Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 35

Tema: Mobilni telefoni (in ostali elektronski gadgeti)

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto Mobilni telefoni (in ostali elektronski gadgeti)

    Se še spominjate časov pred mobilnimi telefoni? Davna zgodovina? Sploh ne, če pomislimo, da so v širokem obsegu v uporabi šele malce več kot deset let. Zanimivo, kako hitro se človek navadi na udobje novih tehnoloških mejnikov in v kako kratkem času nam postanejo nepogrešljivi.

    Kakorkoli, tole temo sem "ustvaril", ker menim, da je tudi mobilni telefon postal (nepogrešljivi??) del opreme dandanašnjega lovca. Zanimiva so opažanja, da so tudi najkonzervativnejše jagrske grče neverjetno hitro osvojile praktično prednost hitre komunikacije, in da so se posledično spremenile lovske navade predvsem pri skupnih lovih.
    Starejši od mene, boste verjetno potrdili, da je jutranja obsleditev v svežem snegu nekoč potekala nekoliko drugače, kot poteka danes... Zjutraj se je bilo potrebno dobiti na zbornem mestu ob dogovorjenem času, potem se je določilo, kdo bo šel odsledit kateri del lovišča, in na koncu so se spet vsi morali dobiti na zbornem mestu ob določeni uri. Danes je precej drugače, posamezni entuziasti gredo še vedno zarana obsledit, ostali ljubitelji udobja pa čakajo(mo) lepo na toplem, da nas pokličejo z navodili, kje so ščetinarji in kje bo naše stojišče. Tudi med lovom marsikdaj ni več slišati lovskega roga, ki oznanja konec pogona, ampak dobiš klic "Pridi, konec je, gremo".
    Je to bolje ali slabše je nesmiselno razpravljat, ker je tehnološki napredek pač (žal?) sodobno dejstvo.

    Druga stvar, ki se je pojavila z implementacijo fotosenziorjev višjih ločljivost v telefonih, je masovno fotografiranje/snemanje lovskih dogodivščin. Včasih so le redki vzeli fotoaparat na jago, danes pa ga s sabo nosimo vsi, praktično ves čas, tako se je obseg lovske fotodokumentacije bistveno povečal.

    S pohodom tako imenovanih pametnih telefonov, pa lahko tisti, napredneje opremljeni, izrabijo še dodatne možnosti in aplikacije, ki so razvite za odprtokodne operacijske sisteme modernih mobilcev.
    S sabo lahko tako v eni sami napravici ves čas nosimo kompas, topografsko GPS navigacijo, sisteme za sledenje, kalkulatorje balističnih karakteristik izstrelkov in še cel kup aplikacij, ki so, nekatere brezplačno, na voljo na applovem AppStore ali na Marketu za Andoride.

    Info link:
    http://www.brighthub.com/mobile/goog...les/99997.aspx

    Sam imam na Androidu nameščen Balistični kalkulator, nekaj uporabnih GPS aplikacij, kompas, iz firbca pa sem si namestil še aplikacijo za klicanje predatorjev (lisic), ki je v praksi še nisem preizkusil.

    Morda kdo poda kak komentar ali svoj pogled na uporabo mobilcev ali drugih elektronskih pripomočkov pri lovcih. Jih pozdravljate, ali imate do tovrstnih tehnikalij kritično stališče?

  2. #2
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    Mislim, da je elektronsko privabljanje živali prepovedano.

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Kaj pa če imam zajčji vek nastavljen kot melodijo zvonenja?

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Citat Pinkfloyd je objavil: Pokaži objave
    Mislim, da je elektronsko privabljanje živali prepovedano.
    Ja, je. Saj nisem ziher, če to velja samo za lov, ali tudi za fotolov, ker se mi ne da brskat zdejle. Ni pa moj post v nobenem primeru spodbuda ali reklama :icon_:

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Grizzly Adams je objavil: Pokaži objave
    Ja, je. Saj nisem ziher, če to velja samo za lov, ali tudi za fotolov, ker se mi ne da brskat zdejle. Ni pa moj post v nobenem primeru spodbuda ali reklama :icon_:

    Velja za lov, ki je definaran kot določena ravnanja z ciljem odvzema divjadi.

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Velja za lov, ki je definaran kot določena ravnanja z ciljem odvzema divjadi.
    Torej le ni prepovedano. :icon_smile:

  7. #7
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Kaj pa če imam zajčji vek nastavljen kot melodijo zvonenja?
    Ja, inšpektorju rečeš, da je klicala žena, pa se nočeš oglasit



    Citat Grizzly Adams je objavil: Pokaži objave
    Torej le ni prepovedano.
    Prepoved velja za uporabo na lovu, sicer si pa najbrž lahko po mili volji predvajaš različne zvoke, samo puške ne smeš met zraven :icon_:

  8. #8
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Malo boljši mobilci imajo že vgrajen GPS aparat in to je tisto, kar meni na lovu pomeni največ. Primerilo se mi je namreč, da sva z Dikom na krvni sledi zaradi starejšega spremljevalca, ki ni mogel slediti tempu ostala z najdenim komadom izgubljena na neznanem terenu. Tudi pogovor po telefonu ni prinesel rezultata in edina varijanta je bila GPS. POiskal sem svoj položaj, in seveda takoj videl vse vlake, izbral tisto ki me je pripeljala do prvega naselja in zadevo smo uspešno rešili. Ravno tako sem označil koordinate najdene divjadi in spet ni bilo nobenih težav,ko so fantje iz tiste LD odšli z traktorjem po plen. Skratka izredno uporabna in nepogrešljiva napravica je tale GSM telefonček.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  9. #9
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Mogoče bo koga zanimalo.
    Uporaba GPS na telefonu.
    http://www.dzrj-lukacec.si/index.php...g=sl&showall=1

  10. #10

    Privzeto

    Citat springer je objavil: Pokaži objave
    Mogoče bo koga zanimalo.
    Uporaba GPS na telefonu.
    http://www.dzrj-lukacec.si/index.php...g=sl&showall=1
    Hvala!:icon_smile:

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •