Stran 3 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 60

Tema: Lovske trgovine

  1. #21
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat hunterxxxl je objavil: Pokaži objave
    Bi lahko kaj več povedali o Frankoniji v Gradcu. Kako velika je trgovina, izbira(obleke, oprema, orožje)? Mogoče kdo ve obratovalni čas, ker na internetu ne najdem nič!
    Ne najdeš zato, ker poslovalnice Frankonie v Gradcu ni, so samo v Nemčiji.
    Obstaja pa tam Kettner, glede da no, da na nek faks hodiš boš valda to našel na internetu. Če ti ne bo uspelo, mi piši na ZS.
    Trgovina je zadosti velika in bo kar nekajkrat presegla vse tvoje potrebe in možnosti.


    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Niso trgovci zaplankani, oni so pametni.......zase. Kupci so zaplankani, ker še kar kupujejo pri njih po nenormalno navitih cenah.


    Moj dedek je vedno pravil; "Ko imajo neumni denar, trgovci služijo."
    Pa tudi pojava navideznih kupcev in podobnih umetnikov, ki kar klicarijo vsepovprek in pošiljajo maile je zelo vplivala na obnašanje trgovcev.

    Če misliš kaj kupiti, pač poiščeš sprejemljivo ponudbo in kupiš, vendar rabiš denar nhe pa telefona in računalnika.

  2. #22
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    primorc brez morja
    Prispevki
    48

    Privzeto

    ravnohrib, v svojem postu si opisal misli slehernega slovenskega lovca, ki je v svoji državi prisiljen kupovati po "špajzih", ki so založeni z dvemi pajkovimi klobuki, enim puloverjem, petimi škatlami nabojev ene ali dveh različnih krogel,... in ga za nakup pri njih pošteno oskubijo. resnično se mi smilijo starejši kolegi (pa tudi ostali ljudje na splošno), ki niso vešči nakupovanja preko spleta oz. takemu načinu kupovanja še vedno ne zaupajo, saj so v teh težkih časih obsojeni na polnjenje žepov povrh vsega še marsikdaj tudi arogantnih trgovcev, ki bi "po slovensko" radi zaslužili, ne da bi karkoli vložili in se trudili razširiti ponudbo, da se njihovemu "špajzu" lahko potem reče trgovina. da ne omenjamo zaposlenih v teh "špajzih", ki te ob povpraševanju o določenih artiklih, gledajo debelo kot, da si ga vprašal, če ti posodi ženo. o dobavnih rokih za artikle, ki jih nimajo na zalogi, je pa sploh škoda besed. dokler se ljudje ne bodo začeli posluževati nakupov v tujini (preko spleta ali kako drugače), bodo naši trgovci to s pridom izkoriščali in bodo cene pri nas take kot so.

    glede kataloga, ki je bil priloga novembrski številki lovca, pa menim, da bi bilo bolje, če bi trgovec začel ta katalog s takimi cenami tiskati na cenejšem (časopisnem) papirju. tako bo zadovoljen on, ker bo prišparal, kakor tudi njegova ciljna skupina potrošnikov, ker bo katalog kot tak boljši za zakurit. je pa fajn, da pride pozimi...
    Kjer se prepirata pameten in neumen tisti tretji, kateri ju opazuje, ne vidi razlike...

  3. #23

    Privzeto

    Mazzinga, se strinjam s tvojo mislijo!

  4. #24

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Pa tudi pojava navideznih kupcev in podobnih umetnikov, ki kar klicarijo vsepovprek in pošiljajo maile je zelo vplivala na obnašanje trgovcev.
    zanimivo pa je, da se v tujini zaradi tega vpliva trgovci nič kaj bolj osorno in arogantno ne obnašajo. še bolj so ti pripravljeni pomagati in stisnit kakšen popust v teh časih. ampak ti tega itq ne dojameš...

  5. #25
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    407

    Privzeto

    Citat mazzinga je objavil: Pokaži objave
    glede kataloga, ki je bil priloga novembrski številki lovca, pa menim, da bi bilo bolje, če bi trgovec začel ta katalog s takimi cenami tiskati na cenejšem (časopisnem) papirju. tako bo zadovoljen on, ker bo prišparal, kakor tudi njegova ciljna skupina potrošnikov, ker bo katalog kot tak boljši za zakurit. je pa fajn, da pride pozimi...
    Se popolnoma strinjam!!!!
    Z mano je končal!

  6. #26
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Pa tudi ti brez problema povejo kje so še druge enake trgovine. Trgovci si pomagajo, so povezani, ni foušije...drugi ljudje, pač.

  7. #27
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    zanimivo pa je, da se v tujini zaradi tega vpliva trgovci nič kaj bolj osorno in arogantno ne obnašajo. še bolj so ti pripravljeni pomagati in stisnit kakšen popust v teh časih. ampak ti tega itq ne dojameš...
    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Pa tudi pojava navideznih kupcev in podobnih umetnikov,
    Me veseli, da si se našel v mojem opisu.
    To, da ti in tebi podobni hodite iz trgovine v trgovino in kupujete tisto česar nimajo, tega res ne razumemem.

    Na koncu pa povrh vsega kupite neumnost, samo poglej si tisto češko z bušnelom, počasi jo boš že zastonj dal.

    Drugače pa se pri nas ddobi vsa lovska oprema ceneje kot v tujini, le kupiti je treba znati.

  8. #28

    Privzeto

    Pozdrav!
    Se pridružujem z vsem zgoraj navedenim.

    Naj opišem še moj dogodek.

    Imam puško Titan 6 (staro 2 leti), ker sem imel težave z nabojnikom (nabojnik z tremi naboji, kateri so se mi pri repetiranju včasih zatikali v cev), sem se odločil, da puško odnesem k puškarju, kateri je ugotovil, da je napaka v nabojniku. Puškar je nabojnik neki ukrivil in pobrusil, uglavnem zadevo je zrihtu. Zaradi tega sem se odločil in z mailom kontaktiral vse naše URADNE zastopnike (3 uradni), da jih povprašam ali sem edini primer, ki sem imel težavo z nabojnikom ter glede nabave novega drugega nabojnika. Zdej pa bistvo...
    Dne 04.10.12 sem poslal mail vsem našim zastopnikom in čakal do 16.10.2012 na odgovor, katerega pa od nobenega nisem dobil. Hvala vam!
    Zato se odločim in napišem enak mail direktno v Avstrijo v tovarno Roessler Waffen (seveda sem pri tem pohvalil naše zastopnike). Glej ga zlomka naslednji dan mi odgovorijo, da jim naj pošljem naslov, da mi pošljejo drug nabojnik. Prvo sem bil v dvomih, da se bo to zgodilo, vendar sem jim poslal svoj naslov. In glej, po 2 dneh pride poštar in mi prinese nov nabojnik ZASTONJ! Tko da mal v razmislek vsem našim oz tistim trem trgovcem. Vem pa, da vsi niso isti. Aja še do danes niso odgovorili!

    Zdej pa še neki, kateri razplet bom poročal.
    Imamo jago in z isto puško grem na prašiče. Ker imam gor daljnogled 6x42 sem se odločil da ga snamem. Vse uredu in prov ko pogledam v sprednji utor (sprednja rinka) montaže in vidim, da je nek zobček zdrobljen. Ne me j...t! Prvič, (pravilno) snamem daljnogled (po dveh letih) in se mi to zgodi. Odnesem k puškarju, kateri mi je to dal skup in mi pove, da je montaža za en d..k. To mi je že takrat povedal, da mi ne more dati garancije za to montažo. Sam nisem imel kej narest, ker sem imel že kupljeno skupaj s puško pri znanem trgovcu v Grosuplju. Za montažu (neka češka firma) sem dal 280€! In po dveh letih se zgodi to.
    Zdej je puška pri puškarju in bom dal gor drugo montažo, ker se ne mislm več j...t. V naslednjih dneh bom pa šel do trgovca v Grosuplje (M... sport) in mu pokazal zdrobljeno montažo in da vidim kaj in kako bom pri njem rešil. Bom poročal.

    Mal sem se razpisal ampak je fajn filing...

  9. #29

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Drugače pa se pri nas ddobi vsa lovska oprema ceneje kot v tujini, le kupiti je treba znati.
    Ne želim polemizirat, ampak to pač preprosto ne drži. Saj veliko artiklov še v ponudbi ni, kaj šele, da bi bili cenejši. Ampak to pač vzamem v zakup, je tudi s športno opremo in avtomobili podobno. Vseh modelov v Sloveniji pač nikoli ne bo na voljo...

  10. #30

    Privzeto

    Robl, napiši poimensko te tri zastopnike, ki se obnašajo ignorantsko, da vemo drugi, pri čem smo. Vse to le za dobrobit kupcev.

Stran 3 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •