, da pridem v trgovino preden se zapre. Potem pa šok nabojev ni na zalogi potrebni jih je naročiti in jih dobim v dveh dneh. Kaj ??? Meni skoraj glavo odpre naredim 84 km za prazen nič zato, da mi pove da jih moram naročiti. HALOOOO
    Primerov je še čuda veliko ampak ne zastopim pa nekaj šiberni naboji stanejo škatla 25 kosov ~10eur, če vsakih vzamejo po dve škatli na zalogo ne bodo dali več kot 500 eur in majo minimalno zalogo, ko prideš dobiš vsaj nekaj ostalo pa naročiš.
    Kar se pa cen tiče pa sploh ni omembe vredno govoriti, primer plastična vrana (črna_krokar) v lovski trgovini od 9 do 13 eur ista vrana v KIK trgovini 3,17eur.
    Upam da bo kateri trgovec tudi to bral in si zamislil zakaj nas toliko SLO "jagrov" hodi v tujino nabavljat razne lovske zadeve.

    LP

Stran 5 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •