Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 40

Tema: Omara za puške

  1. #21

    Privzeto

    Citat TaSl je objavil: Pokaži objave
    Hmmm...
    Material stane 200 EUR, delo stane pa verjetno 100 EUR ali več. Tako, da je končen seštevek pibližno enak kot pri jekleni omari. S tem da v jekleno omaro lahko vdre profesionalen tat, v leseno pa še jaz brez problema. :)
    Samo pa moram reči, da je izgled čisto nekaj drugega kot pri jekleni omari. :)

  2. #22

    Privzeto

    Citat diver je objavil: Pokaži objave
    tako je to rešeno pri meni...:icon_:
    Diver, ali imaš na zgornjem delu omare - zgornja vratca prostor za strelivo?

  3. #23
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    stajerska
    Prispevki
    100

    Privzeto omara

    tako..pa je prišel tudi pri meni čas in evri za nabavo nove omare za orožje...dolgo sem premleval med "gun5" in "montana"....no pa je odločitev le padla nad monatno--mislim da mi nakupa ne bo žau..ker je videti zelo vredu omara ce pa koga zanima lahko pa nalozim kaksno fotko


    Lp toncy
    Sanja svinja o lovski puški v koruzi

  4. #24
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    Carcano M91 Fucile gre z veliko težavo noter

  5. #25

    Privzeto

    To danes piše na spletnem VEČERU:

    "Pištola na tleh spalnice, lovski puški pod posteljo, naboji po dnevni sobi in v žepu. Tako si je domovanje popestril 54-letni lovec iz Majšperka, a so mu policisti pokvarili idilo. Vse tri kose strelnega orožja in 275 kosov streliva so mu namreč, z orožno listino vred, zasegli, ker jih je hranil v nasprotju z določili zakona o orožju.

    Zaradi nepravilne hrambe sicer legalnega orožja in streliva so mu izrekli globo v višini 500 evrov in mu zanjo izdali plačilni nalog. Zasegli so mu tudi šest nabojev, za katere ne poseduje orožne listine, saj sodijo v kategorijo prepovedanega (vojaškega) orožja, za kar mu bodo izdal odločbo o prekršku."
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  6. #26

    Privzeto

    To, da je moral biti en poseben vzrok, da so sploh lahko prišli v stanovanje, pa ne piše?
    http://www.vecer.com/clanek/201502246098069

    Podpisan je avtor: Spletno uredništvo.
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #27

    Privzeto

    Sem hotel isto napisati kot Sršen. Bistvo se največkrat spregleda. Potem pa za vsak patron dolg opis nepravilnosti. Vzrok za hišno preiskavo me zanima.
    Takšne preiskave so kot higienska inšpekcija v gostilni. Vedno se nekaj najde. Če bi vsakemu, ki pozabi naboj v žepu pobrali orožje bi bilo pri nas zelo malo ljudi oboroženih. Z vojaki in policisti vred.
    Last edited by alojz1; 24. February 2015 at 13:52.

  8. #28

    Privzeto

    Ne glede na nalog za preiskavo. Orožje naj bo v omari varno zaklenjeno pred otroci in drugimi neveščimi uporabniki.

    Za vešče uporabnike in vlomilce tudi 10 tonski sef ne pomaga.

    Tako razstavljeno orožje v stanovanju je seveda tudi eden od povodov za označbo lovcev krvolokov, morilcev ...

    Sem 100% za, da so mu pobrali, ne glede na vzrok preiskave. Dandanes so omare že na pol zastonj.

    Kak pozabljen patron v žepu mislim da ni potrebno enačiti z razsejanim orožjem po stanovanju.

  9. #29

    Privzeto

    Jereb, kaj če ni imel otrok?
    Kaj če je imel stanovanje tako urejeno, da v te prostore drugi niso prihajali? Rešetke na oknih ipd.
    Tudi zakon govori o tem, da je za hranjenje pod določenimi pogoji lahko tudi prostor, ne samo omara.

    Mislim, da je premalo znanega in preveč dezinformacij, da bi tu lahko sodili.
    Zame je orožje varno shranjeno že, če je dobro zaprto v hiši, pa tja nima nihče dostopa.
    In po drugi strani nobeno varno hranjenje ne pomaga, če z lastnikom kaj ni v redu.

    Take polovične resnice so dobre le za vzbujanje orožne paranoje!
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #30

    Privzeto

    Osnovno varnostno pravilo je, da posameznik, ki poseduje orožje, le tega hrani tako, da ne pride v roke neupravičeni osebi. Po zakonu se mora orožje hraniti zaklenjeno in sicer ločeno od streliva, razen če sta orožje in strelivo shranjena v ognjevarni omari, sefu ali v posebej zavarovanem prostoru.

    Nadzor nad izvajanjem zakona o orožju izvaja tudi policija, ki je na podlagi 80. člena pristojna tudi za nadzor določbe 25 člena, t.j. ali posameznik hrani orožje skladno s to določbo zakona. Nadzor ali posameznik hrani orožje skladno z zakonom ni hišna preiskava in za njegovo izvedbo ni treba nobene sodne odredbe.

    Ob nadzoru, ki ga je opravila policija, je ta bila mnenja, da omenjeni ni hranil orožja tako kot bi ga po zakonu moral. Izdan mu je bil plačilni nalog,"kršitelj" pa se zoper plačilni nalog lahko pritoži.

    Če kdo poseduje nekaj kosov nabojem, za katere nima orožne listine, potem to ni nujno tudi prekršek.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •