Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 22

Tema: Dilema o članstvu v LZS

  1. #1

    Privzeto Dilema o članstvu v LZS

    Evo, še ena dilema se je pojavila v naših lovskih debatah.
    Konkretno vprašanje? A sem kot član LD tudi član LZS. Kdo mi je dal lovsko izkaznico, ali LD ali LZS. Kdo mi da nalepko na to izkaznico. Debata je odprta.

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Ne. LZS je zveza društev in ne zveza fizičnih oseb. Tako v starih kot v virtualnih Pravilih LZS so pod poglavjem Članstvo navedene zgolj lovske organizacije.

  3. #3

    Privzeto

    Drži, le pravne osebe - društva, so članice LZS. Lovske izkaznice za svoje člane izdaja LZS, letno jih podaljšuje upravljavec lovišča, torej LD.
    S Pravilnikom o lovskih izkaznicah pa je uveljavljena rešitev z nalepkami, ki jo prejmeš ob plačilu članarine za prihodnje leto.

  4. #4

    Privzeto

    Torej "sniper.pero",ti nisi član LZS,le tvoja LD v kateri si član!

  5. #5

    Privzeto

    Citat Franc je objavil: Pokaži objave
    Torej "sniper.pero",ti nisi član LZS,le tvoja LD v kateri si član!
    Nevem, če jaz tole čisto zastopim.Kako se pa potem LZS lahko hvali da ima 22000 članov. ŽIVELA ZMEŠNJAVA!!!!!

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Ni kaj zastopiti. Nekateri so pač mentalno ostali v obdobju Franca Jožefa prvega. Takrat je bilo ustanovljeno Slovensko lovsko društvo, ki je imelo svoje ude po vsej Sloveniji. In ker še ni imel vsak svojega avta da bi odšli na občni zbor v Ljubljano so ustanovili podružnice v posameznih okrajih.

    Bog ohrani Bog obvarij, nam cesarja Avstrijo......

  7. #7
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    KRAS
    Prispevki
    34

    Privzeto

    Citat Krpan je objavil: Pokaži objave
    Ni kaj zastopiti. Nekateri so pač mentalno ostali v obdobju Franca Jožefa prvega. Takrat je bilo ustanovljeno Slovensko lovsko društvo, ki je imelo svoje ude po vsej Sloveniji. In ker še ni imel vsak svojega avta da bi odšli na občni zbor v Ljubljano so ustanovili podružnice v posameznih okrajih.

    Bog ohrani Bog obvarij, nam cesarja Avstrijo......
    in te podružnice še vedno živijo,čeprav v zakonu niso več omenjene.

  8. #8

    Privzeto

    Citat ines00 je objavil: Pokaži objave
    in te podružnice še vedno živijo,čeprav v zakonu niso več omenjene.
    Da boš vedel, te podružnice so največje cokle razvoju slovenskega lovstva. Tica bi točno vedel koliko predsednikov ZLD-jev sedi v upravnem odboru LZS, ali ima kakšno drugo odgovorno funkcijo. Jaz še vedno trdim da bo moralo priti do "zelene" revolucije, da se bo to spremenilo.

  9. #9

    Privzeto

    Daj mi prosim Pero povej, kaj bi rad sploh povedal oz. dosegel. Ker bolj kot razmišljam ne vem, kaj bi rad dosegel s tem postom oz. temo?

  10. #10

    Privzeto

    Citat POLH je objavil: Pokaži objave
    Daj mi prosim Pero povej, kaj bi rad sploh povedal oz. dosegel. Ker bolj kot razmišljam ne vem, kaj bi rad dosegel s tem postom oz. temo?
    Glej POLH, v eni izmed debat ravno z forumovci je naneslo na temo o članstvu v LZS. In tam mi je en dečko začel razlagat da jaz kot oseba nisem član LZS ampak je član LZS samo moja LD. In to ne zastopim.To je napisano tudi v pravilniku. Po vsem tem lahko sklepam da jaz kot lovec nimam nič z krovno organizacijo. Če imam slučajno kakšen problem nima LZS z mano nič ker nisem član LZS. A ti to zastopiš. Daj mi prosim ti razloži to, na tak način, da bo moja kmečka pamet to razumela.

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •