Citat Krpan je objavil: Pokaži objave
Menim, da ni čisto tako. Etični kodeks naj bi bil zbirka standardov, obnašanja in ravnanja v okolju kjer se lovci gibljemo. Tako kot je Koran ali Biblija podlaga in standard za ravnanja in obnašanje vernikov.

Zato bi moral biti napisan nalčelno in splošno. Komisija za Etični kodeks pa mora po mojem imeti nalogo, da ta splošna načela uporbi v trenutni situaciji jih utemelji, njihovo mnenje pa postane podlaga, ki jo morajo ostali deli LZS spraviti v pravne akte.

Malo sem zakompliciral, bom poskušal bovedati z primerom.

Odbor za EK dobi na mizo vprašanje avtomatskih kamer, za opazovanje divjadi. Odloči, se da je njihova uporaba skladna z etičnim kodeksom pod naslednjimi pogoji:

1....
2....
3.....

LZS priporoči, vsem LD da te pogoje vključijo v svoje pravne akte, ki tako postanejo standard ravnanja vsakega lovca.

Podobno bi se lahko odbor EK opredelil do vpračanja lova zlokom ali pa lova z sokoli. To stališče bi postalo uradno stališče LZS, ki bi g lahko vrez slabe vesti zagovarjala.

Ko bi naleteli na vpračanje izpuščanja fazanov pred puško ali lovskega "turizma" v LPN pa bi postalo zelo vroče. Mogoče za marsikoga prevroče. Zato si bodo nekateri zelo prizadevali da bi bilo tako kot je.

Je pa res kot pravi Sraka, da je Etični kodeks trenutno mrtva črka na papirju. To mora biti živ dokument, ki se odziva na nove zadeve, ki se vsakoodnevno pojavljajo v lovstvu.
Krpan, se kar strinjam s tabo. Vendar vseeno zopet mešaš LPN in LZS. Etični kodeks je izdala LZS in naj bi se ga držale njene članice, čeprav kot pravi Sraka so bile takrat leta 1998 to ZLD-ji, ampak posredno tudi LD-ji in njihovi člani. LPN-ji ali takratna gojitvena lovišča, pa niso nikoli bili člani LZS, zato se jim pravno formalno tega kodeksa ni potrebno držati in nemore nekdo drugi, kateri nima nobene veze in vpliva na delo LPN neke svoje predpise, neodvisni instituciji, pa čeprav lovski vsiljevati.

Druga zadeva pa je Morala, saj vemo da je 99% zaposlenih v LPN tudi lovcev in tako tudi članov LZS in verjemi mi, da tiste katere jaz poznam se načel Etičnega kodeksa še kako držijo. Za razliko od prenekaterih članov LD, katerih so polna usta in pamet znanosti in vedenja kaj v LPN-jih vse počnejo.