Stran 4 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 60

Tema: Lovske trgovine

  1. #31
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat ravnohrib je objavil: Pokaži objave
    Ne želim polemizirat, ampak to pač preprosto ne drži. Saj veliko artiklov še v ponudbi ni, kaj šele, da bi bili cenejši. Ampak to pač vzamem v zakup, je tudi s športno opremo in avtomobili podobno. Vseh modelov v Sloveniji pač nikoli ne bo na voljo...
    Sam sem bolj skromen in sem večino stvari kupil v Sloveniji. Bilo pa je enih 20 pušk in prav toliko optik,..... In prav vse je bilo ceneje, kot bi bilo v tujini.

    Če sem si pa želel kaj bolj eksotičnega pa sem poiskal tam kjer to imajo.
    Ekonomska logika ureja razmerje vrednosti prodaje in zaloge.
    Saj tudi v vaši vaški gostilni ni na meniju 24 vrst viskijev, ampak samo Ballantines in Jack Daniels, pa se verjetno nič ne pritiožuješ.
    Spiješ kar je ali pa greš v gostilno kjer promet omogoča, da imajo vse na zalogi.

    Napiši 5 artiklov, ki si jih želel kupiti in jih nisi dobil ?

  2. #32

    Privzeto

    Citat Robl je objavil: Pokaži objave
    Pozdrav!
    Se pridružujem z vsem zgoraj navedenim.

    Naj opišem še moj dogodek.

    Imam puško Titan 6 (staro 2 leti), ker sem imel težave z nabojnikom (nabojnik z tremi naboji, kateri so se mi pri repetiranju včasih zatikali v cev), sem se odločil, da puško odnesem k puškarju, kateri je ugotovil, da je napaka v nabojniku. Puškar je nabojnik neki ukrivil in pobrusil, uglavnem zadevo je zrihtu. Zaradi tega sem se odločil in z mailom kontaktiral vse naše URADNE zastopnike (3 uradni), da jih povprašam ali sem edini primer, ki sem imel težavo z nabojnikom ter glede nabave novega drugega nabojnika. Zdej pa bistvo...
    Dne 04.10.12 sem poslal mail vsem našim zastopnikom in čakal do 16.10.2012 na odgovor, katerega pa od nobenega nisem dobil. Hvala vam!
    Zato se odločim in napišem enak mail direktno v Avstrijo v tovarno Roessler Waffen (seveda sem pri tem pohvalil naše zastopnike). Glej ga zlomka naslednji dan mi odgovorijo, da jim naj pošljem naslov, da mi pošljejo drug nabojnik. Prvo sem bil v dvomih, da se bo to zgodilo, vendar sem jim poslal svoj naslov. In glej, po 2 dneh pride poštar in mi prinese nov nabojnik ZASTONJ! Tko da mal v razmislek vsem našim oz tistim trem trgovcem. Vem pa, da vsi niso isti. Aja še do danes niso odgovorili!
    Moj mentor ima podoben problem z zatikanjem naboja pri enaki puški!!! Tudi sam je nesel na servis in mu niso nič kaj popravili...

    Mu bom povedal kaj si naredil...

  3. #33

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Napiši 5 artiklov, ki si jih želel kupiti in jih nisi dobil ?
    Nisem najbolj prepričan v konstruktivnost te debate s tabo. Glede na to, da imam samo na Ebayu v zadnjih 4 letih preko 120 uspešnih nakupov, bi verjetno prišel bliže 50 kot 5 artiklom v tem smislu.
    Če mi zagotoviš, da boš za vsak artikel komentiral samo v smislu - to bi dobil tu in tu oz. tega res ni (bilo) v SLO - jih bom napisal. Če pa imaš namen komentirati artikle same (češ, za kaj si sploh to in to rabil) pa ti želim lep dan še naprej! Brez zamere.

  4. #34
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat ravnohrib je objavil: Pokaži objave
    Nisem najbolj prepričan v konstruktivnost te debate s tabo. Glede na to, da imam samo na Ebayu v zadnjih 4 letih preko 120 uspešnih nakupov, bi verjetno prišel bliže 50 kot 5 artiklom v tem smislu.
    Če mi zagotoviš, da boš za vsak artikel komentiral samo v smislu - to bi dobil tu in tu oz. tega res ni (bilo) v SLO - jih bom napisal. Če pa imaš namen komentirati artikle same (češ, za kaj si sploh to in to rabil) pa ti želim lep dan še naprej! Brez zamere.
    Zagotavljam, mene se res ne tiče kam daješ svoj denar.

  5. #35

    Arrow

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Pa tudi ti brez problema povejo kje so še druge enake trgovine. Trgovci si pomagajo, so povezani, ni foušije...drugi ljudje, pač.
    to resno?

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Na koncu pa povrh vsega kupite neumnost, samo poglej si tisto češko z bušnelom, počasi jo boš že zastonj dal.
    s to izjavo se 99% lovcev ne bi strinjalo. ampak kaj to tebi razlagati...

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Drugače pa se pri nas ddobi vsa lovska oprema ceneje kot v tujini, le kupiti je treba znati.
    lahko bi izdal kar priročnik 'kako pri nas kupovati najceneje v evropi'!

  6. #36

    Privzeto

    Citat jegr je objavil: Pokaži objave
    Robl, napiši poimensko te tri zastopnike, ki se obnašajo ignorantsko, da vemo drugi, pri čem smo. Vse to le za dobrobit kupcev.
    Dobil sem jih na Roessler Waffen Austria (http://www.jagd-shop.at) uradni strani, to pa so:

    - Puškarstvo Skobir (kservis@volja.net),
    - Puškarstvo Špendal (puskarstvo@siol.net) ter
    - Veja d.o.o. Trebnje (veja.trebnje@siol.net).

    Sm zadevo preveril še enkrat in ugotovil, da je še eden uvoznik in sicer Biros d.o.o., s sedežem v Grosuplju (M... šport), katere sem pa očitno spregledal in jim maila nisem poslal. Tam sem tudi kupil puško, montažo in pa daljnogled.

    Pa še nekaj glede marž naših trgovcev. Poslal sem našemu trgovcu info mail glede cene za nakup Bushnellov spektiva, kateri mi je poslal ceno 449€ oz 10€ popusta na ta znesek. V Ameriki pride ista zadeva 230 $, preračunano v eure znaša 181€. Verjamem da znaša nekaj poštnina ter carina ampak se mi zdi ta razlika vseeno preveč. Tako, da bomo očitno morali nekatere artikle sami naročati iz tujine, ker te marže so za moje pojme nenormalne.

    Glede nekaterih naših trgovcen in uvoznikov, tako kot je moj predhodnik zgoraj napisal, da ko bodo nehali lupiti staro generacijo lovcev bodo še zelo jokali... Pa z vsem spoštovanjem!

  7. #37
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Robl je objavil: Pokaži objave
    Dobil sem jih na Roessler Waffen Austria (http://www.jagd-shop.at) uradni strani, to pa so:

    - Puškarstvo Skobir (kservis@volja.net),
    - Puškarstvo Špendal (puskarstvo@siol.net) ter
    - Veja d.o.o. Trebnje (veja.trebnje@siol.net).

    Sm zadevo preveril še enkrat in ugotovil, da je še eden uvoznik in sicer Biros d.o.o., s sedežem v Grosuplju (M... šport), katere sem pa očitno spregledal in jim maila nisem poslal. Tam sem tudi kupil puško, montažo in pa daljnogled.
    Si res en umetnik, da sih pozabil poslati mail trgovcu, ki ti je puško prodal.

    Za tvojo informacijo: Špendal in Skobir imata še preveč dela z resnimi strankami in verjetno ne uspeta odgovarjati po mailu. Kar je tudi prav, saj se puška po internetu ne da popraviti.
    Veja Trebnje pa po mojih informacijah več ne posluje.

  8. #38

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Si res en umetnik, da sih pozabil poslati mail trgovcu, ki ti je puško prodal.

    Za tvojo informacijo: Špendal in Skobir imata še preveč dela z resnimi strankami in verjetno ne uspeta odgovarjati po mailu. Kar je tudi prav, saj se puška po internetu ne da popraviti.
    Veja Trebnje pa po mojih informacijah več ne posluje.
    Glede na to da si ti muzikant, zaenkrat umetnik še nisem. Glede ostalih tvojih navedb, se pač ne morem z njimi strinjati. Glede Veje pa ne vem, ker sem maile dobil na njihovi uradni strani. Ja na Biros sem pozabil-se zgodi!

    p.s. Upam da zaradi tvojih komentarjev v resničnem življenju nimaš problemov. Pa brez zamere, sem hotu sam moj primer deliti z ostalimi, glede nekaterih naših trgovcev...

  9. #39
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Robl je objavil: Pokaži objave
    Glede na to da si ti muzikant, zaenkrat umetnik še nisem. Glede ostalih tvojih navedb, se pač ne morem z njimi strinjati. Glede Veje pa ne vem, ker sem maile dobil na njihovi uradni strani. Ja na Biros sem pozabil-se zgodi!

    p.s. Upam da zaradi tvojih komentarjev v resničnem življenju nimaš problemov. Pa brez zamere, sem hotu sam moj primer deliti z ostalimi, glede nekaterih naših trgovcev...
    Nimam problemov, vsaj zaenkrat ne.

    Bom šel jutri k Špendalu in mi bo pokazal mail, me res zanima kaj si natvezil.

    Malo je neukusno, da lahko vsak umtenik brez referenc, zliva gnojnico vsepovprek.

    Drugače je na njegovo delo bolj malo pripomb, mogoče je pa na stopnji, da si lahko izbira kaj bo delal in kaj ne.

  10. #40

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Drugače je na njegovo delo bolj malo pripomb, mogoče je pa na stopnji, da si lahko izbira kaj bo delal in kaj ne.
    Če ima nekdo podjetje in javno objavljen naslov elektronske pošte se spodobi, da se tudi držijo poslovnega bontona, ki velja za komuniciranje preko e-pošte. Ta pravi, da se odgovor pričakuje v 24 urah, če že ne odgovor, pa vsaj sporočilo, da potrjujejo prejem in obvestilo, kdaj bodo odgovorili. Takega bontona se držijo tudi v najbolj zakotnem kitajskem garažnem podjetju... Če pa tega ne uspeš, pa pač ne objavljaj kontaktov ali kakšnih spletnih trgovin.

Stran 4 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •