Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 12

Tema: Optika"strogo" na špico

  1. #1

    Privzeto Optika"strogo" na špico

    Prjatli, jaz imam pa popolnoma drugačne probleme glede optike. Nikjer ne dobim, ali pa vsaj tam kjer sem se pozanimal, strelne optike na špico. Kupil sem novega čeha 222 in bom imel puško predvsem za na tekme. Pomagajte mi. Mora biti povečava do 12x40-50. Važno da se lepo vidi samo podnevi. Kaj mi svetujete.

  2. #2

    Privzeto noname

    Jaz sem dobil en tak daljnogled na ebay-u, lociran pa je bil na Kitajskem.Povečava 12-40 x 56. Uporaben do povečave 32-35, naprej pa je motna slika in se ojstrine ne da nastaviti. Skupaj z carino okoli 150 eurov. Sem zelo zadovoljen z njim. Ima pa zelo ozek zorni kot, kar za streljanje na tarčo ne moti.

    LP G.

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto Špica

    Za Swarovskega se da zmenit da ti menjajo križ v 1. AV 4-12*50

  4. #4

    Privzeto

    kaj takega morda? 10-40x50.
    tisti Y s črtico se tudi osvetli. slika je presenetljivo jasna.

    http://i255.photobucket.com/albums/h...t-07/Y-RET.jpg

  5. #5
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    V kakšnem denarnem rangu išče daljnogled? Mnogo proizvajalcev ponuja križ po lastni izbiri (izbira skoraj brez omejitev) za primeren denar.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  6. #6

    Privzeto

    Glej, De , križi me sploh ne zanimajo, pa naj bodo takšni ali drugačni. Na mk. imam samo špico in nič drugega in to je. To mi je en optik daljnogled odprl, pobral oz. odstranil križ, in dal samo špico nazaj. Sedaj mi pa noče tega več narediti, zgleda da se mu ne splača. So pa sedaj te nitke ulite v lečo in se tudi ne da to narediti. Sem pa pripravljen za njega dati 500€, nekaj gor še rajši pa dol.

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    kaj boš s tako povečavo delal ,saj ja imaš 222rem, to je tako da križ a4 ali 7ali plex,ali pika... z 24× povečavo pokrije 3mm na 100m.kroglo imaš pa 5,6mmzakaj ravno špica če lahko malo napišeš tvoje iskušnje...

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto Daljnogled

    Če prav preberete Ostrega, išče dalnogled do 12x povečave z premerom objektiva 40-50 mm.

    Poznam par tekmovalnih strelcev, ki prisegajo na križ 1.

  9. #9

    Privzeto

    Ja, ampak so starejša generacija.

  10. #10
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Moravška dolina
    Prispevki
    448

    Privzeto str.generacija

    Ja kje si pa to ?

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •