Stran 2 od 11 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 101

Tema: 223 ali 243

  1. #11

    Privzeto

    Nisem pristaš manših kalibrov od 7mm. Če imaš 308 in različne krogle je to dovolj za vso divjad in tudi za strelišče. Večkrat vidim lovce, ki imajo več pušk pa z nobeno ne dosegajo dobrih rezultatov. Bolje se je navaditi in dobro streljati z eno. Če pa že imaš preveč denarja pa ga vloži v dober strelni daljnogled ali druge lovske stvari.

  2. #12

    Privzeto

    Sam sem letos kupil 243 win streljal z njim sem že cca 5 kosov srnjadi in lisico. Zadeva je super lahko rečem tudi v slabših zadetkih obleži v ognju, uporabljam pa geco 6,8g in še podpludb ni nikakršnih, tako da če imaš željo in denar, kar po njo!!!

  3. #13

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Nisem pristaš manših kalibrov od 7mm. Če imaš 308 in različne krogle je to dovolj za vso divjad in tudi za strelišče. Večkrat vidim lovce, ki imajo več pušk pa z nobeno ne dosegajo dobrih rezultatov. Bolje se je navaditi in dobro streljati z eno. Če pa že imaš preveč denarja pa ga vloži v dober strelni daljnogled ali druge lovske stvari.
    Sej pravim da je želja in ne potreba!
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  4. #14

    Privzeto

    Citat zober je objavil: Pokaži objave
    To pa ni res,pri pravi izbiri krogel pušča dobro sled tudi ob slabših zadertkih!
    Napisal sem samo svoje izkušnje, nisem pa napisal, da sem mislil na primerjavo z 7x64, 8x57, 308win, 30-06.

  5. #15

    Privzeto

    Pri raztrganinah in podpludbah je največ odvisno od vrste iztrelka-krogle!
    Če sam polniš naboje,ti je vse odprto,jaz uporabljam osebno kroglo hornady interlock 6,5g in seveda lastno polnitev.

  6. #16

    Privzeto

    Tu prilagam še tarčo od prvega testa te krogle,žal slike uplenjenega komada nimam,je pa izhodna rana malo večja od vhodne!

  7. #17

    Privzeto

    Mislim da bo zdaj odločitev lažja ko prebereš menja tistih ki imajo tak kaliber. :icon_razz:
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  8. #18

    Privzeto

    Odločitev je precej enostavna. Če boš potreboval kaliber za srnjad, lisico, jazbeca bo 223 zadostoval, v kolikor bi lovil poleg naštetega še npr. gamsa, prašiča, itd... pa 243. Oba kalibra sta odlična.

  9. #19
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Šibice
    Prispevki
    72

    Privzeto

    Bez obzira koji od ova dva kalibra odabrao najbitniji je odabir kugle, te njezine brzine, ovisno o namjeni za koju ti treba.
    Ne znam kako vaše zakonodavstvo tretira zrna sa punom košuljicom, ali po meni su primjerena za lov krznašica, bilo u .223 ili .243, ako se lovi radi krzna.
    Pošto je prirodno krzno sve manje inn, možda je primjerenije za lisicu koristiti varmint ili match zrna, koja izazivaju gotovo trenutnu smrt, ali i velika razaranja tkiva.

  10. #20

    Privzeto

    Ali kdo uporablja vermint (hollow point) krogle v 5,6 mm (.222, .223, 22-250 itd) pri lovu na lisice in jazbece?
    Ali sploh pride do istrelne rane?
    Skratka ali je npr. 223 z vermint ali match kroglo lahko dobra "arcnija" za lisico?
    Kaj pa za srnjad?

Stran 2 od 11 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •