Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 60

Tema: Lovske trgovine

  1. #11

    Privzeto

    Ki pa sploh ni tko slaba!! Kje pa še imaš 500 strank na kupu?
    Ali ima kdo številke od une gospe iz Maribora ki rihta papirje in nakupe preko Frankonije? Prosim naj mi jo javi na ZS!
    Hvala!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  2. #12
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Bi lahko kaj več povedali o Frankoniji v Gradcu. Kako velika je trgovina, izbira(obleke, oprema, orožje)? Mogoče kdo ve obratovalni čas, ker na internetu ne najdem nič!
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  3. #13

    Privzeto slovenska zaplakarska trgovska združba

    me je večkrat že imelo, da bi nekaj delil na tem forumu na to temo, danes pa sem ob Lovcu v roke dobil še katalog s ponudbo lovske opreme in je šlo ravno čez rob.

    Na kratko: jezi me, da morajo slovenski trgovci z lovsko opremo (pa v drugih branžah niso veliko boljši) nabijati tako visoke marže. Ponavadi +100%. Kot da EU s prostim pretokom blaga in internetno nakupovanje ne bi obstajala.

    Ne poznam sicer podrobneje poslovne logike in taktik, s katerimi se uspe na slovenskem trgu, ampak veliko večino stvari sem si nabavil preko spleta v tujini. Precej v Veliki Britaniji in Nemčiji, veliko tudi direktno s Kitajske ali ZDA. Do sedaj brez problema, plačal tudi carino; in vedno sem v povprečju prihranil 30-70% cene podobne ali enake robe v Sloveniji. V posameznih primerih pa tudi več.

    Če bi bili prihranki le 10-20% se ne bi ubadal s tem "uvozom", morebitnih tveganjem in nakupom brez (pisne?) garancije. Preprosto bi šel k slovenskemu trgovcu in mu rekel: "Rade volje ti plačam 20% več kot nekomu v Nemčiji, v zameno pa dobim stvar v roke, takoj, in mi tudi daš recimo 1 letno garancijo." Je to preveč, je za to res treba nabijati 100%?

    Če jaz kot fizična oseba iz tujine uspem nabaviti stvari pol ceneje, bi nek trgovec - uvoznik, ki bi nabavil recimo 100 kosov, dobil to še veliko ceneje, da ne omenjam prihrankov pri transportu... A ne gre to tako??

    Kot izjemo bi pohvalil prodajalca optike, ki se predstavlja tudi na tem forumu, ki ima cene praktično identične, kot drugje po Evropi ali ZDA+carina; razlika redko presega 10%. In tudi osebno zelo dobro svetuje.

    Kot en drastično katastrofalen primerek, pa naj omenim znanega trgovca z Dolenjske, ki si lasti cel kup ekskluzivnih zastopstev in bojda grozi ostalim, če bi si upali kaj uvažati mimo njega. Potem pa ti pred časom na moje povpraševanje za strelivo, ki ga izdelujejo cca 500 km stran, in to relativno konkretno količino, da odgovor, da je naročilo možno šele spomladi 2013???!!!! To je pomenilo 6 mesecev!!! Cena pa seveda 2x večja kot v Avstriji. To me je tako "razp****lo", da sem pisal en jezen mail vodji prodaje na centrali tega proizvajalca. In so mi v odgovor praktično isti dan poslali opravičilo za tak odnos zastopnika, ter hkrati "bianco dovoljenje", da naj si uvozim v Slovenijo to željeno strelivo preko kogarkoli in kakorkoli. Kar sem tudi storil in v dobrem mesecu tudi izpeljal.

    Še en "znan" trgovec mi je na mail odgovoril čez točno 35 dni!!!!??? In samo sporočil, da imajo na zalogi 100 kosov; cena pa itak zopet bližje dvakratniku...

    Skratka, mala Slovenija mi ne otežuje življenja le zaradi omejenih oblastnih struktur, ampak tudi zaplankanosti slovenskih trgovcev... Morda bi se dalo ustanoviti kakšno "zadrugo" za nabavo opreme?? :)
    Na, pa sem se olajšal....

  4. #14
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Moravška dolina
    Prispevki
    448

    Privzeto

    Bravo

  5. #15
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Ravnohrib, lepo si tole napisal.

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat ravnohrib je objavil: Pokaži objave

    Skratka, mala Slovenija mi ne otežuje življenja le zaradi omejenih oblastnih struktur, ampak tudi zaplankanosti slovenskih trgovcev...
    Niso trgovci zaplankani, oni so pametni.......zase. Kupci so zaplankani, ker še kar kupujejo pri njih po nenormalno navitih cenah.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #17

    Privzeto

    Zdravo,
    sicer sem se odločil, da ne bom več komentiral stvari na forumu, ampak trgovec z optiko na tem forumu ima za Bushnell Elite vsaj 100% maržo, glede na uvoz iz ZDA. Jaz verjamem, da ima stroške skladiščenja in podobno.
    O cenah v Lovcu priloženem katalogu pa ne bi izgubljal besed. Za BSA-jin red dot je 500% marža.

    LP Gorazd

  8. #18

    Privzeto

    Mungo je prav napisal, nihče nikogar ne sili, da bi moral kupovati.

    Cene pač določi vsak trgovec po svojih kriterijih.

    Jaz osebno vsako stvar ki jo kupujem naprej pokličem več lovskih trgovin pri nas,
    ali pa obiščem njihove spletne strani(če jih imajo) in preverim ceno še v tujini.
    Rezultati so res zelo različni, sem pa že dobil tudi stvari v naših trgovinah po enakih cenah kot so v tujini. Tipični primer so bili naboji.

    Da pa trgovci včasih pretiravajo z cenami, se pa seveda tudi strinjam. Zato je potrebno biti zelo pozoren, da te ne prevarajo z raznimi popusti, kjer je cena še zmeraj zelo velika.

  9. #19
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Včeraj, ko sem dobil katalog od beluge, je letel direkt v smeti, ki dejansko je obup kake cene imajo... pa še večina reči je neuporabnih... osebno največ stvari kupim na egun... obleke pa vedno v trgovinah, ker rad prej probam...

  10. #20

    Lightbulb

    se pridružujem mislim ravnega hriba. slovenski trgovci so si za porazno stanje čisto sami krivi; pač lupili nas bodo tako dolgo dokler jim bo šlo, potem pa v jok in na drevo. seveda ne bodo pozabili poudarit da je kriva v veliki meri država z visokimi davki, exrtemno draga pošta, nizka kupna moč ljudi... same bučke. so sami preživeti dinozavri, ki poslujejo kot pred 30 leti in se ne zmenijo za vse novitete in želje kupcev.
    da bi se pa morda združevali in skupno robo naročali; kaj takega jim na misel ne pade. nabojev po želji ne dobiš ker bi jih morali več nabaviti, da bi se družno naročevali pri vseh trgovcih to pa seveda ne. pa vezani so na neke dobavitelje pocenskih in zanič opreme ter cot iz italije; da bi kaj onstran tega ponudili seveda ne gre itd itd...
    skratka čez par let, ko bodo nehali lupiti staro generacijo lovcev bodo še zelo jokali...
    sem pa zelo vesel za novo generacijo mladih trgovcev in puškarjev, nov val svežih idej ter načina, ki vedo kako delati da bodo obdržali stranke ter uspešno poslovali še nadaljnih 30 let.

Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •