Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 17

Tema: Predlog za član Programskeg sveta RTV

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto Predlog za član Programskeg sveta RTV

    UO LZS je dr. M. Toša na predlog mag.S.F. Kropeta predlagal kot kandidata za programski svet RTV za naslednji mandat.

    Dober predlog ali ne, to je sedaj vprašanje!

    Člani in obiskovalci foruma-lov verjetno ne bodo ravno navdušeni nad predlogom, saj gre za osebo, ki ni ravno zgled svobode izržanja stališč, za demokratično in transparentno delovanje, ampak je bolj ko ne predstavnik t.i. družbe enakomislečih, enoumja, pravovernih ali kako se ji še lahko reče.

    Vsi se namreč dobro spomnimo, da je omenjeni kandidat za člana programskega sveta onemogočil objavo članka o forumu-lov v glasilu Lovec, kar pa je najhuje, zavrnil je tudi objavo plačane reklame za forum lov. To je bilo v prejšnjem mandatu. V sedanjem mandatu pa je res, da ga je novi predsednik v tej smeri malo "omehčal". Ali ga je dovolj omehčal oziroma prevzgojil pa bo pokazal čas.

    Ta dejstva mu nikakor niso v prid pri kandidaturi za člana programskega sveta RTV. Verjetno so tudi zaradi omenjenega njegove možnosti manjše, kot bi sicer bile. Škoda za slovenske lovce, saj bi si zasliužili, da bi imeli svojega predstavnika v programskem svetu RTV, ki bi lahko pomambno vplival na to, da bi se na RTV pojavile oddaje s lovsko in naravovarstveno tematiko ki bi bile bolj naklonjene našim prizadevanjim.

    Kakšno pa je vaše mnenje o primernosti kandidata?
    Last edited by rock&roll; 13. December 2009 at 12:02.

  2. #2
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat rock&roll je objavil: Pokaži objave
    ...

    Kakšno pa je vaše mnenje o primernosti kandidata?
    Tako, da si ga pravzaprav čisto točno že opisal. Nimam kaj dodati.
    Res škoda, sposoben človek bi verjetno lahko veliko dosegel.
    Bomo videli, če bo kaj...

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    Slab predlog, pa saj imamo tudi mlade sposobne lovce izven organov LZS. Zopet se pojavlja, da eni in isti ljudje rotirajo.
    Saj zadnji čas bi že bil, da predsednik LZS z to prakso PREKINE.

  4. #4
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat solzica je objavil: Pokaži objave
    ... pa saj imamo tudi mlade sposobne lovce izven organov LZS. ...
    Verjetno sposobnih lovcev izven organov sploh ne pozna, saj je v ta krog nemogoče prodreti. Mladi in sposobni pač nekako ne spadajo tja. Smo že v neki drugi temi prebrali točno trditev, da tam, kjer se vse sprejema soglasno ali skoraj soglasno, ni drugega kot kimanje in slepa vodljivost. Iluzorno bi bilo misliti, da bi v takem krogu bilo mladih in sposobnih na izbiro. Spet plačujemo davek večnim funkcionarjem.

  5. #5

    Privzeto

    Res nimam sreče pri iskanju sozvočja z nekaterimi kolegi s foruma. Sam namreč menim, da je predlog dober. Dr. Marjana TOŠA poznam že vrsto let in nekoč sva nekaj časa bila celo "sodelavca" in upam si zapisati, da sem ga takrat vsaj malo spoznal. In to kar sem pri njem takrat odkril ter spoznal zelo cenim in spoštujem.

    Tudi sam se občasno s kakšnim njegovim stališčem ne strinjam, vendar se ob tem zavedam, da pa imam mogoče premalo informacij in ne poznam dovolj dobro okoliščin zaradi katerih je njegovo stališče takšno kot pač je in nasprotno mojemu.

    Prepričan pa sem tudi, da kandidatura dr. Marjana TOŠA za člana programskega sveta RTV ni primeren trenutek za "obračun z večnimi funkcionarji",temveč kaže to priložnost poskati pri evidentiranju kandidatov za odgovorne funkcije v vseh nivojih naše slovenske lovske organizacije od LD, ZLD, OZUL do LZS. Takrat se izkažimo in prekinimo staro prakso ter demokratizirajmo te postopke in jih osvobodimo starih in škodljivih spon.

  6. #6
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    Res nimam sreče pri iskanju sozvočja z nekaterimi kolegi s foruma. ...
    Sraka, menim, da ne iščeva ne ti ne jaz kakšnih posebnih "sozvočij" na tem forumu. Ker oba kar pošteno "pičiva", če nama kaj ni všeč. In to pri tebi jaz cenim. Zato tudi verjamem, da zelo dobro veš, zakaj si izrazil nasprotno mnenje kot jaz. Kdo ima prav? Kdo bi vedel?
    Jaz pač opozarjam, oz. se strinjam s tistim, kar sem sam čutil in na tej podlagi dobil tako mnenje.
    Morebiti smo nekateri pri svojih zahtevah bolj radikalni kot drugi, a ker še vedno ne vidim rešitve v smeri, ki jo nakazuješ, sem zelo skeptičen do kandidatov iz takih krogov. Predvsem, ker je ravno uredništvo glasila eden glavnih stebrov stare trdnjave!

    Če za svet RTV iščemo kandidata, ki se bo prilagajal navodilom iz baze, potem je verjetno Toš pravi kandidat. Prilagodljivost je do sedaj dokazal. A mislim, da rabimo na tem mestu kaj drugega. Zastopnika idej, kakršno naj bi Slovensko lovstvo bilo! Izrazito naravovarstveno, celo radikalno če je treba in kritično do napak v lastnih vrstah. To pa se zaenkrat še zelo razlikuje od tistega, kar v vodstvih večine vseh Slovenskih lovskih organizacij in zvez želijo.

  7. #7

    Privzeto

    Ta razprava je že zgubila na aktualnosti, kandidati za programski svet so znani. O našem ni niti govora.

  8. #8
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Ta razprava je že zgubila na aktualnosti, kandidati za programski svet so znani. O našem ni niti govora.
    Mogoče je izgubila kar se tiče samega kandidata.
    Kaj pa kaj več o tej temi. Imaš kakšno povezavo, informacijo kako vse to poteka in kako je potekalo?
    Na tem mestu bi nekdo lahko naredil kaj pomembnega za divjad in lovstvo!

  9. #9

    Privzeto

    Poiskusimo najprej o vsaki stvari pozitivno razmišljati. Kaj je v tej zadevi dobrega. Da je v Programskem svetu RTV lovec in urednik lovske revije je po mojem mnenju zelo dobro. Dajmo mu možnost, da se na tem mestu izkaže in potem sodimo čeprav nam kot tak ni povšeči.

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Strinjam se z oceno, da bi bilo dobro imeti lovca v programskem svetu RTV. Verjetno je bolje on, kot noben, tu se strinjam z nekaterimi komentarji. Če ni prišel skozi se je potrebno vprašati, kaj je LZS naredila, da bi prišel skozi, če ga je že predlagala. Upam, da so tudi kaj lobirali, ne samo da so dali predlog. Sicer pa, če predlog nima notranje močne podpore se nam lahko zgodi primer "Ertl".

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •