Stran 3 od 11 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 101

Tema: 223 ali 243

  1. #21

    Privzeto

    Pozdravljen ben1, jaz imam 5,6x52R Savage, uporabljam ga za srnjad, lisice, ... Na začetku sem bil mal skeptičen, sedaj ko je sproban ga ne zamenjam. Sam ga imam na kombinirki, kar pride prav pri lovu na lisice!

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    NeverLand
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Citat janez valentic je objavil: Pokaži objave
    Ali kdo uporablja vermint (hollow point) krogle v 5,6 mm (.222, .223, 22-250 itd) pri lovu na lisice in jazbece?
    Ali sploh pride do istrelne rane?
    Skratka ali je npr. 223 z vermint ali match kroglo lahko dobra "arcnija" za lisico?
    Kaj pa za srnjad?
    Nekaj kolegov lovi s HP kroglami v omenjenih 5,6 kalibrih in so odlične za lov kožuharjev, saj naredijo samo vstopno ranico brez poškodb tkiva in krzna. Prav tako z njimi lovijo srnjad in lepo pada v ognju, vendar je to bolj riskantno početje, saj bi ob slabem zadetku imeli probleme s krvno sledjo!

  3. #23

    Privzeto

    Citat Lakotnik je objavil: Pokaži objave
    Nekaj kolegov lovi s HP kroglami v omenjenih 5,6 kalibrih in so odlične za lov kožuharjev, saj naredijo samo vstopno ranico brez poškodb tkiva in krzna. Prav tako z njimi lovijo srnjad in lepo pada v ognju, vendar je to bolj riskantno početje, saj bi ob slabem zadetku imeli probleme s krvno sledjo!
    Hvala za info.
    Ali imaš podatek glede konkretne polnitve/krogle/kalibra?
    Ali gre samo za vermint krogle (a-max, vermint granade itd) ali tudi kakšne match HP npr 60-80 grs?
    Kaj pa 243 Win?

  4. #24

    Privzeto

    Odločitev je padla. Po dolgem razmišlanju sem se odločil za 223. Puško imam že "zaarano" še nabavno dovoljenje potem pa ponjo. Moram rečt da sem dobil zelo lepo zastavino karabinko v štuc varianti ki je bila zelooooo malokrat uporabljena.:icon_smile:
    Slike sledijo ko bo puška doma.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  5. #25

    Privzeto

    eden več

  6. #26

    Privzeto Zastava

    Povezava 5996
    Povezava 5997

    No pa je le "doma"
    Grem danes takoj probat kako nese.
    Zraven sem dobil škatlo Hirtenberg 3,56g kar ne bo za dolgo, potem pa bo treba nabavit nekaj drugega pa ne vem kaj bi izbral. Katero municijo uporablate za v tarčo?
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  7. #27

    Privzeto

    Lepa puška!!!:icon_:Naj ti bo Diana naklonjena!Tudi moja želja je,da bi imel poleg 30-06 še manjši kaliber v omari.Zato sem prejšnji teden naročil puško v kalibru 243win.S tem kalibrom sem kot lovec tudi začel.Zdaj pa komaj čakam,da jo nekje v začetku februarja dobim.223rem ti bo odlično služil.Pri nas so lovci zelo zadovoljni z njim!Lp.

  8. #28

    Privzeto

    Puško sem že sprobal in res nese u piko. Edino kar je bom zaradi starosti zamenjal daljnogled, sedaj je gor Nikko Stirling 6X40 povsej verjetnosti pa ga bo zamenjal Bushnell Legend 3-9X50.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  9. #29

    Privzeto

    Kakšna pa je razlika v odsunu pri teh dveh kalibrih? Remington .223 se mi dopade ravno zaradi majhnega odsuna, z .243 pa še nisem imel priložnosti streljati.
    Ni panike za mehanike, ni sile za debile.

  10. #30
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Citat Igoman je objavil: Pokaži objave
    Kakšna pa je razlika v odsunu pri teh dveh kalibrih? Remington .223 se mi dopade ravno zaradi majhnega odsuna, z .243 pa še nisem imel priložnosti streljati.
    Ni bistvene razlike v odsuno.
    Lp in dober pogled!

Stran 3 od 11 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •