Stran 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 62

Tema: Protest ob spreminjanju Pravilnika o evidenci odstrela ...

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Mišica, vsak ima pravico povedati kaj meni o spremembi Pravilnika in protestu nanj. Tudi ti!
    Šef, jaz nisem napisal, da ne smejo napisati svojega mnenja, samo opozoril sem ostale bralce tega foruma, kateri morda tega kar sem napisal pač ne vejo.

  2. #12

    Privzeto

    Mišica
    Ko komentiraš oziroma opozarjaš bralce tega foruma, te prosim, da navajaš resnične in preverjene podatke. In ne govori neumnosti, ker očitno še to neveš kdo je predsednik ozulov.

  3. #13
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Mišica, tvoja informacija je napačna! Samo eno od dveh imen najdem v tej komisiji!

    Tema pa je namenjena temu, da ugotovimo kaj je prav in kaj narobe v predlogu sprememb Pravilnika in predlaganem protestu oz. odgovoru LZS in OZUL-ov.
    Da ugotovimo kaj je tisto, kar je treba urediti, da bodo reči tekle kot morajo.

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Ja se opravičujem ja moja napaka priimek je isti, če se ne motim je pa njegov oče predsednik OZUL-a. Ali sem se ponovno zmotil?

  5. #15

    Privzeto

    Mišica še vedno napenjaš mišice v prazno. Zanesljivo nobeden od omenjenih ni član komisije za upravljanje z divjadjo pri LZS. Zato raje malo napni možgane in skušaj logično odgovoriti na vprašanje, ki zanima veliko lovcev: zakaj neki je LZS pisno sporočila na MKGP, da se strinja s spremembo pravilnika, ki določa zbiranje nogic od sive vrane, šoje in srake, zdaj pa ta ista LZS kar naekrat poziva vse starešine naj protestirajo proti takšni spremembi in to pri istem ministrstvu?

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Milan Cajner je podpredsednik komisije, saj tako piše na internetni strani LZS!

  7. #17

    Privzeto

    Mišica, še vedno iščeš odgovor tam kjer ga ni. Milan Cajner že kar nekaj časa zanesljivo ni več podpredsednik komisije za upravljanje z divjadjo. Raje napiši kakšen odgovor ali mnenje do katerega si se dokopal sam.

  8. #18

    Privzeto

    Ja mišica, moj oče je predsednik OZUL-a. Kar pa ne spremni dejstva, da imam svojo glavo in svoje mišljenje in pogled na lovstvo.

    Z očetom imava kdaj pa kdaj tudi različne poglede na gojitev in upravljanje divjadi, skupno pa nama je predvsem to, da na divjad gledava bolj iz biološko pravilnega kot pa lovstvu dostirkat željenega vidika. Kar se pa tiče politke pa je on dosti bolj strokovno seznanjen (poznavanje vseh zakonov, pravilnikov, predpisov, itd.) in vpleten.
    Jaz nisem nikjer nič vpleten ali član katerekoli druge skupine, zbora, komisije, itd.
    Vidim pa kaj se dogaja, da je povsod samo en prepir, metanje polen pod noge, predvsem pa ta večni konflikt med LZS in OZUL, MKGP, ZGS , .. kar je tudi priperjalo do nastale situacije.

    LZS je namreč poslala dopis na MKGP, da nima pripomb glede rezanja nog, sedaj pa isti organ pošlje dopis na vse starešine LD-jev. Skupaj pa zapakirajo še OZUL katerih sestavni člani so prav tako člani LZS in ZLD in so po mnenju lovišč članic najbolj strokovno podkovani v upravljanju in gojitvi divjadi, ocenjevanja, itd. in so zato tudi s strani lovišč izvoljeni.

    V naši LD je zadeva taka. Dokler je bila glede gojitve na oblasti LZS in so bili še v igri ZLD in LGO je v našem prostoru, ki obsega celoten Zahodni visoki kras kar vključuje celotno hrušiško, nanoško in trnovsko gorsko področje in predstavlja ogromen gozdni sestoj ki predstavlja vrhunske pogoje za življenje populacije jelenjadi in velikih zveri, vladala odstrelna anarhija.
    Tukaj se je v vrhu tega kompleksa srečalo 5 LGO-jev vsaka s svojo politiko odstrela jelenjadi. Pretežno so politiki bile: vse kar pride se strelja! V našem lovišču, ki ga obsega velik predel Hrušice kot primarnega življenskega prostora medveda in ostalih zveri, je bila takrat jelenjad tako redka, da smo streljali kos ali dva letno. Podobno je bilo tudi v ostalih loviščih, ki danes sestavljajo OZUL ZVKR. To je bila politika, ki je LZS ni hotela spremeniti, in ni šlo drugače kot pa, da se je pred leti na pobudo mojega očeta ustanovilo Združenje skupine lovišč za skupni dogovor o gojitvi jelenjadi, čemur so tako LZS kot tudi ZLD odločno nasprotovale saj so ščitile ekzaktno prekrivanje ZLD in LGO z istimi članicami, ter zagovarjale ohranitev starih LGO, ki jih je pred leti presekala avtocesta in so imele popolnoma različne politike odstrela v populacijah, ki se obravnavajo celostno na večjih območjih (velike zveri, jelenjad, divji prašič). To pa je bilo za našo divjad popolnoma nesmiselno in škodljivo!

    Ker je bil na prvem Zboru starešin večinsko izglasovan predlog dogovora o skupni gojitvi je prišel v veljavo, še dolgo pa so mu odločno nasprotovale tako LZS kot nekateri ZLD kot tudi posamezne LD.
    Vendar je že 5 letno delovanje Dogovora o skupni gojitvi obrodilo take sadove, da so vse LD podpirale in bile v 100% ZA tak način sodelovanja. To se je zgodilo pred sprejemom Pravilnikov in Zakonov ampak točno ta zaključeni kompleks pa je kasneje z razširitvijo postal Zahodno visoko kraški OZUL, ki je bil včasih sestavljen iz večih LGO. Takrat je Zavod za gozdove preoblikoval OZUL-e iz LGO-jev na način, ki je zagotavljal celostno obravnavanje zaključenih populacij divjadi, kar je biološko gledano iz vidika gojitve nujno. Smernice za odstrel in gojitvena dela predpisuje OZUL v sodelovanju z ZGS kot souporabnikom življenskega prostora za gojitev.

    Mi danes streljamo čez 25 kosov jelenjadi, okolje ni obremenjeno, škode so zanemarljive zaradi strokovnega upravljanja s strani OZUL-a. Zimsko krmljenje je skrbno in strokovno uravnoteženo, kar zagotavlja učinkovito preprečevanje škod po lupljenju in objedanje mladja, ker gre za pretežno Abieti Fagetum - jelovo bukov sestoj. Ruk je fantastičen, jeleni pa vrhunski, vsako leto jih je kar nekaj okoli ali čez 200 točk. Medved je stalno prisoten prav tako ris in v zadnjem času tudi volkovi. Za to je pri nas poskrbel OZUL skupaj z ZGS za kar sem jim in jim bom kot lovec, fotograf in ljubitelj divjadi večno hvaležen.

    Blatenje LZS OZUL-ov in način razmišljanja, kaj sploh OZUL-i delajo mi gre na bruhanje in jaz in tudi vse članice našega OZUL-a vedo povedati kateri organ je kaj za to, da so se nam uresničile sanje naredil. Podtikanje polen pod noge tako strokovnemu organu kot je OZUL s strani LZS je vsekakor neprimerno in škodljivo za našo divjad in za prostor v katerem živim. Jaz lahko za naš okoliš to tudi zagotavljam, saj sam na lastne oči v gozdu to tudi vidim.
    Prav tako mi tudi nikoli ni bilo jasno zakaj je takrat prostovoljnemu dogovoru skupine lovišč LZS tako nasprotovala.

    Dopis je poslan od mene kot starešine LD in predstavlja moj pogled. Moj pogled je v prvi vrsti kritičen glede načina, ki ga je izbrala LZS za reševanje problematike predloga Pravilnika. S padalsko punt potezo, in se zraven odregnila tistega, ki pri nas skrbi za divjad. To pa lahko zatrdim, da je pri nas v širšem prostoru - OZUL. Od ZLD in LZS pa pri nas divjad nima kaj dosti oz. jo je v času njihove vladavine bilo občutno manj. Zato sem tudi predlagal, da se pozornost in energija usmeri v tisto za kar sploh obstajamo.

    Gorazd Šemrov

    Pa še rezultat dela OZUL-a pri nas poslikan z moje strani - zrel star jelen v Hrušici, ki je pred objektiv prišel v ruku na klic:
    Last edited by Gorazd Šemrov; 29. November 2009 at 09:11.

  9. #19
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Gorazd, se popolnoma strinjam s tvojim pisanjem, v začetnem postu, pa sem želel opozoriti, (tebe sem zamenjal z očetom, ker nisem bil pozoren na ime) da so dopis pisali ljudje, ki jim lovci zaupamo največjo strokovnost na tem področju. Za tvojega očeta to z gotovostjo lahko zatrdim, ker ga poznam, ne morem pa isto trditi za vse ostale OZUL-e in njih predsednike.

  10. #20

    Privzeto

    [QUOTE=mišica;44948................................ .....................ne morem pa isto trditi za vse ostale OZUL-e in njih predsednike.[/QUOTE]
    _______________
    Tu pa je kolega Mišica zadel bistvo problema, ki se v nekaterih sredinah pojavlja. Kar nekaj "odsluženih ali drugače ne preveč priljubljenih večnih kadrov" v ZLD-jih so se rešili tako, da so jih enostavno "delegirali" v OZUL-e. Tako so OZUL-om naredili dvakratno škodo. Prvič s tem, da se niso zavedali pomembnosti in pristojnosti OZUL-ov ali pa jim na tiho tega novega poslanstva, ki jim ga je dodelil zakon, niso želeli priznati in so menili, da bodo lahko še vedno o vsem odločali v ZLD-jih in drugič s tem, da so v nekaterih primerih v OZUL-e kadrovali popolnoma neprimerne ljudi. Prve posledice tega se že kažejo in v kratkem je pričakovati še ostrejša nasprotja med OZUL-i in LKD-ji. Posledice in škodo pa bodo najbolj občutile Lovske družine.
    Ob tem pa vsekakor ne gre zanemariti tudi nekaterih, po mojem mnenju, utemeljenih očitkov, da v vseh primerih meje OZUL-ov niso ravno najbolj posrečeno začrtane in iz tega dejstva izvirajo tudi nekatera tleča nesoglasja ter tiha nasprotovanja. Znano je, da ko na silo združuješ nezdružljivo, s tem tvegaš veliko novih težav in problemov. Če pa je ob tem zaznati vsaj še kanček političnega, potem pa si si sploh nakopal le kup težav, ki jih nikomur ni uspelo rešiti v preteklosti in jih tudi ne bo nikomur v sedanjosti. S tem pa se takoj izničijo vsa pozitivna prizadevanja in cilji ustanovitve OZUL-ov o katerih lepo piše Gorazd, da so jih pri njih uspeli doseči. V nekaterih bo to zelo težko ali skoraj nemogoče. V nam lastni trmi se seveda lahko zatečemo k prisili, vendar dolgoročno to ni rešitev in ne more dati koristnih rezultatov.

Stran 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •