Stran 10 od 11 PrvaPrva ... 67891011 ZadnjiZadnji
Rezultati 91 do 100 od 101

Tema: 223 ali 243

  1. #91

    Privzeto

    Ja seveda se da. Ponavadi ti dajo toliko nabojev, da lahko streljaš dokler ne sklatiš prvega goloba ali grlice skozi vhodna vrata trgovine, niže dol po ulici.
    Zakaj pa potem ima K..x svoje strelišče?
    Ni panike za mehanike, ni sile za debile.

  2. #92
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Če imaš v lovišču prašiče in jelenjad, vzemi kar .308, ker je vsekakor malo bolj siguren kot .243...

    Dovolj da enega merjasca zjebeš, pa ti bo za vedno žal... Drugač .308 tako rekoč ne rukne nič... js večino lovim z 9,3 in .300WM ki bistveno bol sunita, pa se da...

  3. #93
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Števerjan, Gorica, Italija
    Prispevki
    48

    Privzeto

    Vaja dela mojstra = Kdor se boji odsuna naj gre vadit na strelišče. Ko bo postrelil 100 nabojev ga ne bo več strah kopita.

  4. #94

    Privzeto

    Jurij, nekatere bo še vedno strah. Samo priznali ne bodo več.
    Odsun in posledično proženje je najbolj pogosta napaka strelca.

  5. #95

    Privzeto

    Fantje preveč komplicirate.
    Desc se boji odsuna in dokler bo tako bo zelo slab strelec pa naj strelja s čimerkoli. Šele ko bo postrelil nekaj 100 nabojev z isto puško se bo približno navadil. Ti pa svetujem da vzameš .308 ali pa 8x57is, ker imaš na trgu dovolj municije za trening. Manjših kalibrov od 7mm jaz ne bi jemal.
    Last edited by dolgin; 16. May 2012 at 16:14.
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #96
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    JAz sem si nabavil 8x68S in mi ni čisto nič žal, s tem ne mislim, da je to edini pravi kaliber, vendar sem še vedno mnenja da je boljše malo rezerve. Tako da s 308, 8x57 ali kaj podobnega pa ti po mojem ne bo žal, ker kot pravijo tudi ostali člani malo rezerve ne škodi, ker poškodbe na divjadi ne bodo nič večje kot s kakšnim manjšim kalibrom. Glede odsun pa, ga vsaj jaz pri strelih na divjad sploh ne občutim.
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  7. #97
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat stjrp je objavil: Pokaži objave
    JAz sem si nabavil 8x68S in mi ni čisto nič žal.
    Razen tega, da moras kak kos srnjadi kazensko odkupit.

  8. #98
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Nimam teh problemov, poglej pod temo grom krogel, kjer boš videl da so poškodbe minimalne. Če boš komad zadel v mehko ali v stegno, ni važen kaliber, rezultat bo enak
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  9. #99
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Sem slišal drugače.

    V miji paleti je tudi 8S, tako da ne rabim gledat nobenioh galerij in tem. Točno vem kako dela.

  10. #100

    Privzeto

    Desc se boji odsuna in dokler bo tako bo zelo slab strelec pa naj strelja s čimerkoli.
    Saj se da z vsemi kalibri natančno streljat,to sploh ni problem, samo lepše je pa s tistimi z manj odsuna. Vsaj meni.
    Ni panike za mehanike, ni sile za debile.

Stran 10 od 11 PrvaPrva ... 67891011 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •