Stran 6 od 11 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 101

Tema: 223 ali 243

  1. #51
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Moje mnenje pri uporabi 223 za odstrel srnjadi je, da ima premalo rezerve. Z dobrim zadetkom ni problema, vse pade. Tudi sam občasno lovim s tem kalibrom, največkrat pa za srnjad raje uporabim večji kaliber (najraje 7/57R). sem že videl srnjaka zadetega z 223 nizko za pleče ki je padel po približno 1km. Če bi tak zadetek dobil z 7mm nebi šel niti približno tako daleč. Zato jaz pravim pri izbiri kalibra: več je več:icon_:
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #52

    Privzeto

    Jaz občasno jagam srnjad z 222rem, čeprav precej raje z 8x57.
    Točno tako kot je mugo zapisal, če je zadetek slab, zaboga ne pade kar tako. Seveda pa ob dobrih zadetkih pada kar na mestu.
    Lisjak je priča ko sem na enih 150m lisico zastrelil v mehko pa je bila po parih urah še precej živa in sem jo moral še enkrat streljati. V bistvu če ne bi bilo snega, vprašanje če bi jo sploh dobila. Krogla pa je bila TM 3,24g. Z isto kroglo pa je padel kasneje tudi srnjak pri 24kg po 10 metrih. Tako da je od situacije do situacije različno. Kolikor vem je tudi merjasec pri 120kg je po 60m legel z 222rem.

  3. #53
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    ..............Zato jaz pravim pri izbiri kalibra: več je več:icon_:


    BRAVO

  4. #54

    Privzeto

    Citat capra ibex je objavil: Pokaži objave
    Kolikor vem je tudi merjasec pri 120kg je po 60m legel z 222rem.
    Ne se s takim hvaliti tako javno. Tistih, ki pa niso padli pa ne štejemo

  5. #55

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ne se s takim hvaliti tako javno. Tistih, ki pa niso padli pa ne štejemo
    Se nič ne hvalim! To sem slišal nisem pa streljal jaz!
    Aja sem pozabil dodati da kljub temu da jagam z 222rem, več srnjadi uplemnim z 9,3 x 62 kot z 222, pa ni nevemkakšne velike razlike, pri 9,3 je običajno še brez potpludb.

  6. #56
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Jaz sem svojo 222 postavil v kot in v njej bivajo pajki in ostala golazen.Tudi vsakoletnega nastrela ne bo videla.Res je da je samo ruska prelamača in ni več tako točna kot je nekoč celo bila,pa vendar je predvsem kaliber tisti ki me je v to prepričal in ne kaj drugega.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #57
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto 222

    Poleg .308 win, .300 WSM, .30-06 Spf, 9,3*74r, 7*65r srnjad in lisice lovim izključno z .222 RM, teža krogle 3,56 g in kar je zadeto pade v ognju oz. max 50 m.

  8. #58

    Privzeto

    Točno tako je , kot je zapisal Pranger. Premalo rezerve.
    Vsak ki se je že srečal z lovskim turizmom ve, da si časovno omejen. Enostavno ne moreš jagat srnjaka cel mesec, če te čakajo še drugi lovci. In zato je potrebno streljati, in dejstvo je, da se ne da vedno streljat pod 100m, pa da srnjak lepo stoji sredi pokošenega travnika...k temu dodamo še malo nervoze lovskega gosta in imamo recept za slab strel.

    Če jagaš z .222 in podobnimi "za sebe" in imaš čas, potem so tudi zadeve v 5,6mm zelo uporabne. Samo vedeti je potrebno, da mora biti razdalja primerna, brez močnega vetra, dežja, ovir na poti krogle (trava, vejica)...pa se da tudi fino jagat.

    Sam kupujem .222, ampak bo za svizce, lisice..

  9. #59
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    Citat capra ibex je objavil: Pokaži objave
    Se nič ne hvalim! To sem slišal nisem pa streljal jaz!
    Aja sem pozabil dodati da kljub temu da jagam z 222rem, več srnjadi uplemnim z 9,3 x 62 kot z 222, pa ni nevemkakšne velike razlike, pri 9,3 je običajno še brez potpludb.
    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Moje mnenje pri uporabi 223 za odstrel srnjadi je, da ima premalo rezerve. Z dobrim zadetkom ni problema, vse pade. Tudi sam občasno lovim s tem kalibrom, največkrat pa za srnjad raje uporabim večji kaliber (najraje 7/57R). sem že videl srnjaka zadetega z 223 nizko za pleče ki je padel po približno 1km. Če bi tak zadetek dobil z 7mm nebi šel niti približno tako daleč. Zato jaz pravim pri izbiri kalibra: več je več:icon_:

    Citat stjrp je objavil: Pokaži objave
    BRAVO
    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Točno tako je , kot je zapisal Pranger. Premalo rezerve.
    Vsak ki se je že srečal z lovskim turizmom ve, da si časovno omejen. Enostavno ne moreš jagat srnjaka cel mesec, če te čakajo še drugi lovci. In zato je potrebno streljati, in dejstvo je, da se ne da vedno streljat pod 100m, pa da srnjak lepo stoji sredi pokošenega travnika...k temu dodamo še malo nervoze lovskega gosta in imamo recept za slab strel.

    Če jagaš z .222 in podobnimi "za sebe" in imaš čas, potem so tudi zadeve v 5,6mm zelo uporabne. Samo vedeti je potrebno, da mora biti razdalja primerna, brez močnega vetra, dežja, ovir na poti krogle (trava, vejica)...pa se da tudi fino jagat.

    Sam kupujem .222, ampak bo za svizce, lisice..
    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Lahko da v državnih loviščih kje uporabljajo 243, vendar ne kot "prvo" puško.
    Pri nas uporabljajo 8x57. 243 je za srnjad, teleta, ozimca, gamsa je čisto Ok, samo dobro moraš zadeti.

    Kot zanimivost, v državnem ne pustijo loviti srnjadi oziroma ne vidijo radi da se lovi z .222 .223 in podobnimi naboji (5.6mm).Preveč so iskali.....še posebej problematični so bili tuji gostje.
    ja kaj a jelene, merjasce, medvede pa z trombloni jagate a tiste slučajno bol precizno pomerite kot pa srnjad.

    "" v državnih loviščih radi vidijo da za odsterl jelena uporabljaš 50BMG""

  10. #60

    Privzeto

    Pumpa, odgovor je enostaven, raje vidijo, da je še nekaj rezerve. Po tvoji teoriji je za večino slovenskih lovcev dovolj 6.5mm, tisti ki pa imajo medveda pa 7mm. A ne? Pa sam veš da ni tako.

Stran 6 od 11 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •