Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 22 od 22

Tema: Ali bo kdo nosil odgovornost?!

  1. #21

    Privzeto

    Pozdravljen Lectograjski!

    Z vsem kar si zapisal se popolnoma strinjam. Vendar še vedno nisi utemeljil svoje zahteve za zamenjavo oziroma zahteve za odstop predsednika "pravne" komisije pri LZS.

    Ne bi bilo korektno kar tako odmisliti razmer, ki so v družbi in v sami lovski organizaciji prevladovale v času, ko se je zamenjevalo predsednika LZS in so se sprejemala nova pravila organizacije. Takrat so vladale neke vrste "izredne razmere" in ko se danes ozrem nazaj, sem skoraj prepričan, da če bi takrat "z veliko žlico" zajeli vse demokratične zahteve po notranjem ustroju lovske organizacije, bi se spravili v veliko nevarnost, da nas enostavno raznese. To bi se nam skoraj zagotovo tudi dogodilo, ker se je čez čas pokazalo, da je med nami samimi več zagovornikov temeljite reforme slovenskega lovstva in lovske organizacije kot izven nas.

    Tudi sam sem bil takrat med ostrimi kritiki tako načina zamenjave vodstva LZS kot vsebinskih rešitev, ki so jih prinesla nova Pravila. Vendar je čas pokazal, da smo vsi skupaj, tako mi v lovski organizaciji kot tudi tisti zunaj nje, rabili določen čas, da smo zaznali vso širino problema. Sedaj pa res počasi prihaja čas, da začnemo postopno spreminjati naša notranja statutarna razmerja, neskladnosti uskladimo za zakonom ter se začnemo strpno pogovarjati kaj v resnici večinsko želimo. Tega pogovora pa ne bo mogoče začeti z agresivnimi zahtevami po raznih odstopih, vsesplošnih kritikah vseh in vsakogar, temveč predvsem s strpnimi in argumentiranimi pozivi k dialogu in s ponujanjem rešitev.

    Ob tem pa se moramo zavedati, da tako kot je lahko legalna in legitimna vsaka naša pobuda ali predlog, je popolnoma legalna in legitimna vsaka z zakonom skladna tudi pobuda ali predlog s katerim pa se ne strinjamo.
    Če zahtevamo demokracijo zase, jo pač moramo priznati tudi tistim, ki drugače mislijo in vidijo drugačne rešitve kot so tiste za katere se sami zavzemamo.

    Ko bomo uspeli ustvariti vzdušje pozitivnega konflikta argumentov in preseči vzdušje konflikta interesov, šele takrat bomo v stanju ustvarjalo prispevati k občemu kompromisu ter dogovoru.

    Pa lep pozdrav!

  2. #22

    Privzeto

    Sraka, sva na istem bregu is se strinjam s tvojim razmišljanjem. Da sem bolj radikalen v zahtevi po odstopu Šuštariča, pa zato, ker menim, da je nastopil čas za spremembe. V njem in njegovi pravno-statutarni komisiji pa vidim eno izmed glavnih ovir za začetek le teh. Trdno sem prepričan da sedanji "status quo" ne vodi v to smer.
    Strah me je, da bo mandat sedanjih organov LZS minil ne da bi se karkoli spremenilo. Nujno je, da se Pravila spremenijo v tem mandatu in se novo vodstvo voli na demokratičen in transparenten način. Sedanji način volilnega postopka je daleč od navedenega. Prav tako je delovanje organov LZS zastarelo, nefunkcionalno, potratno in predvsem neučinkovito.
    Če bomo izbirali novo vodstvo na star in nezakonit način, verjemi, naslednjega ne bo.
    Seveda mora glavne poteze potegniti predsenik in UO LZS. Močno upam, da se jim bodo odprle oči in bodo končali udobno "prezimovanje"!

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •